30 qershori / Prokuroria: 2 persona të arrestuar e 3 procedime

30 qershori / Prokuroria: 2 persona të arrestuar e 3 procedime 1

🕔23:49, 30.Jun 2019

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku  ka publikuar raportin në lidhje me incidentet dhe procedimet që janë bërë gjatë procesit të votimit ditën e sotme. Në këtë raport thuhet se janë arrestuar dy persona për pengim të procesit të

Lexo më shumë
Qytetet me përqindjen më të lartë të pjesëmarrjes në votime

Qytetet me përqindjen më të lartë të pjesëmarrjes në votime 1

🕔23:41, 30.Jun 2019

Sipas të dhënave, rreth 21.67% e shqiptarëve kanë votuar këtë të dielë për zgjedhjet vendore. Nga 3.536.015 shtetas shqiptarë morën pjesë vetëm 771 863. Pjesëmarrja më e madhe ka qenë në bashkinë e Pustecit me 55.44%, i dy ti rradhitet

Lexo më shumë
Del numri i votuesve sipas bashkive

Del numri i votuesve sipas bashkive 6

🕔23:15, 30.Jun 2019

Sipas të dhënave të deritanishme, 671 255 zgjedhës kanë votuar në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Si Dita ka raportuar dhe më parë, në 31 bashki Partia Socialiste dhe Koalicioni Aleanca për Shqipërinë Europiane nuk kanë pasur asnjë kandidat përballë.

Lexo më shumë
Raporti paraprak i Qendrës për Zhvillim dhe Mbrojtjen e Medias së Re mbi 30 qershorin

Raporti paraprak i Qendrës për Zhvillim dhe Mbrojtjen e Medias së Re mbi 30 qershorin 0

🕔23:07, 30.Jun 2019

Zgjedhjet për kryetarë bashkie dhe anëtarë të këshillave bashkiakë në të gjitha 61 bashkitë u mbajtën sot në kushtet e një ndarjeje të thellë politike mes Partisë Socialiste (PS) në pushtet dhe Partisë Demokratike (PD) në opozitë, së bashku me

Lexo më shumë
Topalli: PD praktikisht nuk është më, por do ia dalim

Topalli: PD praktikisht nuk është më, por do ia dalim 17

🕔22:50, 30.Jun 2019

Ish-kryetarja e parlamentit të Shqipërisë e mënjanuar nga lidershipi aktual i PD-së, por e vlerësuar tashmë nga kryeministri Rama si një prej figurave më të spikatura të selisë blu ka shprehur keqardhje e saj për gjendjen e PD-së, që pas

Lexo më shumë
Rama: Nevojë urgjente për një përqafim të sinqertë mbi meritën

Rama: Nevojë urgjente për një përqafim të sinqertë mbi meritën 4

🕔22:05, 30.Jun 2019

Në konferencën për shtyp të orës 21:00, kryeministri Rama, gjithashtu, iu referua edhe punonjëseve në bashkitë e djathta. Ai deklaroi se punonjësit të cilët e meritojnë vendin e tyre të punës nuk preken. “Asnjë grua apo vajzë nuk do të

Lexo më shumë
Rama: Marrëveshje për Shqipërinë, me dialog, pa kusht

Rama: Marrëveshje për Shqipërinë, me dialog, pa kusht 2

🕔21:58, 30.Jun 2019

Në daljen për media të kësaj mbrëmjeje, Kryeministri Edi Rama tha se kjo e sotshmja ishte një fitore e paqes dhe e së ardhmes. Në konferencën për shtyp të orës 21:00, Rama, gjithashtu, tha se është gati për një marrëveshje

Lexo më shumë
Ademi: Braktisja totale, përgjigjia e merituar

Ademi: Braktisja totale, përgjigjia e merituar 9

🕔21:40, 30.Jun 2019

Pas përfundimit të procesit të votimit, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka falëderuar qytetarët shkodranë, që sipas saj, i dhanë përgjigjen e merituar përmes braktisjes totale qeverisë së Edi Ramës. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Ademi tha se shkodranët kaluan

Lexo më shumë
Rama: Sot fitoi e ardhmja. U kry për bukuri, ju dua shumë fare

Rama: Sot fitoi e ardhmja. U kry për bukuri, ju dua shumë fare 40

🕔21:16, 30.Jun 2019

Në daljen për media të kësaj mbrëmjeje, Kryeministri Edi Rama tha se kjo e sotshmja ishte një fitore e paqes dhe e së ardhmes. Rama deklaroi ndër të tjera: “Të nderuar bashkëqytetarë me ose pa përkatësi e bindje politike brenda

Lexo më shumë
Basha: Populli iu përgjigj thirrjes sime, ju jam shumë mirënjohës

Basha: Populli iu përgjigj thirrjes sime, ju jam shumë mirënjohës 15

🕔21:10, 30.Jun 2019

Në një kohë kur të gjithë po prisnin deklaratën për media të kryeministrit Edi Rama, i cili ka njoftuar se do të dalë para mediave në orën 21:00, kreu i opozitës Basha ka folur për mediat pak minuta para orës

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim