Kryemadhi: Sado që ti mbushësh kutitë, shqiptarët të refuzuan. Bye bye Edi

Kryemadhi: Sado që ti mbushësh kutitë, shqiptarët të refuzuan. Bye bye Edi 15

🕔20:42, 30.Jun 2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka deklaruar se 85% e shqiptarëve refuzuan votimet moniste dhe kryeministrin Edi Rama. Nëpërmejt një postimi në “Facebook” pas mbylljes së votimeve, Kryemadhi e përshëndet Ramën në anglisht, duke i thënë mirupafshim. Ajo e cilëson

Lexo më shumë
Rama në konferencë për mediat në orën 21:00

Rama në konferencë për mediat në orën 21:00 2

🕔20:35, 30.Jun 2019

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar një konferencë për mediat në orën 21:00 të mbrëmjes së sotme. Në orën 19:41, kryeministri Edi Rama është larguar nga selia e PS-së ku ka qëndruar që pas votimit në Surrel, duke e ndjekur nga

Lexo më shumë
Kur të “bojkoton” vendlindja

Kur të “bojkoton” vendlindja 4

🕔20:28, 30.Jun 2019

Nepërmjet caktimit të datës së re të votimeve më 13 tetor, më parë,me anulimin e dekretit për zgjedhjet e 30 qershorit dhe, sigurisht, duke mos votuar personalisht,Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka shprehur qartë qëndrimin e tij për bojkotim

Lexo më shumë
PD: Pjesëmarrja në votime 15%, jo sa thotë KQZ

PD: Pjesëmarrja në votime 15%, jo sa thotë KQZ 2

🕔20:18, 30.Jun 2019

Në një dalje publike në emër të Partisë Demokratike, sekretari për çështjet zgjedhore i kësaj force politike, Ivi Kaso ka akuzuar KQZ-në se ka manipuluar pjesëmarrjen e në votimet e ditës së sotme. Sipas tij, pjesëmarrja në votimet e ditës

Lexo më shumë
Kjo është pjesëmarrja në votime, deri në orën 18:00 sipas KQZ

Kjo është pjesëmarrja në votime, deri në orën 18:00 sipas KQZ 12

🕔20:08, 30.Jun 2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar shifrat e  pjesëmarrjes në votime, deri në orën 18:00, këtë të dielë. Sipas KQZ, një orë para mbylljes së procesit të votimit, kanë votuar 671255 shqiptarë, ose rreth 19.4% e tyre. Kryetari i KQZ, Klement

Lexo më shumë
Komiteti i Helsinkit: Pjesëmarrje e ulët, parregullsi në disa qendra

Komiteti i Helsinkit: Pjesëmarrje e ulët, parregullsi në disa qendra 2

🕔20:00, 30.Jun 2019

Komisioni Shqiptar i Helsinkit ka reaguar pas mbylljes së votimit këtë 30 qershor në të gjitha qendrat e votimit, në 61 bashkitë e vendit. Nëpërmjet një deklarate të publikuar në rrjetin social “Facebook”, Komisioni i Helsinkit thekson se pjesëmarrja në

Lexo më shumë
PD bën gati dosjen: Mbushje kutish për të rritur numrin e votuesve

PD bën gati dosjen: Mbushje kutish për të rritur numrin e votuesve 10

🕔19:49, 30.Jun 2019

Partia Demokratike i ka bërë thirrje institucioneve dhe mediave ndërkombëtare për parregullsitë e konstatuara gjatë procesit të votimit të 30 qershorit. Me anë të një postimi në Twitter ata i janë drejtuar institucioneve të Bashkimit Europian, sekretarit të shtetit të

Lexo më shumë
Ministrja: Pjesëmarrja nuk është absolutisht shqetësim për PS dhe kryeministrin

Ministrja: Pjesëmarrja nuk është absolutisht shqetësim për PS dhe kryeministrin 2

🕔19:33, 30.Jun 2019

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka komentuar në studion e “News 24”, procesin zgjedhor të kësaj të diele. Gjonaj është shprehur se pjesëmarrja e ulët në votime nuk e shqetëson PS-në dhe kryeministrin Edi Rama, pasi sipas saj, nuk e

Lexo më shumë
Mbyllet zyrtarisht procesi i votimit për vendoret e 30 qershorit

Mbyllet zyrtarisht procesi i votimit për vendoret e 30 qershorit 7

🕔19:15, 30.Jun 2019

Është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Procesi i votimit ka filluar në orën 07:00 dhe përfundoi në orën 19:00. Qyteti i parë që i dha fund procesit të votimit rreth 10 minuta para orarit

Lexo më shumë
Veliaj pret në shtab një “vëzhgues special”

Veliaj pret në shtab një “vëzhgues special” 2

🕔19:11, 30.Jun 2019

Kryebashkiaku i Tiranës dhe kandidati i majtë për një mandat të dytë, Erion Veliaj ka publikuar këtë të dielë, si rrallë herë, një foto të të birit, Kajanit. Në rrjetin social Facebook, Veliaj shkruan: “Na erdhi edhe një vëzhgues në

Lexo më shumë