Nata e Kadrit, njihuni me punonjësen e kryeministrisë që agjëron prej 9 vitesh (Foto)

Nata e Kadrit, njihuni me punonjësen e kryeministrisë që agjëron prej 9 vitesh (Foto) 3

🕔20:39, 31.May 2019

Gjatë muajit të Ramazanit Kiti Shabanaj, punonjëse në Kryeministri shkëputet për pak kohë nga puna për të falur namazin në Xhaminë më të afërt. Kiti nuk vjen nga një familje praktikante myslimane dhe vendimi për t`u mbuluar me shami i

Lexo më shumë
“Mohuan kandidimin Fredi Belerit”, MJP-Greqisë: Keqardhje për deklaratën

“Mohuan kandidimin Fredi Belerit”, MJP-Greqisë: Keqardhje për deklaratën 9

🕔20:29, 31.May 2019

Ministria e Jashtme Shqiptare ka reaguar në lidhje me një deklaratë të ministrisë së Jashtme greke, e cila theksonte se në rastin e Fredi Belerit ishin cenuar të drejtat e kandidimit. Në një njoftim të shpërndarë nga zyra e shtypit

Lexo më shumë
Ministri gjerman Roth: BE të marrë vendim për Shqipërinë në qershor

Ministri gjerman Roth: BE të marrë vendim për Shqipërinë në qershor 3

🕔20:20, 31.May 2019

Ndërsa Ministri gjerman i Shtetit për Europën në Ministrinë e Jashtme Federale, Michael Roth (SPD) kërkon një vendim të BE-së për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në qershor, Unioni po kërkon më tepër kohë

Lexo më shumë
Këto zona në Tiranë do të jenë neser gjashtë orë pa drita

Këto zona në Tiranë do të jenë neser gjashtë orë pa drita 0

🕔20:15, 31.May 2019

Ditën e nesërme, në disa lagje të kryeqytetit, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për disa orë. Sipas OSHEE, për shkak të punimeve në disa kabina, do të stakohet energjia elektrike nga ora 09:00-15:00. Zonat që do të preken

Lexo më shumë
Trondit ish-kryebashkiaku: Ja si e kam vrarë gruan time (Foto)

Trondit ish-kryebashkiaku: Ja si e kam vrarë gruan time (Foto) 2

🕔20:07, 31.May 2019

“Kam vrarë gruan time”. Kështu është shprehur ish-kryebashkiaku i Teheranit Mohammad Ali Najafi. Kjo dëshmi ka tronditur opinionin publik në vendin e tij, pasi ka rrëfyer edhe vrasjen se si ka ndodhur. Najafi, 67 vjeç, u tha gazetarëve se kishte

Lexo më shumë
KQZ rrëzon sërish PD e LSI, nuk pranon komisionerët në Has

KQZ rrëzon sërish PD e LSI, nuk pranon komisionerët në Has 3

🕔20:02, 31.May 2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, pavarësisht vendimit të KQZ-së për të mos i lejuar që dërgojnë komisionerë në KZAZ-ë. Këto dy forca të opozitës kanë dërguar listën me emrat dhe në KZAZ-ët e Hasit, por nuk janë pranuar.

Lexo më shumë
Rusia dhe Japonia akuzojnë njëra-tjetrën për përgatitje luftarake

Rusia dhe Japonia akuzojnë njëra-tjetrën për përgatitje luftarake 0

🕔19:50, 31.May 2019

Ministrat e jashtëm dhe të mbrojtjes të Rusisë dhe Japonisë u takuan të enjten në Tokio. Në një konferencë të përbashkët për shtyp pas bisedimeve, ministri i jashtëm rus Sergej Lavrov tha se Rusia ishte e shqetësuar për planin e

Lexo më shumë
MPJ e Kosovës-qytetarëve: Kujdes kur udhëtoni nëpër Serbi

MPJ e Kosovës-qytetarëve: Kujdes kur udhëtoni nëpër Serbi 2

🕔19:41, 31.May 2019

Ministria e Jashtme e Kosovës këshilloi pasditen e kësaj të premteje shtetasit e Kosovës që të shfaqin kujdes dhe maturi në rast se nuk mund të shmangin lëvizjen nëpër territorin e Serbisë. Ajo i bëri këto thirrjet nëpërmjet një njoftimi,

Lexo më shumë
Lokali në Londër hap dyert për mysafirët e tij nudist (Foto)

Lokali në Londër hap dyert për mysafirët e tij nudist (Foto) 1

🕔19:35, 31.May 2019

Bari “Coach & Horses” hap dyert e tij për të mirëpritur miq nudist. “Coach & Horses”, një bar me vendndodhje në Londër, ka marrë zyrtarisht licensën e tij “nudiste”, e cila lejon klientët dhe stafin e barit gjithashtu të qëndrojnë

Lexo më shumë
Clinton dhe Albright në përvjetorin e 20-të të çlirimit të Kosovës

Clinton dhe Albright në përvjetorin e 20-të të çlirimit të Kosovës 3

🕔19:21, 31.May 2019

Në ceremoninë që do të zhvillohen për përvjetorin e 20-të të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë pritet të marrin pjesë personalitete të ndryshme nga e gjithë bota. Sipas disa organeve mediatike kosovare, ky përvjetor jubilar do

Lexo më shumë