Deutsche Welle: Çfarë synon opozita e re në Shqipëri?

Deutsche Welle: Çfarë synon opozita e re në Shqipëri? 0

🕔20:30, 20.Apr 2019

Opozita e re zyrtarizoi të premten në Parlament formimin e 2 grupeve të reja parlamentare për të mundësuar kështu funksionimin pothuajse normal të Parlamentit shqiptar me 102 deputetë. Sipas Kushtetutës duhen 140 deputetë pjesëmarrës në Kuvend. Njëri grup quhet ”Grupi Parlamentar Demokratik”

Lexo më shumë
“Të rinjtë shqiptarë urrejnë prindërit dhe mësuesit”

“Të rinjtë shqiptarë urrejnë prindërit dhe mësuesit” 0

🕔20:27, 20.Apr 2019

Marrëdhënia mes fëmijëve dhe prindërve në disa raste mund të bëhet shumë e ndërlikuar. Sociologu i njohur Gëzim Tushi, në një intervistë në Abc News u shpreh se të rinjtë e sotëm urrejnë prindërit në shtëpi dhe mësuesit në shkollë.

Lexo më shumë
Juventusi, kampion i Serie A për të tetin vit radhazi

Juventusi, kampion i Serie A për të tetin vit radhazi 0

🕔20:18, 20.Apr 2019

Juventusi shpallet kampion i Italisë për të tetën herë radhazi. Suksesin më të fundit, bardhezinjtë e zyrtarizuan edhe matematikisht pas fitores me përmbysje rezultati ndaj Fiorentinës, në ndeshjen e javës së 33-të të Serie A. Ky është titulli i 35-të

Lexo më shumë
Rritet numri i vetëvrasjeve në radhë të policisë franceze

Rritet numri i vetëvrasjeve në radhë të policisë franceze 0

🕔20:16, 20.Apr 2019

Gjendje alarmante e vetëvrasjeve mes radhëve të policisë në Francë. Sipas të dhënave më të fundit policët që vetëvriten janë më të shumtë në numër se ata që vriten në detyrë Me qindra agjentë policie në Francë u mblodhën në

Lexo më shumë
Sulm me eksploziv ndaj ministrisë së Informacionit, vdesin 7 persona

Sulm me eksploziv ndaj ministrisë së Informacionit, vdesin 7 persona 0

🕔19:46, 20.Apr 2019

Shtatë persona kanë humbur jetën në një sulm ndaj ministrisë afgane të informacionit në Kabul, bëjnë me dije zyrtarët. Një shpërthim u dëgjua në 11:40 me orën lokale (07:10 GMT) dhe zjarri sporadik vazhdoi për më shumë se gjashtë orë

Lexo më shumë
Heshtje zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, të dielën votohet presidenti i ri

Heshtje zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, të dielën votohet presidenti i ri 0

🕔19:27, 20.Apr 2019

Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991. Zgjedhjet për presidentin e ri të vendit

Lexo më shumë
Fsheh 40 mijë euro në furrë, e fejuara ia djeg duke pjekur strudelin

Fsheh 40 mijë euro në furrë, e fejuara ia djeg duke pjekur strudelin 0

🕔19:25, 20.Apr 2019

Kur ju shmangni taksën, një nga problemet është pastrimi i parave. Një sipërmarrës nga Italia mendonte se kishte gjetur vendin e përkohshëm për të fshehur 40 mijë euro. Burri, Alberto Vazzoler, i kishte futur kartëmonedhat në furrë, por kur gruaja

Lexo më shumë
Çfarë duhet të fshini nga rrjetet sociale para se të kërkoni punë

Çfarë duhet të fshini nga rrjetet sociale para se të kërkoni punë 0

🕔19:18, 20.Apr 2019

Ende mendoni se menaxherët e punësimit nuk po kontrollojnë Facebook ose LinkedIn tuaj dhe kërkojnë emrin tuaj në Google? Tani mund të jetë një kohë e mirë për të rishikuar këtë qëndrim: 70% e punëdhënësve në 2017 përdorën mediat sociale

Lexo më shumë
A duhet të paguajmë për seks?

A duhet të paguajmë për seks? 0

🕔19:14, 20.Apr 2019

Amsterdami dhe me rrugicat e tij dredha-dredha të mbushura me shtëpi shumëngjyrëshe është bërë jo vetëm një destinacion turistik dhe një ikonë kulturore, por gjithashtu simboli i një vendi ku prostitucioni i ligjshëm është praktikuar për dekada të tëra. Megjithatë,

Lexo më shumë
Përse Zviceranët preferojnë paratë “cash” ? Ja arsyeja

Përse Zviceranët preferojnë paratë “cash” ? Ja arsyeja 0

🕔19:04, 20.Apr 2019

Zvicra ka përmbysur tendencat ndërkombëtare, duke ri stampuar kartëmonedhën me vlerën më të lartë prej 1000 frangash zvicerane. Kartëmonedha e re ka prerje më të vogël se e mëparshmja dhe tregon dy njerëz teksa shtrëngojnë duart mbi një glob, imazhi në

Lexo më shumë