Integrimi Ekonomik i Ballkanit, BE më 8 maj samit në Sarajevë

Integrimi Ekonomik i Ballkanit, BE më 8 maj samit në Sarajevë 2

🕔14:56, 30.Apr 2019

Para integrimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE-së, Brukseli po kërkon të nxitë integrimin ekonomik të rajonit. Për këtë, udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen më 8 maj në Sarajevë në samitin e thirrur në kuadër

Lexo më shumë
30 prilli, Dita Ndërkombëtare e Xhazit

30 prilli, Dita Ndërkombëtare e Xhazit 0

🕔14:47, 30.Apr 2019

30 prilli është Dita Ndërkombëtare e muzikës Xhaz. UNESCO ka caktuar 30 prillin, me rezolutën e miratuar në Konferencën e Përgjithshme të kësaj organizate, në nëntor të 2011-ës. Agjencia për Kulturë e Kombeve të Bashkuara shënon për herë të parë

Lexo më shumë
Trump padit “Deutsche Bank” dhe “Capital One”

Trump padit “Deutsche Bank” dhe “Capital One” 2

🕔14:45, 30.Apr 2019

Presidenti amerikan Donald Trump ka hedhur në gjyq dy banka të mëdha, në përpjekje për t’i ndaluar ato që të dorëzojnë të dhënat e tij financiare në Kongres. Padia kundër “Deutsche Bank” dhe “Capital One” u depozitua pasi komisione të

Lexo më shumë
15-vjeçari e vret dhe i copëton trupin moshatarit: “E kam vrarë… ai është i vdekur”

15-vjeçari e vret dhe i copëton trupin moshatarit: “E kam vrarë… ai është i vdekur” 0

🕔14:44, 30.Apr 2019

Mathew Borges, sot 18-vjeç ka dalë përpara gjykatës pasi akuzohet se ka vrarë shokun e klasës, tre vite më parë, kur ata ishin 15-vjeç. 18-vejçari e sulmoi shokun e klasës pasi dyshonte se ai flirtonte me të dashurën e tij

Lexo më shumë
Vajzat që “provokuan” Salvinin

Vajzat që “provokuan” Salvinin 0

🕔14:33, 30.Apr 2019

Muajin e kaluar, Matteo Salvini kishte provokuar zemërim në popull pasi njoftoi vendimin e tij për të marrë pjesë në një konferencë me tematikë kundër LGBT-së dhe kundër abortit. Në Kongresin Botëror të Familjes, ai kishte thënë se donte të

Lexo më shumë
“Daja” kërkon ballafaqim me të penduarin: Ja si e njoh familjen Murataj

“Daja” kërkon ballafaqim me të penduarin: Ja si e njoh familjen Murataj 2

🕔14:31, 30.Apr 2019

Kosovari i arrestuar për grabitjen në aeroportin e Rinasit, Ragip Haxhihajdini i njohur edhe me pseudonimin ‘Daja’ është lënë në burg pa afat nga gjykata, ndërsa ka mohuar akuzat. Shqiptari nga Kosova u zbulua nga dëshmia e Alkond Bengasit, i

Lexo më shumë
Rama refuzon titullin “Qytetar Nderi”. Ja çfarë thotë Kryeministria

Rama refuzon titullin “Qytetar Nderi”. Ja çfarë thotë Kryeministria 18

🕔14:30, 30.Apr 2019

Kryeministri Edi Rama ka refuzuar vleresimin e bere nga Dibra, qe me vendim te keshillit Bashkiak e shpalli sot “Qytetar Nderi”. Paraditen e sotme u mesua se Këshilli Bashkiak i Dibrës e nderoi Ramen ‘Qytetar Nderi’ me motivacion për kontributin

Lexo më shumë
Nuk morën provimin e maturës, vetëvriten 21 nxënës

Nuk morën provimin e maturës, vetëvriten 21 nxënës 1

🕔14:23, 30.Apr 2019

Rreth 21 maturantë kanë kryer vetëvrasje në shtetin e Teleganas në Indi, që kur rezultatet e provimit të maturës u shpallën më 18 prill. Viktimat e fundit ishin një djalë dhe një vajzë më 28 prill, i pari kërceu para

Lexo më shumë
5 Maj – “Dita e Dëshmorëve të Kombit”, nën urrejtjen fashiste dhe trysninë e hipokritëve

5 Maj – “Dita e Dëshmorëve të Kombit”, nën urrejtjen fashiste dhe trysninë e hipokritëve 9

🕔14:23, 30.Apr 2019

Bajram Peçi 5 Maji, Dita e Dëshmorëve të kësaj pranvere, vjen paksa e veçantë nga të shkuarat. Rrjedh kjo nga revanshi që kanë ndërmarrë kuislingët, që në ditët e sotme shqiptare rrinë ngrohtë brënda petkave të të njëjtit stof të

Lexo më shumë
Panairi i Punës, Veliaj: 90 vende të lira në Bashkinë e Tiranës

Panairi i Punës, Veliaj: 90 vende të lira në Bashkinë e Tiranës 3

🕔14:20, 30.Apr 2019

Mbi 3500 vende të lira janë në dispozicion të gjithë atyre që kanë në kërkim të një pune. Në ambientet e Muzeut Kombëtar u çel edicioni i edicioni i X i Panairit “Work & Study”, i organizuar nga Bashkia e

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim