Naruhito shpallet perandor i ri i Japonisë

Naruhito shpallet perandor i ri i Japonisë 0

🕔20:20, 30.Apr 2019

Trashëgimtari i fronit, Naruhito, ka zëvendësuar babain e tij, Akihiton, duke u shpallur perandor i Japonisë. Naruhito, 59-vjeçar, është perandori i 126-të në fron, në një nga monarkitë më të vjetra në botë. Akihito, 85-vjeçar, ka vizituar tempullin e Kashikodokoros

Lexo më shumë
Paskal Milo: Samiti i Berlinit i vuri vijën e kuqe ndryshimit të kufijve

Paskal Milo: Samiti i Berlinit i vuri vijën e kuqe ndryshimit të kufijve 5

🕔20:01, 30.Apr 2019

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo në studion e emisionit “Mbrëmje Ide” ka komentuar samitin e mbajtur për Ballkanin Perëndimor një ditë më parë në Berlin. Ai është shprehur se procesi i negociatave mes Kosovës dhe Serbisë tashmë është në duart

Lexo më shumë
Alarmohet rrjeti: Një avion mbërrin në brigjet e Drimadhës

Alarmohet rrjeti: Një avion mbërrin në brigjet e Drimadhës 13

🕔19:43, 30.Apr 2019

Fotot e një avioni të ulur në bregdetin shqiptar në Dhërmi, në zonën e njohur si plazhi i Drimadhës kanë bërë “xhiron e rrjetit”. Dhe rrjeti sjell çudira: “Në fotografitë e avionit të vogël dallohet se ai është modifikuar me

Lexo më shumë
“Thaçi dhe Rama më bën presion më shumë se Vuçiç për taksën”

“Thaçi dhe Rama më bën presion më shumë se Vuçiç për taksën” 40

🕔19:39, 30.Apr 2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë me dije se si presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i kanë bërë presion më shumë se Vuçiçi në sy të të gjithëve në Berlin për ta hequr

Lexo më shumë
10-vjeçarja vdes në pishinë nga një atak kardiak

10-vjeçarja vdes në pishinë nga një atak kardiak 0

🕔19:20, 30.Apr 2019

Një vajzë 10-vjeçare humbi jetën në mënyrë tragjike në parkun me rrëshqitësen të madhe . Emocioni dhe adrenalina e tepërt përfunduan të ishin fatale për vajzën. Zemra e saj pësoj rrahje jonormale të zemrës në kohën që ajo po përgatitej

Lexo më shumë
Pamje shokuese nga Venezuela: Makina e ushtrisë shtyp protestuesit (video)

Pamje shokuese nga Venezuela: Makina e ushtrisë shtyp protestuesit (video) 6

🕔19:14, 30.Apr 2019

Vijon prej disa orësh grushti i shtetit në Venezuelë me mijëra qytetarë dhe ushtarë që kanë dalë në mbështetje të presidentit të vetëshpallur Juan Guaidó. Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro ka shprehur pak minuta më parë mbështetjen ndaj Guaidos dhe

Lexo më shumë
Nëntë muaj thashetheme për “korrigjime të kufirit”, shpëlarje truri

Nëntë muaj thashetheme për “korrigjime të kufirit”, shpëlarje truri 17

🕔18:53, 30.Apr 2019

Nga Enver Robelli   Samiti në Berlin qortoi Hashim Thaçin dhe Edi Ramën për arsye se u bënë pjesë e një aventure politike, duke i shkaktuar dëm Kosovës dhe Shqipërisë. Dështimi i tyre i tani për tani duhet të jetë

Lexo më shumë
SHBA, dëshmi në Kongres për viktimat e luftës në Kosovë

SHBA, dëshmi në Kongres për viktimat e luftës në Kosovë 1

🕔18:33, 30.Apr 2019

Në Uashington, Komisioni për Punët e Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan po zhvillon një seancë dëgjimore me temë: “Viktimat e luftës në Kosovë – Në kërkim të drejtësisë.” Seanca kryesohet nga kryetari i Komisionit, Eliot Engel dhe

Lexo më shumë
Nis gjyqi për shqiptarët që futën në Gjermani 1.8 tonë kokainë

Nis gjyqi për shqiptarët që futën në Gjermani 1.8 tonë kokainë 0

🕔18:20, 30.Apr 2019

Pesë shqiptarë, që dyshohet se futën në Gjermani plot 1.8 tonë kokainë, me vlerë 400 milionë euro, kanë dalë këtë të martë përpara gjykatës. Në operacionin e zhvilluar gjatë muajit prill të 2018, u zbulua sasia më e madhe e

Lexo më shumë
Merr udhë projekti për rehabilitimin e rrjetit hidrik të Tiranës, Veliaj: Një revolucion

Merr udhë projekti për rehabilitimin e rrjetit hidrik të Tiranës, Veliaj: Një revolucion 7

🕔18:19, 30.Apr 2019

Qytetarët e Bashkisë së Tiranës do të kenë një furnizim më të mirë me ujë të pijshëm në sajë të punës që ka nisur për rehabilitimin e rrjetit hidrik të kryeqytetit. Ndërtimi i linjës së transmetimit, me të njëjtin standard

Lexo më shumë