Ministri gjerman apel BE-së: Duhet ta mbajmë fjalën për vendet e Ballkanit!

Ministri gjerman apel BE-së: Duhet ta mbajmë fjalën për vendet e Ballkanit! 1

🕔17:52, 30.Apr 2019

Ministri gjerman i Shtetit për Europën, Michael Roth ka deklaruar se Bashkimi Europian duhet ta mbajë fjalën dhe të sigurojë që zbatimi i reformave në vendet e Ballkanit Perëndimor, u hap rrugën atyre për anëtarësim në BE, raporton ATSH. “BE-ja

Lexo më shumë
Duelet e Superiores, ja vendimi i ri i FSHF-së

Duelet e Superiores, ja vendimi i ri i FSHF-së 0

🕔17:41, 30.Apr 2019

“Lufta” për objektiva në Kategorinë Superiore është futur në 5 pistat e fundit, ku spektakli, marrëveshjet dhe surprizat nuk pritet të mungojnë. Për këtë fakt, Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur të lëvizi për të sjellë një garë sa më

Lexo më shumë
“Franca e Gjermania vrasin shpresat e Ballkanit për anëtarësim”

“Franca e Gjermania vrasin shpresat e Ballkanit për anëtarësim” 14

🕔17:34, 30.Apr 2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron iu drejtuan 6 shteteve aspirante për t’u bërë pjesë e BE-së, duke thënë se ato duhet të ndikojnë pozitivisht në ruajtjen e stabilitetit politik. Sipas Merkel dhe Macron, anëtarësimi i menjëhershëm

Lexo më shumë
“Sot fola me kryeministrin e Shqipërisë, ka ende shumë për të bërë”

“Sot fola me kryeministrin e Shqipërisë, ka ende shumë për të bërë” 40

🕔17:28, 30.Apr 2019

Kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të martë se takimet e zhvilluara në Berlin për çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE ishin të suksesshme. Madje, numri një i qeverisë sulmoi edhe mediat që duke pasqyruar qëndrimet e Gjermanisë

Lexo më shumë
Prindi sulmon me thikë mësuesen e femijës

Prindi sulmon me thikë mësuesen e femijës 0

🕔16:54, 30.Apr 2019

Në shkollën fillore “7 marsi” në Prishtinë, nëna e një nxënëseje ka sulmuar me thikë mësuesen e fëmijës së saj. Policia njofton se ka arrestuar të dyshuarën B.D, 38-vjeçare, e cila sulmoi me armë të ftohtë edukatoren me iniciale A.P,

Lexo më shumë
Vetëdorëzohet autori i 3-të i dyshuar për vrasjen e dy kushërinjve në Laç

Vetëdorëzohet autori i 3-të i dyshuar për vrasjen e dy kushërinjve në Laç 3

🕔16:35, 30.Apr 2019

Vetëdorëzohet në polici edhe personi i tretë i shpallur në kërkim si autor i vrasjes së dy kushërinjëve në Laç. Në polici është vetëdorëzuar shtetasi me iniciale Manuel Bushi , 23 vjeç, banues në Laç. Vetëdorëzohen autorët – Paraditen e kësaj të

Lexo më shumë
Alarmi i OBSH: Fëmijët që nuk ushqehen me gji po rrisin obezitetin

Alarmi i OBSH: Fëmijët që nuk ushqehen me gji po rrisin obezitetin 0

🕔16:14, 30.Apr 2019

Sipas një raporti të fundit nga Organizata Botërore e Shëndetit, numri i fëmijëve obezë është shtuar kohët e fundit në Europë. Gjatë Kongresit Evropian mbi Obezitetin në Glasgou, seksioni evropian i OBSH-së paraqiti dy studime mbi obezitetin tek fëmijëve në

Lexo më shumë
Çelet edicioni i 10 i Panairit Work&Study, Jaka: Një pikë takimi e kërkesës me ofertën në tregun e punës

Çelet edicioni i 10 i Panairit Work&Study, Jaka: Një pikë takimi e kërkesës me ofertën në tregun e punës 0

🕔15:59, 30.Apr 2019

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë, në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës dhe Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, hapën sot më 30 prill 2019 edicionin e 10 të panairit Work&Study. I hapur në ambientet e Muzeut Kombëtar, më shumë

Lexo më shumë
Mbi 100 shqiptarë kanë qenë pjesë e ISIS në vitet 2011-2015

Mbi 100 shqiptarë kanë qenë pjesë e ISIS në vitet 2011-2015 1

🕔15:58, 30.Apr 2019

Mbi 100 shqiptarë janë bërë pjesë e grupit terrorist të ISIS në zonën e konfliktit në Irak dhe Siri gjatë viteve 2011-2015. Shifrat janë bërë të ditura gjatë konferencës kombëtare me aktorët e vijës së parë kundër ekstremizmit të dhunshëm.

Lexo më shumë
E tmerrshme/ Rrëfehet 12-vjeçari që ndihmonte babain të priste koka

E tmerrshme/ Rrëfehet 12-vjeçari që ndihmonte babain të priste koka 2

🕔15:56, 30.Apr 2019

Tani është 15 vjeç, por kur ishte 12, Mustafai ishte dërguar në disa kampe të ISIS nga babai i tij. Atje i kishin dhënë detyrë të ndihmonte me prerjen e kokave, duke bërë foto e duke hedhur trupat larg kampit.

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin