Skandali i ushqimeve me hormone, shkarkohet drejtori i Institutit të Sigurisë

Skandali i ushqimeve me hormone, shkarkohet drejtori i Institutit të Sigurisë 11

🕔22:57, 30.Apr 2019

Drejtori i komanduar Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë (ISUV) Pëllumb Aleksi është shkarkuar nga detyra. Mësohet se shkarkimi i Aleksit ka ardhur pas skandalit me ushqimet me hormone të denoncuara prej ditësh nga media. Vendin e tij e zë

Lexo më shumë
Soreca: Shqipëria vendi i parë jashtë BE-së që nënshkruan me ‘Frontex’

Soreca: Shqipëria vendi i parë jashtë BE-së që nënshkruan me ‘Frontex’ 4

🕔22:37, 30.Apr 2019

Nesër pritet që Shqipëria të nënshkruaj një marrëveshje me Agjencinë e Mbrojtjes të Kufijve Europian ‘European Border’ dhe ‘Cost Guard’ ose të njohura ndyrshe si ‘Frontex’. Kjo është hera e parë që kjo agjenci nënshkruan marrëveshje me një vend që

Lexo më shumë
Shqiptarët protestë përpara Ambasadës serbe në Amerikë, kërkojnë drejtësi për krimet e luftës në Kosovë

Shqiptarët protestë përpara Ambasadës serbe në Amerikë, kërkojnë drejtësi për krimet e luftës në Kosovë 5

🕔21:58, 30.Apr 2019

Një grup i komunitetit shqiptar në Amerikë po protestojnë në këto momente përpara Ambasadës së Serbisë atje dhe kërkojnë drejtësi për të vrarë e luftës në Kosovë. Protesta po transmetohet live nga Zëri i Amerikës, ndërsa shqiptarët e atjeshëm kërkojnë

Lexo më shumë
Meta: Pa zgjedhje të ndershme nuk ka çelje negociatash as në vitet që vijnë

Meta: Pa zgjedhje të ndershme nuk ka çelje negociatash as në vitet që vijnë 30

🕔21:35, 30.Apr 2019

Presidenti Ilir Meta në intervistën e dhënë për Ora News ka qenë mjaft i qartë në përgjigjen e tij lidhur me pyetjen nëse Shqipëria e meriton ose jo hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Sipas kreut të shtetit, pa zgjedhje

Lexo më shumë
Shefat e shërbimeve në QSUT, kontestime dhe gjyqe për zgjedhjet pa kriter

Shefat e shërbimeve në QSUT, kontestime dhe gjyqe për zgjedhjet pa kriter 2

🕔21:22, 30.Apr 2019

Rezultatet e përzgjedhjes së shefave të Shërbimeve në QSUT mund të përmbysen. Sigurisht, në ato shërbime ku shefi është zgjedhur pa respektuar kriteret e vendosura më parë. Për shkak të mungesës së transparencës, profesorë të mjekësisë shqiptare po përballen me

Lexo më shumë
Marramendëse, Manchester United ofron 60 milionë euro për talentin e Fulham

Marramendëse, Manchester United ofron 60 milionë euro për talentin e Fulham 0

🕔21:09, 30.Apr 2019

Kanë mbetur edhe shumë ditë nga hapja e merkatos së verës, por Manchester United nuk ka hequr dorë nga piketimet e futbollistëve për sezonin e ardhshëm. “Djajtë e kuq” po vuajnë shumë në prapavijë dhe objektiv konkret për ta është

Lexo më shumë
Makina “Tesla” shpërthen në parking (Video)

Makina “Tesla” shpërthen në parking (Video) 0

🕔20:55, 30.Apr 2019

Në rrjetet sociale është shpërndarë një video, ku shihet sesi “shpërthen” një makinë e tipit “Tesla” në një parking. Automjeti mësohet të ketë qenë e tipit ‘Model S’, e prodhuar nga viti 2012, e që ende vazhdon të jetë në

Lexo më shumë
Meta: Të mos vazhdojë retorika në buzë të greminës

Meta: Të mos vazhdojë retorika në buzë të greminës 4

🕔20:45, 30.Apr 2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta kërkon nga klasa politike që të mos vazhdojë retorikën, pasi vendi mund të rrëshqasë në një krizë të pamenduar. “Mendoj që takimet janë të rëndësishme dhe të domosdoshme dhe të gjithë të reflektojnë për të

Lexo më shumë
Vrasësi më i frikshëm me pagesë, me 500 viktima

Vrasësi më i frikshëm me pagesë, me 500 viktima 0

🕔20:40, 30.Apr 2019

Më 6 gusht të vitit 1971, kur ishte vetëm 17 vjeç, Hulio Santana shtrëngoi fort pushkën e gjahut dhe kreu vrasjen e parë. Sot, 64 vjeç, thotë që e ndaloi numërimin kur viktimat shkuan 492. Megjithatë, ende s’e ka harruar

Lexo më shumë
Velipojë/ Qendër e re shëndetësore, Manastirliu: Masa për muajt e verës

Velipojë/ Qendër e re shëndetësore, Manastirliu: Masa për muajt e verës 1

🕔20:25, 30.Apr 2019

Rindërtohet qendra shëndetësore Velipojë plazh, duke siguruar standard të lartë shërbimi për banorët por edhe turistët e shumtë që frekuentojnë këtë zonë gjatë sezonit veror. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu pa nga afër investimin në qendrën shëndetësore

Lexo më shumë