Një qytet i tërë evakuohet pas shpërthimit të depos së armëve

Një qytet i tërë evakuohet pas shpërthimit të depos së armëve 1

🕔08:05, 25.Jun 2019

Një qytet i tërë është evakuar pas shpërthimit të një depoje të madhe armësh. Ngjarja ndodhi në jug të Kazakistanit, ku janë evakuar rrëth 40.000 banorë dhe sipas mediave raportohet edhe për të plagosur. “Paniku përfshiu qytetin e Arys pas

Lexo më shumë
KE: Rusia rifiton të drejtën e votës në Asamblenë Parlamentare

KE: Rusia rifiton të drejtën e votës në Asamblenë Parlamentare 1

🕔08:01, 25.Jun 2019

Pas disa orësh debati të fortë, 118 anëtarë të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës (PACE) votuan pro ndryshimit të rregullores duke hapur rrugën që Rusia të mbetet në organizatën paneuropiane. 62 anëtarë votuan kundër dhe dhjetë abstenuan. Megjithë protestat

Lexo më shumë
Meta pas pak në deklaratë për shtyp mbi vendimin e Kolegjit Zgjedhor

Meta pas pak në deklaratë për shtyp mbi vendimin e Kolegjit Zgjedhor 1

🕔07:52, 25.Jun 2019

Presidenti Ilir Meta pritet të ketë një dalje për median sot në mëngjes për të komentuar dhe vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor. Konferenca u njoftua nga Presidenca dje në mbrëmje dhe pritet të mbahet në orën në orën 08:00.

Lexo më shumë
25 qershor 2019

25 qershor 2019 0 Updated

🕔02:00, 25.Jun 2019 Lexo më shumë
Horoskopi, 25 qershor 2019

Horoskopi, 25 qershor 2019 0 Updated

🕔01:47, 25.Jun 2019

Dashi Duket se dita e sotme (duke pasur parasysh pozicionin e Marsit që duket inaktiv) do jetë e qetë e pa shumë impenjime. Megjithatë, nuk do të mungojë ndonjë moment tensioni me dikë.   Demi Ndonëse Marsi sikur e ka

Lexo më shumë
HIJE

HIJE 1

🕔01:02, 25.Jun 2019

Në netët me hije frikërash që marshojnë heshtur, si rresht ushtarësh gatitur, me bajonetat ngrehur mbi të ardhmen e të dashuruarve   Në netët me hije që kërcejnë drejt të ngjashmes që kërleshen në zemrën e përbashkët, të kapura duarsh

Lexo më shumë
Horoskopi, 24 qershor 2019

Horoskopi, 24 qershor 2019 0 Updated

🕔01:00, 25.Jun 2019

Dashi Pritet një ditë e mirë, më gjithë pozicionin jo shumë të favorshëm të Merkurit dhe kontrastin e Afërditës me Hënën, që mund të ndikojnë në raportet ndërpersonale. Mirë shëndeti.   Demi Në sajë të një Afërdite që është në

Lexo më shumë
Ish-deputeti: Selia blu në Elbasan, vrojtohet nga policia

Ish-deputeti: Selia blu në Elbasan, vrojtohet nga policia 1

🕔00:05, 25.Jun 2019

Nëpërmjet një statusi në Facebook, ish-deputeti i partinë demokratike, Edmond Spaho ka akuzuar Policinë e Shtetit se po monitorojnë me kamera selinë e PD-së në qytetin e Elbasanit, duke mos kursyer as sulmet ndaj shtetit si diktatorial. Ai ka publikuar

Lexo më shumë
Plagoset 24 vjeçari, për motive të dobëta

Plagoset 24 vjeçari, për motive të dobëta 0

🕔23:51, 24.Jun 2019

Një sherr me thika i momentit ka rezultuar në plagosjen e një 24 vjeçari në lagjen 17 të Korçës, mbrëmjen e së hënës. Raportohet se i riu i plagosur është Armando Trimi, i cili është dërguar me urgjencë në spitalin

Lexo më shumë
34 vjeçari shqiptar arratiset nga burgu italian… sërish

34 vjeçari shqiptar arratiset nga burgu italian… sërish 1

🕔23:30, 24.Jun 2019

Një shtetas shqiptar është arratisur të hënën nga burgu “San Giuliano” i Trapanit, në Siçili. Siaps mediave italiane, 34 vjeçari Lekë Luca vuante në këtë burg dënimin për trafik droge. Luca raportohet të jetë arratisur duke kapërcyer murin rrethues të

Lexo më shumë