Bashkia e Tiranës feston me fëmijët

Bashkia e Tiranës feston me fëmijët 0

🕔23:41, 31.May 2019

Bashkia e Tiranës ka organizuar një sërë aktivitetesh për fëmijët me rastin e festës se 1 qershorit. Nga ora 9:00 deri në orën 15:00, fëmijët dhe prindërit do të mund të zgjedhin mes dhjetëra aktiviteteve në sheshin “Skënderbej”, bulevardin “Dëshmorët

Lexo më shumë
Maqedonia e Veriut kundër shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Maqedonia e Veriut kundër shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë 1

🕔23:10, 31.May 2019

Presidenti i sapozgjedhur i Maqedonisë së Veriut, Stevo Panderovski i është shtuar listës së gjatë të politikanëve që kanë kundërshtuar me forcë korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi. Në një takim që presidenti dhe ministrie mbrojtjes të Maqedonisë së Veriut zhvilluan me

Lexo më shumë
Cakaj për kritikat e CDU/CSU: Kritikave i përgjigjemi me fakte

Cakaj për kritikat e CDU/CSU: Kritikave i përgjigjemi me fakte 2

🕔22:51, 31.May 2019

Ministri i Europës dhe Punëve të Jashtme në detyrë, Gent Cakaj është prononcuar në lidhje me deklaratat kritikuese të koalicionit parlamentar gjerman CDU/SCU dhe qëndrimin e koalicionit për plotësimin e kushteve nga ana e Shqipërisë për çeljen e negociatave me

Lexo më shumë
Takimi Pompeo-Merkel, theksi te Irani dhe Huawei

Takimi Pompeo-Merkel, theksi te Irani dhe Huawei 0

🕔22:29, 31.May 2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u takua këtë të premte me kancelaren gjermane Angela Merkel. Kancelarja Merkel para takimit tha se një ndër temat e diskutit “pa dyshim është Irani. Si do të garantojmë se Irani nuk do të

Lexo më shumë
Manja: Gjykata Kushtetuese, funksionale në korrik

Manja: Gjykata Kushtetuese, funksionale në korrik 3

🕔22:10, 31.May 2019

Deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja ka folur për rihyrjen në funksion të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë. Në lidhje me Gjykatën Kushtetuese, Manja tha se do të jetë në punë brenda muajit Korrik. Për sa i përket Gjykatës

Lexo më shumë
Në darkën e iftarit, Rama citon Kur’anin

Në darkën e iftarit, Rama citon Kur’anin 26

🕔21:56, 31.May 2019

Kryeministri Edi Rama ka shtruar sot një iftar për besimtarët myslimanë me rastin e “Natës së Kadrit”. Të pranishëm në darkën e iftarit të shtruar nga kreu i qeverisë ishin liderët e besimeve fetare në vend, politikanë të ndryshëm, besimtarë

Lexo më shumë
Malaj, deputetëve të PS: Po heshtni për korrupsionin, kriza po vjen

Malaj, deputetëve të PS: Po heshtni për korrupsionin, kriza po vjen 17

🕔21:40, 31.May 2019

Ish-ministri i Financave, dhe eksperti i ekonomisë Arben Malaj është prononcuar në lidhje me koncesionet. Ai i kërkoi deputetëve të Partisë Socialiste që të mos vendosin besnikërinë partiake apo personale mbi përgjegjësinë morale dhe ligjore për të ndalur një krizë

Lexo më shumë
Elton John, “i turpëruar” nga Brexit

Elton John, “i turpëruar” nga Brexit 0

🕔21:20, 31.May 2019

Elton John kritikoi ata që mbështetën fushatën angleze “Leave” (Largim), në vitin 2016 dhe tha se ndihej “i turpëruar” nga Britania e Madhe. Muzikanti i tha spektatorëve në një koncert në Verona se ai ishte “europian”, teksa kritikonte deputetët britanikë. I

Lexo më shumë
Bushati për ndryshimin i kufijve në Ballkan: Kush është babai i kësaj ideje?

Bushati për ndryshimin i kufijve në Ballkan: Kush është babai i kësaj ideje? 3

🕔21:04, 31.May 2019

Në një intervistë për gazetën austriake “Der Standard”, ish- ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur mbi dhe për nevojën që rajoni ka të integrohet në Evropë dhe ka kundërshtuar fort idenë e ndryshimit të kufijëve në Ballkan. Gazetari Adelheid Wolfl -”Juve

Lexo më shumë
Besimi i rusëve tek Putini “dyfishohet brenda natës”

Besimi i rusëve tek Putini “dyfishohet brenda natës” 0

🕔20:52, 31.May 2019

Mendohet se Stalini dikur pat thënë se kush votonte nuk kishte rëndësi, rëndësi kishte se kush i numëronte votat.  Sot në Rusi duket se ka rëndësi edhe mënyra e numerimit. Javën e kaluar, një sondazh i ri nga anketuesit shtetëror

Lexo më shumë