Ekspertja e njohur: Më pëlqen atmosfera e gjallë dhe transformimet pozitive të Tiranës

Ekspertja e njohur: Më pëlqen atmosfera e gjallë dhe transformimet pozitive të Tiranës 0

🕔19:16, 31.May 2019

Tirana është pa dyshim një nga qytetet më të gjalla dhe me transformimin më të shpejtë. Ajo është kthyer në një qendër atraksioni për turistë të huaj apo vizitorë nga rajoni, Europa, të cilët largohen me premtimin se do të

Lexo më shumë
Konsumoni pije energjike? Ja çfarë ndodh me trupin tuaj

Konsumoni pije energjike? Ja çfarë ndodh me trupin tuaj 1

🕔19:06, 31.May 2019

Do të habiteni me studimin e ri Ato janë ndër pijet më të njohura në botë. Pijet energjike na japin fuqinë që na duhet në një ditë. Studimin e publikuar nga “University of the Pacific”, shkencëtarët kanë paralajmëruar se personat

Lexo më shumë
Përdorimi i drogës nga të rinjtë shqiptarë, shqetësim për shoqërinë

Përdorimi i drogës nga të rinjtë shqiptarë, shqetësim për shoqërinë 0

🕔18:47, 31.May 2019

Në Elbasan problem nuk është kultivimi i bimëve narkotike, por përdorimi i drogës nga të rinjtë deri në ambientet e shkollave. Në luftën kundër këtij fenomeni, rezultate priten nga ngritja e zonave policore në qytet dhe vendosja e kamerave të

Lexo më shumë
Rrëzohet helikopteri, humbin jetën 4 persona

Rrëzohet helikopteri, humbin jetën 4 persona 0

🕔18:25, 31.May 2019

4 persona kanë humbur jetën në Ukrainën perëndimore. Bilanci i rëndë erdhi pasi një helikopter ushtarak Mi-8 u përplas në rajonin e Rivne. Mediat vendase raportojnë se midis personave që kanë humbur jetën është edhe një komandant i brigadës së

Lexo më shumë
Basha: Të dielën ejani të rrëzojmë Ramën, të çlirojmë Tiranën

Basha: Të dielën ejani të rrëzojmë Ramën, të çlirojmë Tiranën 30

🕔18:07, 31.May 2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me mbështetësit e opozitës në zonën e Kinostudios në kryeqytet pasditen e sotme. Basha deklaron se protesta e radhës së opozitës së bashkuar, do të ndodh rrëzimi i qeverisë. Në një takim me

Lexo më shumë
Ambasada e SHBA: Shmangni pikat ku do grumbullohen protestuesit

Ambasada e SHBA: Shmangni pikat ku do grumbullohen protestuesit 5

🕔17:49, 31.May 2019

Në kohën kur protesta e opozitës nuk do edhe shumë kohë që të arrijë, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka një apel ndaj qytetarëve. Ajo apelon që të shmangen lëvizjet në zonat ku pritet të ketë grumbullime protestuesish.

Lexo më shumë
Video: Ndodh edhe kështu, shqiptarë blejnë margarinën për gjalp

Video: Ndodh edhe kështu, shqiptarë blejnë margarinën për gjalp 6

🕔17:41, 31.May 2019

Një skemë e pastër e mashtrimit ushqimor u zbardh këtë të premte nga ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi dhe drejtori i AKU, Agron Hetoja. Skema e mashtrimit ishte e tillë ku operatorët importonin  margarinë, por e paketonin dhe e shesin në

Lexo më shumë
Video: Gruaja dhunohet në mes të rrugës në Ferizaj

Video: Gruaja dhunohet në mes të rrugës në Ferizaj 4

🕔17:22, 31.May 2019

Një grua e komunitetit rom, e cila përpara disa ditësh u raportua se vidhte fëmijët nëpër shkolla, akuza që nuk dihet nëse janë të vërteta, është sulmuar brutalisht sot në mes të qytetit të Ferizajt. Ndërkaq, është publikuar edhe një

Lexo më shumë
Depresioni e ankthi në rritje, studimet: Shkaku kryesor janë…

Depresioni e ankthi në rritje, studimet: Shkaku kryesor janë… 0

🕔17:15, 31.May 2019

Në epokën dixhitale, duket sikur çdo sekondë e jetës sonë duhet të dokumentohet. Lehtësia me të cilën mund të kapim një fotografi dhe ta hedhim atë në rrjetet tona sociale, mund të bëjë që ju të përqendroheni më shumë në

Lexo më shumë
Kosova drejt bashkimit me Shqipërinë, Vuçiç: Do reagojmë ashpër

Kosova drejt bashkimit me Shqipërinë, Vuçiç: Do reagojmë ashpër 8

🕔17:03, 31.May 2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është shprehur  i bindur se gjërat do të zhvillohen në drejtimin, që, sipas tij, e ka paralajmëruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kur ka folur për mundësinë e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë. “Jam absolutisht i

Lexo më shumë