Aksident i frikshëm në Lezhë, një makinë përplas 4 të tjera

Aksident i frikshëm në Lezhë, një makinë përplas 4 të tjera 1

🕔09:24, 16.May 2019

Një aksident ka ndodhur gjatë natës në bulevardin “Gjergj Fishta” në Lezhë. Një automjet që po lëvizte me shpejtësi është përplasur me 4 mjete që ishin të parkuara në anë të rrugës. Raportohet se nga aksidenti nuk ka të lënduar,

Lexo më shumë
OSBE nis punën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

OSBE nis punën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 1

🕔09:14, 16.May 2019

Zyra e OSBE-së për Institucionet Demokratike dhe të Drejtat e Njeriut (ODIHR) ka shpallur thirrjen për vëzhgues në zgjedhjet lokale të Shqipërisë që do të mbahen më 30 qershor. Kjo zyrë është agjencia udhëheqëse në Evropë në fushën e vëzhgimit

Lexo më shumë
Mot i keq në Evropë/ Korsika, Kroacia dhe Bosnja zbardhen nga dëbora

Mot i keq në Evropë/ Korsika, Kroacia dhe Bosnja zbardhen nga dëbora 1

🕔09:02, 16.May 2019

Edhe pse jemi në mesin e muajit maj dhe në prag të fillimit të verës, moti ka shënuar temperatura jo të zakonshme për stinën. Përgjatë gjysmës së parë të majit termometri në disa vende të Europës ka shënuar ulje drastike,

Lexo më shumë
16 maj 2019

16 maj 2019 8

🕔02:57, 16.May 2019 Lexo më shumë
Horoskopi, 16 maj 2019

Horoskopi, 16 maj 2019 0 Updated

🕔01:00, 16.May 2019

Dashi Parashikohet një ditë përgjithësisht e mirë për të gjithë të lindurit e kësaj shenje, sidomos ata të dekadës së parë. Dikush tregon interesim të madh për ju, e kjo mund të sjellë një ndryshim të madh.   Demi Janë

Lexo më shumë
Strakosha triumfon në finale, Lacio thyen Atalantën dhe fiton Kupën e Italisë (video)

Strakosha triumfon në finale, Lacio thyen Atalantën dhe fiton Kupën e Italisë (video) 0

🕔23:00, 15.May 2019

Në një finale edhe mes shqiptarësh, ku Gjimshiti e nisi si titullar përballë Strakoshës. Ndeshja nisi e luftuar nga të dyja ekipet, por rastin e parë më të mirë e kishte Atalanta, me De Run në minutën e 26-të që

Lexo më shumë
Trump shmang “frontin e ri” të luftës tregtare

Trump shmang “frontin e ri” të luftës tregtare 0

🕔22:51, 15.May 2019

Presidenti amerikan Donald Trump pritet ta shtyjë për 6 muaj vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara dhe pjesët e këmbimit. Lajmin e kanë bërë të ditur burime pranë administratës Trump për agjencinë “Reuters”, sipas të cilave në

Lexo më shumë
Futboll/ Kombëtarja shqiptare do nisë grumbullimin javën e ardhshme

Futboll/ Kombëtarja shqiptare do nisë grumbullimin javën e ardhshme 0

🕔22:45, 15.May 2019

Me pak se një muaj na ndajnë nga takimi mes kombëtares së Shqipërisë dhe islandes në Rejkjavik. Trajneri i kuqezinjve Edi Reja nuk kërkon të humbasë kohë dhe pritet të nisë grumbullimin në qendrën stërvitore në Durrës javën e ardhshme

Lexo më shumë
Buffon nuk ndalet, konfirmon takimin me drejtuesit e skuadrës franceze

Buffon nuk ndalet, konfirmon takimin me drejtuesit e skuadrës franceze 0

🕔22:30, 15.May 2019

Të paktën kjo konfirmohet nga vetë portieri i skuadrës kampione të Ligue 1, që pohon se drejtuesit i kanë ofruar atij rinovimin e kontratës edhe për një vit tjetër. Sipas tij, një takim mes palëve do të zhvillohet në javën

Lexo më shumë
Holandë/ Statistikat zyrtare: Gjermanët më shumë krime se shqiptarët

Holandë/ Statistikat zyrtare: Gjermanët më shumë krime se shqiptarët 20

🕔21:55, 15.May 2019

E megjithë etiketimet në media kur sheh statistikat zyrtare të Byrosë Qëndrore të Statistikave në Holandë, numri i shqiptarëve të ndaluar nga policia është shumë më i ulët në krahasim me kombësitë e tjera. Madje shqiptarët nuk hyjnë as në

Lexo më shumë