Partneri ka në dorë “çelësin” e një jetë të mirë seksuale!

Partneri ka në dorë “çelësin” e një jetë të mirë seksuale! 1

🕔15:27, 16.Apr 2019

Është ideale të kesh një partner që të thotë komplimente të sinqerta. Por kur vjen puna tek jeta seksuale ekziston një kompliment i vetëm që mund të bëjë që çdo femër të ndihet e lirë, bashkëpunuese dhe të ketë vetëbesim

Lexo më shumë
Shqiptarët mbajtën meshë në Notrë Dame të Parisit

Shqiptarët mbajtën meshë në Notrë Dame të Parisit 4

🕔15:24, 16.Apr 2019

Zjarri shkatërrimtar që goditi dje Katedralen e famshme Notrë Dame të Parisit, solli reagime emocionale në mbarë botën. Ndonëse në esencë një objekt fetar, bukuria e madhështia arkitekturale, lidhja me ngjarje të mëdha historike, vendi në vepra letrare, filma e

Lexo më shumë
Vettingu, kryetarja e Gjykatës së Lushnjes seancë dëgjimore në KPK

Vettingu, kryetarja e Gjykatës së Lushnjes seancë dëgjimore në KPK 0

🕔15:17, 16.Apr 2019

Kryetarja e Gjykatës së Lushnjës, Esmeralda Çeka, ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për Vettingun. Nga deklarata në Inspektoriatin e Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive e Konfliktit të Interesit dhe nga hetimet e KPK-së, rezulton

Lexo më shumë
Ka ardhur koha: “Miqtë” që duhet ti largoni nga bota juaj virtuale

Ka ardhur koha: “Miqtë” që duhet ti largoni nga bota juaj virtuale 1

🕔15:14, 16.Apr 2019

Pas kaq vitesh, “Facebook”-u është kthyer në një “vend” ku gjeni njerëz me të cilët nuk flisni më apo që nuk i njihni më fare, ish-kolegë që dëshirojnë të lavdërohen me jetën e tyre “luksosze” dhe njerëz që bëjnë sikur

Lexo më shumë
Kur pi një kafe me “miq” të vegjël…

Kur pi një kafe me “miq” të vegjël… 0

🕔15:00, 16.Apr 2019

Kafenetë me kafshë në Japoni përbëjnë trendin më të fundit të këtij lloji biznesi. Përveç kësaj, ato janë tepër të përhapura në Azinë Lindore dhe tërheqin qindra turistë në ditë. Ato po përhapen me shpejtësi  dhe në Shtetet e Bashkuara.

Lexo më shumë
Harroni kujtimet e hidhura “shkencërisht”…

Harroni kujtimet e hidhura “shkencërisht”… 0

🕔14:49, 16.Apr 2019

Të gjithë kemi përjetuar dhe do të përjetojmë momente jo fort të mira gjatë jetës sonë. Shpesh përpiqemi t’i injorojmë në mënyrë që të lëndohemi sa më pak. Por ekspertët thonë se duhet të bëjmë të kundërtën. Një studim i

Lexo më shumë
Nëse do të martohesh me këtë vajzë…. më parë duhet të zgjidhësh ekuacionin

Nëse do të martohesh me këtë vajzë…. më parë duhet të zgjidhësh ekuacionin 13

🕔14:49, 16.Apr 2019

Të gjitha gratë ëndërrojnë të martohen një ditë, kini kujdes nga ata që thonë ndryshe. I shëndoshë apo i dobët, i vogël dhe muskulor, i bardhë apo esmer, secili ka “njeriun e tij të ëndrrës”, por ka edhe nga ata

Lexo më shumë
Çfarë po ndodh me planetin tonë. Fëmijët akuzojnë…

Çfarë po ndodh me planetin tonë. Fëmijët akuzojnë… 1

🕔14:47, 16.Apr 2019

Nga Zaim Kuçi Kohët e fundit ndjehet një lëvizje në botë për të mbrojtur planetin tashmë jo nga ata që e shkatërruan por më shumë nga fëmijët që akuzojnë politikat agresive të një grupi të vogël njerëzisht duke e kthyer

Lexo më shumë
Në Notrë Damin që qan

Në Notrë Damin që qan 0

🕔14:45, 16.Apr 2019

Nga Camille Bouissou Dritare të shkatërruara, çatia që bie e që bën një vrimë mbi altar na lë përshtypjen se ka ndodhur një bombardim, përshkruan Philippe Marsset, vikar i përgjithshëm i kryepeshkopatës së Parisit, i cili ishte midis të parëve

Lexo më shumë
Rama, vizitë zyrtare në Katar

Rama, vizitë zyrtare në Katar 1

🕔14:41, 16.Apr 2019

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Katar, ku po zhvillon një vizitë zyrtare me ftesë të Emirit të Katarit, Sheikut Tamim bin Hamad Al Thani. Kryeministri u prit në një ceremoni të posaçme zyrtare ku merrnin pjesë personalitetet më të larta

Lexo më shumë