Pas vdekjes, Aretha Franklin nderohet me çmimin “Pulitzer”

Pas vdekjes, Aretha Franklin nderohet me çmimin “Pulitzer” 0

🕔16:27, 16.Apr 2019

Çmimet “Pulitzer” jepen që nga viti 1917 si trashëgimi e gazetarit amerikan me prejardhje hungareze Joseph Pulitzer për kontributin në fushën e gazetarisë dhe artit. Këngëtarja e ndjerë, Aretha Franklin u nderua me çmimin e veçantë të hënën për kontributin

Lexo më shumë
Buzëqeshja të bën të lumtur…përtej klisheve teorike

Buzëqeshja të bën të lumtur…përtej klisheve teorike 0

🕔16:22, 16.Apr 2019

Të buzëqeshësh i bën njerëzit me të vërtetë të ndihen më të lumtur, ndërsa rasti i kundërt, rrudhja e vetullave i bën njerëzit më të trishtuar dhe më të zemëruar. Një artikull i publikuar në numrin e fundit të revistës

Lexo më shumë
Meta dekoron “Atlantikun” si “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”

Meta dekoron “Atlantikun” si “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” 0

🕔16:08, 16.Apr 2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot me anë të një ceremonie të veçantë, kontributet dhe sakrificat heroike të anëtarëve të Batalionit shqiptaro-amerikan “Atlantiku”, të cilët dolën vullnetarë para 20 vitesh duke luftuar për lirinë e Kosovës, si dhe për

Lexo më shumë
Simboli i dhimbjes së Notre-Dame…

Simboli i dhimbjes së Notre-Dame… 1

🕔16:08, 16.Apr 2019

Një karikaturë po bëhet simbol i dhimbjes që po shprehet në të gjithë botën përmes rrjeteve sociale, për shkatërrimin e katedrales së Notre-Dame në Paris, e cila u përfshi nga flakët. Në këtë karikaturë shfaqet Quasimodo, kurrizoja i Katedrales, heroi

Lexo më shumë
Holanda voton: Të rikthehen vizat për Shqipërinë. Tani vendos BE

Holanda voton: Të rikthehen vizat për Shqipërinë. Tani vendos BE 25

🕔16:06, 16.Apr 2019

Parlamenti i Holandës ka votuar pro propozimit për heqjen e vizave me Shqipërinë për shkak të kriminalitetit të shtuar. 5 parti politike në Holandë kërkuan në emër të grupit votimin për rikthimin e vizave për Shqipërinë. Partitë VVD, CDA, PVV,

Lexo më shumë
Rama në Katar/ Theksi te bashkëpunimi në turizëm dhe infrastrukturë

Rama në Katar/ Theksi te bashkëpunimi në turizëm dhe infrastrukturë 4

🕔15:58, 16.Apr 2019

Nga Katari ku po zhvillon një vizitë zyrtare, Kryeministri Edi Rama  u prit në një takim të veçantë nga Emiri i Katarit, Lartësia e Tij Sheiku Tamim bin Hamad Al Thani. Gjatë takimit, bashkëbiseduesit vlerësuan marrëdhëniet e mira mes dy

Lexo më shumë
Si shpenzohen paratë e studentëve? Miliona për udhëtime…

Si shpenzohen paratë e studentëve? Miliona për udhëtime… 5

🕔15:45, 16.Apr 2019

Protesta e studenteve nuk e ka prishur aspak axhenden e rektoreve dhe dekanëve në të gjitha universitetet publike të vendit. Pas protestës, disa milionë euro të mbledhura nga pagesat e studenteve rektorët i kanë shpenzuar vetëm për roje, pajisje zyrash

Lexo më shumë
Australi, punonjësit shtiren si të sëmurë për të parë “Game of Thrones”

Australi, punonjësit shtiren si të sëmurë për të parë “Game of Thrones” 0

🕔15:44, 16.Apr 2019

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në  Australi dhe e gjitha kjo për shkak të serialit “Game of Thrones”. Drejtues të kompanive të ndryshme janë hasur me një problem me punonjësit, shumica e të cilëve janë “sëmurur” përnjëherë. Në fakt,

Lexo më shumë
Fati i bebes mbretërore “është shkruar në yje”

Fati i bebes mbretërore “është shkruar në yje” 3

🕔15:41, 16.Apr 2019

Teksa pritet me padurim që Meghan Markle të sjellë në jetë fëmijën e saj të parë me princin Harry, tabloidet dhe televizionet britanike hamendësojnë gjëra nga më të pabesueshmet për princin apo princeshën e ardhshme, jo vetëm për emrin por

Lexo më shumë
Gjermania dhuron 200 mijë euro pajisje për Policinë e Shtetit

Gjermania dhuron 200 mijë euro pajisje për Policinë e Shtetit 4

🕔15:40, 16.Apr 2019

Qeveria gjermane ka dhuruar këtë të martë 200 mijë euro automjete dhe pajisje të sofistikuara për Policinë e Shtetit shqiptar. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Suzan Schutz nënshkruan protokollin e dhurimit

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin