Miratimi për rikthimin e vizave nga Holanda, Hysi: Është racizëm

Miratimi për rikthimin e vizave nga Holanda, Hysi: Është racizëm 11

🕔21:23, 17.Apr 2019

Vendimi i paralajmëruar i parlamentit të Hollandës për vendosjen e regjimit të vizave me Shqipërinë është trajtuar në studion e Abc News me nënkryetaren e Kuvendit Vasilika Hysi. Deputetja socialiste Hysi e ka konsideruar populiste dhe raciste, kërkesën e deputetes

Lexo më shumë
Parashikimet e “The Economist” mbi takimin e Berlinit për Kosovën

Parashikimet e “The Economist” mbi takimin e Berlinit për Kosovën 1

🕔21:04, 17.Apr 2019

Në datën 29 prill, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron do të presin liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor, si dhe kryeministrat e Kroacisë dhe Sllovenisë. Në takim do marrin pjesë gjithashtu edhe Jean-Claude Juncker që është

Lexo më shumë
Rumania rikonfirmon mbështetjen për hapjen e negociatave Shqipëri – BE

Rumania rikonfirmon mbështetjen për hapjen e negociatave Shqipëri – BE 0

🕔20:53, 17.Apr 2019

Rumania ka rikonfirmuar mbështetjen e saj për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Lajmi u bë i ditur nga ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e Qeverisë, Elisa Spiropali e cila zhvilloi një takim me

Lexo më shumë
Gjobiten dy studentë me 13.5 mln euro, shkaktuan zjarr të madh pyjor

Gjobiten dy studentë me 13.5 mln euro, shkaktuan zjarr të madh pyjor 0

🕔20:53, 17.Apr 2019

Dy studentë u fajësuan se shkaktuan një zjarr të madh pyjor në rajonin italian të Comos dhe janë gjobitur secili me 13.5 milionë euro. Djemtë, të dy 22 vjeç, kanë ngrënë në një shtëpi në mal, kur zjarri shpërtheu më

Lexo më shumë
Femrat “pushtojnë” parlamentin finlandez

Femrat “pushtojnë” parlamentin finlandez 0

🕔20:36, 17.Apr 2019

Finlandezët tregojnë kështu se nuk llogarisin ‘gjininë’ si një kriter për votimet dhe se femrat politikane mund të kenë po ashtu karrierë politike. Partia Socialdemokrate (SDP) në Finlandë ka fituar votimet duke marrë 40 vende me 17.7 % të votave

Lexo më shumë
Ekstradohen në Shqipëri tre autorët e veprave të rënda penale

Ekstradohen në Shqipëri tre autorët e veprave të rënda penale 0

🕔20:19, 17.Apr 2019

3 shtetas shqiptarë janë ekstraduar nga Interpol Tirana brenda 24 orëve të fundit për vepra të ndryshme penale, si vrasje, vjedhje e kultivim bimësh narkotike. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol wiesbaden, u bë i mundur arrestimi dhe

Lexo më shumë
Vlorë/ Rruga “Transballkanike”, prej janarit 23 aksidente

Vlorë/ Rruga “Transballkanike”, prej janarit 23 aksidente 5

🕔20:13, 17.Apr 2019

Në “Transballkanike”, lëvizja e mjeteve është kthyer në shqetësim. Kjo për shkak të fluksit si pasojë e devijimit të trafikut, pasi në bulevardin Vlorë-Skelë po kryhen punime. Këtu semaforët mungojnë, mbikalimet dhe sinjalistika vertikale gjithashtu. Një gjendje e tillë është

Lexo më shumë
Qeveria, 109 milion lekë për komunitetet fetare! Si do ndahen paratë

Qeveria, 109 milion lekë për komunitetet fetare! Si do ndahen paratë 17

🕔20:04, 17.Apr 2019

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për masën e financimit të komuniteteve fetare për vitin 2019. Referuar vendimit, masa e financimit është 109 milion lekë. Komuniteti Mysliman i Shqipërisë përfiton shumën 31 824 000 (tridhjetë e një milionë e tetëqind

Lexo më shumë
Ulje të papritura në koleksionin e ri pranverë-verë, vetëm 4 ditë kohë për të përfituar!

Ulje të papritura në koleksionin e ri pranverë-verë, vetëm 4 ditë kohë për të përfituar! 0 Updated

🕔20:00, 17.Apr 2019

Veshjet e dimrit sapo i kanë lënë vendin veshjeve të lehta pranverore dhe verore. Ato që janë në tendencë për këtë vit janë veshjet e freskëta, me ngjyra të ndezura. Ndër më të preferuarat janë veshjet me pika, miksimi i

Lexo më shumë
Imamoglu, zyrtarisht kryetar i Bashkisë së Stambollit

Imamoglu, zyrtarisht kryetar i Bashkisë së Stambollit 0

🕔19:54, 17.Apr 2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Turqi ka shpallur Ekrem Imamoglu fitues të zgjedhjeve bashkiake në Stamboll. “Imamoglu mori këtë dokument, të dhënë nga Komiteti i Lartë Elektoral, pavarësisht kërkesës së paraqitur nga partia në pushtet e presidentit Recep Tayyip Erdogan

Lexo më shumë