Basha për Al Jazeera: Mosreagimi ndërkombëtar ka tronditur shqiptarët

Basha për Al Jazeera: Mosreagimi ndërkombëtar ka tronditur shqiptarët 6

🕔19:01, 30.Jun 2019

Kryetari Partısë Demokratike, Lulzim Basha ka folur në reportazhin e gazetarit John Psaropoulo të medias ndërkombëtare Al Jazeera. Ai ka folur për situatën në vend dhe ka deklaruar se shqiptarët janë të tronditur nga mosreagimi ndërkombëtar. Për këtë rrjet mediatik,

Lexo më shumë
Hajdari ngatërron “zgjedhje lokale” me “vendndodhje lokale”

Hajdari ngatërron “zgjedhje lokale” me “vendndodhje lokale” 5

🕔18:45, 30.Jun 2019

Deputetja Rudina Hajdari ka bërë një postim në rrjetet sociale në lidhje me faktin që presidenti Ilir Meta vendosi ta kalojë në plazh këtë të dielë të 30 qershorit. Hajdari ka shpërndarë foton  e presidentit Meta me zëdhënsin e tij,

Lexo më shumë
Ministri Klosi: Dy objektivat e PS për këto zgjedhje u realizuan

Ministri Klosi: Dy objektivat e PS për këto zgjedhje u realizuan 0

🕔18:34, 30.Jun 2019

Pasi ka votuar, ministrin e Turizmit Blendi Klosi ka theksuar se dy objektivat e PS për këto zgjedhje janë realizuar. Në vijim, Klosi iu përgjigj edhe akuzave të PD-së për një rritje fiktive të numrit të pjesëmarrësve. Ai tha: “Objektivat

Lexo më shumë
Vorë, tensione në qendrën e votimit në Marikaj

Vorë, tensione në qendrën e votimit në Marikaj 5

🕔18:15, 30.Jun 2019

Raportohet që situata në shkollën 9-vjeçare “Ramazan Subashi” në Marikaj të Bashkisë Vorë, ku ndodhen qendrat e votimit 1558/0, 1558/1, 1559/0 dhe 1559/1 është e tensionuar. Sipas raportimeve nga kjo qendër mbështetës të PD-së dhe drejtues e punonjës të Bashkisë

Lexo më shumë
Kryemadhi në selinë blu

Kryemadhi në selinë blu 3

🕔17:59, 30.Jun 2019

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi do të zhvillojë një takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Sipas BW, Kryemadhi ka vizituar selinë e PD rreth një orë para mbylljes zyrtare të procesit të votimit të 30

Lexo më shumë
Presidenti poston foto me futbollistin e kombëtares

Presidenti poston foto me futbollistin e kombëtares 6

🕔17:51, 30.Jun 2019

Ashtu si Dita ka raportuar, presidenti i Republikës, Ilir Meta, të dielën e 30 qershorit ka vendosur ta kalojë në plazh. Pasdreke ai ka publikuar një tjetër foto nga e diela e tij e relaksit. Këtë herë, presidenti shfaqet në

Lexo më shumë
Valdrin Pjetri: Zgjedhjet e qeta, votoni!

Valdrin Pjetri: Zgjedhjet e qeta, votoni! 5

🕔17:39, 30.Jun 2019

Kandidati i PS për kryetar bashkie në Shkodër, Valdrin Pjetri, në një dalje për mediat, u shpreh se këto zgjedhje janë më të qeta në 28 vitet e shkuara. Pjetri, i cili garon i vetëm për këtë bashki, ka falenderuar

Lexo më shumë
OSBE/ODIHR vëzhgon procesin e votimit në Lushnje

OSBE/ODIHR vëzhgon procesin e votimit në Lushnje 1

🕔17:31, 30.Jun 2019

Të dielën e 30 qershorit, përfaqësues të OSBE/ODIHR kanë vëzhguar procesin e votimit edhe në disa qendra votimi në Lushnje. Kujtojmë se sot, fokusi  i Misionit  të OSBE/ODIHR-it sot është vëzhgimi i procesit të votimit  në  të  gjithë vendin. Ashtu

Lexo më shumë
Në Gjirokastër, digjet një shtëpi

Në Gjirokastër, digjet një shtëpi 0

🕔17:18, 30.Jun 2019

Një banesë është djegur tërësisht këtë të dielë, në fshatin Kokodhiq të Gjirokastrës. Banesa është shkrumbuar brenda pak minutash nga zjarri, për shkak se vatra e zjarrit ishte shumë e madhe dhe nuk u shua dot, përtej përpjekjeve. Në fakt,

Lexo më shumë
Votoj dhe me vello

Votoj dhe me vello 3

🕔17:08, 30.Jun 2019

Një çift i ri ka, dita e dasmës e të cilëve përkon me atë të zgjedhjeve vendore, ka vendosur t’i drejtohet kutive të votimit këtë të dielë. Pak minuta nga ceremonia e tyre martesore ata i kanë kaluar në qendrën

Lexo më shumë