Thaçi: Berisha argat i Millosheviçit. E ka furnizuar me armë kundër Kosovës

Thaçi: Berisha argat i Millosheviçit. E ka furnizuar me armë kundër Kosovës 0

🕔22:43, 20.May 2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u tregua shumë i ashpër me akuza ndaj ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha. “Berisha është argat i Sllobodan Millosheviçit prej 3 dekadash, bën përçarësin e politikës shqiptare, përqafon idetë antikombëtare dhe pengon të ardhmen zhvillimore

Lexo më shumë
Aleati i Bashës: Opozita ka mundësi të futet në zgjedhje me një marrëveshje politike

Aleati i Bashës: Opozita ka mundësi të futet në zgjedhje me një marrëveshje politike 0

🕔22:33, 20.May 2019

Kreu i Partisë së LZHK, Dashamir Shehi beson se para 30 qershorit palët politike do të arrijnë një marrëveshje, gjë e cila do t’i mundësonte opozitës pjesëmarrjen në zgjedhje. Në Report TV, Shehi ka deklaruar se kanë përfunduar të gjithë

Lexo më shumë
Thaçi flet për kufirin me Serbinë: Jam për korrigjim, jo për shkëmbim

Thaçi flet për kufirin me Serbinë: Jam për korrigjim, jo për shkëmbim 0

🕔22:28, 20.May 2019

I ftuar në emisionin “Open”, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sqaroi idenë e tij për korrigjimin e kufijve. “Ideja është imja pas takimeve me liderët e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit. Duke parë rrezikun ekzistencial në ato treva për banorët e

Lexo më shumë
Braçe flet për Kosovën: Nuk ndërhyjmë, vendimmarrja është e tyre

Braçe flet për Kosovën: Nuk ndërhyjmë, vendimmarrja është e tyre 0

🕔22:21, 20.May 2019

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka thënë se Kosova dhe Shqipëria kanë të gjitha resurset ekonomike për të qenë konkurrues në rajon. Në një intervistë për Klan Kosovën, duke folur për takimin e dy grupeve koordinuese të Kosovës dhe Shqipërisë, ai tha: 

Lexo më shumë
Dhuna ndaj Sahit Dollapit, nisin hetimet për efektivët e FNSH-së. Do hetohen dhe 3 ish-deputetë të PD-së

Dhuna ndaj Sahit Dollapit, nisin hetimet për efektivët e FNSH-së. Do hetohen dhe 3 ish-deputetë të PD-së 3

🕔21:54, 20.May 2019

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet në lidhje me dhunën e ushtruar nga punonjësit e FNSH ndaj sekretarit organizativ në Partin Demokratike Sahit Dollapi, gjatë protestës së opozitës më 11 maj. Mësohet se 8 punonjës të Forcave të Ndërhyrjes së

Lexo më shumë
Korrigjimi i kufijve, Limaj: Nuk mund të bisedohet për atë ide

Korrigjimi i kufijve, Limaj: Nuk mund të bisedohet për atë ide 0

🕔21:21, 20.May 2019

Zëvendës kryeministri i Kosovës Fatmir Limaj, në Abc News, ka folur për mundësinë e zhbllokimet të dialogut Kosovë – Serbi, për taksën e vendosur nga qeveria ndaj mallrave serbe, për idenë e Presidenti Thaçi për korrigjimin e kufijve si dhe

Lexo më shumë
Bashkia e Tiranës rehabiliton në kohë rekord shtëpinë ‘Kadare’. Muzeu më i ri gati për vizitorët

Bashkia e Tiranës rehabiliton në kohë rekord shtëpinë ‘Kadare’. Muzeu më i ri gati për vizitorët 2

🕔20:59, 20.May 2019

Shtëpia ku jetoi dhe punoi për shumë vite për të shkruar disa nga veprat e tija më të njohura letrare, Ismail Kadare është kthyer në një muze. Banesa ndodhet në një prej pallateve me më tepër histori në kryeqytet në

Lexo më shumë
Austri, dorëhiqen të gjithë ministrat e ekstremit të djathtë

Austri, dorëhiqen të gjithë ministrat e ekstremit të djathtë 0

🕔20:45, 20.May 2019

Partia e ekstremit të djathtë në Austri, FPO, njoftoi sot dorëheqjen e të gjithë ministrave të saj nga qeveria e krijuar në dhjetor 2017 me konservatorët e kancelarit, Sebastian Kurz, pas shkarkimit që iu bë sot ministrit të Punëve të

Lexo më shumë
Zgjedhjet, Rama jep porosi: Këto dy gjëra shmangini

Zgjedhjet, Rama jep porosi: Këto dy gjëra shmangini 0

🕔20:37, 20.May 2019

Në kushtet specifike të fushatës për zgjedhjet e organeve të pushtetit vendor të 30 Qershorit, kur opozita PD-LSI nuk merr pjesë në zgjedhje, përmes një udhëzimi, socialistëve në bazë u kërkohet të evidentojnë retorikën kërcënuese dhe presionet. Nga ana tjetër,

Lexo më shumë
Miliarderi paguan borxhet e kredisë, 40 milionë USD për studentët afrikano-amerikanë

Miliarderi paguan borxhet e kredisë, 40 milionë USD për studentët afrikano-amerikanë 2

🕔20:24, 20.May 2019

Një dhuratë e pasur dhe e papritur i ka ardhur studentëve afrikano-amerikanë të universitetit Morehouse në Atlanta, në SHBA. Studentët në prag të diplomimit në Morehouse College patën një surprizë të dielën kur miliarderi Robert F. Smith njoftoi gjatë fjalimit

Lexo më shumë