Mbrojtja e mjedisit, vullnetarët pastrojnë plazhin e Darëzezës

Mbrojtja e mjedisit, vullnetarët pastrojnë plazhin e Darëzezës 2

🕔13:33, 5.May 2019

Pak javë para nisjes zyrtare të sezonit veror shumë plazhe të Shqipërisë janë larg kushteve për të pritur pushues. Plehrat e grumbulluara ndër vite njollosin ambientin dhe kufizojnë potencialin e zonave turistike për të përmirësuar ekonominë e tyre. Dhjetëra vullnetare

Lexo më shumë
FOTO+ VIDEO: Rreshjet e shiut përmbytin Vlorën

FOTO+ VIDEO: Rreshjet e shiut përmbytin Vlorën 8

🕔13:08, 5.May 2019

Rreshjet e shiut që kanë rënë gjatë natës dhe mëngjesin e sotëm kanë sjellë probleme në qytetin bregdetar. Pothuajse të gjitha rrugët dhe lagjet e qytetit janë të mbuluara nga uji, duke sjellë vështirësi në qarkullimin e mjeteve dhe këmbësorëve. Rrugët

Lexo më shumë
Rama: Një forcë e brendshme pengon negociatat, çakërdisin dynjanë

Rama: Një forcë e brendshme pengon negociatat, çakërdisin dynjanë 26

🕔12:46, 5.May 2019

Kryeministri Edi Rama thotë se ka forca të brendshme politike në Shqipëri që përpiqen të pengojnë hapjen e negociatave. Gjatë një takimi me veteranë, kreu i qeverisë tha se rekomandimi për hapjen e negociatave është bërë vitin e shkuar pa

Lexo më shumë
40 gjyqtarë dhe prokurorë luftojnë në KPA për të qëndruar në detyrë

40 gjyqtarë dhe prokurorë luftojnë në KPA për të qëndruar në detyrë 6

🕔12:42, 5.May 2019

Procesi i Vetingut, i konsideruar nga ndërkombëtarët si unik në Evropë dhe shembull për vendet e tjera, ka hyrë në një fazë të rëndësishme. Vëmendja është zhvendosur tek Kolegji i Posaçëm i Apelimit, organi fundor i Vetingut, i cili vendos

Lexo më shumë
Bashkia e Tiranës nderon Organizatën e Dëshmorëve të LANÇ

Bashkia e Tiranës nderon Organizatën e Dëshmorëve të LANÇ 15

🕔12:11, 5.May 2019

  Bashkia e Tiranës ka nderuar sot sakrificën e bërë nga gjithë ata të rinj dhe të reja që në momentet më të vështira dhe kritike për të ardhmen e vendit tonë u ngritën dhe luftuan kundër pushtuesit nazifashist. Me

Lexo më shumë
Lista me futbollistët më të paguar, Messi “mbreti”

Lista me futbollistët më të paguar, Messi “mbreti” 0

🕔11:43, 5.May 2019

Futbollistët janë nga sportistët më të paguar në botë, megjithëse ka edhe sporte të tjera, kryesisht individuale, ku mund të mbulohesh në “ar”. “Daily Mirror” ka bërë një renditje me futbollistët më të paguar të planetit. Listën e kryeson padyshim

Lexo më shumë
Shkon në 78 numri i personave të helmuar në Bulqizë

Shkon në 78 numri i personave të helmuar në Bulqizë 3

🕔11:21, 5.May 2019

Ka shkuar në 78 numri i personave të helmuar nga uji i pijshëm në Bulqizë. Personat e shtruar në spital janë me të vjella. Rasti i helmimeve masive u publikua dje, ku dhjetëra persona u paraqitën në spitalin e qytetit

Lexo më shumë
Ruçi në Fier: Qëndrimi ndaj dëshmorëve, jo çështje morali, por identiteti

Ruçi në Fier: Qëndrimi ndaj dëshmorëve, jo çështje morali, por identiteti 11

🕔10:58, 5.May 2019

Për të përkujtuar 5 Majin dhe nderuar dëshmorët e atdheut, Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, bëri paraditen e sotme  homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në qytetin e Fierit. I shoqëruar nga pjestarë dhe të afërm të familjeve të dëshmorëve,

Lexo më shumë
Video: Homazhe për Ditën e Dëshmorëve përpara Memorialit “Nënë Shqipëri”

Video: Homazhe për Ditën e Dëshmorëve përpara Memorialit “Nënë Shqipëri” 12

🕔10:46, 5.May 2019

Ashtu si çdo vit tjetër, edhe sot më 5 Maj, Dita e Dëshmorëve të Atdheut u përkujtua me një ceremoni zyrtare dhe homazheve në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit. Zyrtarë të shtetit dhe politikës, veteranë dhe të afërm të të

Lexo më shumë
VIDEO: Sarandë, hiqen tabelat rrugore me shqipen gjuhë të dytë

VIDEO: Sarandë, hiqen tabelat rrugore me shqipen gjuhë të dytë 27

🕔10:22, 5.May 2019

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar një operacion me dhjetëra forca policie për të hequr tabelat e vendosura në gjuhën greke në bashkinë e Finiqit. Tabelat ishin në kundërshtim me ligjin, pasi vihej re se herë-herë në to nuk ishte përdorur

Lexo më shumë