Nga 1 janari do lehtësohet punësimi në Gjermani

Nga 1 janari do lehtësohet punësimi në Gjermani 0

🕔16:58, 25.Jun 2019

  Të premten, Këshilli Federal në Gjermani do të trajtojë paketën e emigracionit. Javën e parë të qershorit, ligji mbi emigracionin e fuqisë punëtore të kualifikuar u miratua në parlamentin Gjerman dhe në fund të muajit, ai kalon edhe në

Lexo më shumë
Rama e hodhi në gjyq, gazetari i Bild: Më thuaj për çfarë më akuzon?

Rama e hodhi në gjyq, gazetari i Bild: Më thuaj për çfarë më akuzon? 8

🕔16:44, 25.Jun 2019

Menjëherë pasi kryeministri Edi Rama bëri me dije  nisjen e procesit gjyqësor me gazetarin Peter Tiede, pas publikimit të përgjimeve në gazetën “BILD”, ka reaguar gazetari. Peter Tiede publikoi 32 përgjime audio mbi zgjedhjet në Dibër dhe Durrës. Tiede ka

Lexo më shumë
Uashingtoni ndalon Ankaranë të blejë sistemin rus

Uashingtoni ndalon Ankaranë të blejë sistemin rus 0

🕔16:43, 25.Jun 2019

Shtetet e Bashkuara përsëritën qëndrimin se do të ndalojnë pajisjen e Turqisë me aeroplanët luftarakë F-35, nëse Ankaraja do të vazhdojë me blerjen e sistemit rus të mbrojtjes raketore, tha të martën e dërguara e SHBA-së në NATO. SHBA-ja i

Lexo më shumë
Zaganjori: Gjykata e Lartë në ngërç, të zbardhen dosjet urgjente

Zaganjori: Gjykata e Lartë në ngërç, të zbardhen dosjet urgjente

🕔16:35, 25.Jun 2019

Kryetari në detyrë i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori në një dalje për mediat u shpreh se puna e Gjykatës së Lartë ka mbetur në vend, për shkak të procesit të vettingut. Zaganjori bëri me dije se janë mijëra dosje

Lexo më shumë
Politika e BE-së për “frenim” në Ballkan një iluzion i rrezikshëm

Politika e BE-së për “frenim” në Ballkan një iluzion i rrezikshëm 0

🕔16:27, 25.Jun 2019

  Vendimi i takimit të ministrave të jashtëm europian për të shtyrë përsëri fillimin e negociatave për anëtarësimin në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut më 18 qershor ishte zhgënjyes, por jo një surprizë. Asnjë që ka ndjekur diskutimet

Lexo më shumë
Rama njofton: Nisa proces ndaj Bild, sapo i dhashë prokurën avokatit

Rama njofton: Nisa proces ndaj Bild, sapo i dhashë prokurën avokatit 17

🕔16:07, 25.Jun 2019

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë prokurën avokatit gjerman Matthias Prinz, për nisjen e procesit gjyqësore me gazetarin Peter Tiede, pas publikimit të përgjimeve në gazetën “BILD”. Lajmin e ka konfirmuar nëpërmjet një postimi në twitter vet kryeministri Edi Rama.

Lexo më shumë
Bashkitë e opozitës, KQZ-së: Do asgjësojmë materialet zgjedhore

Bashkitë e opozitës, KQZ-së: Do asgjësojmë materialet zgjedhore 6

🕔16:05, 25.Jun 2019

Bashkitë që drejtohen nga opozita shprehen të vendosura të marrin nën administrim ambientet e KZAZ-ve dhe Qendrat e Votimit dhe kanë kërcënuar sot Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Përmes një deklarate, Partia Demokratike kërkon që ambientet të jenë liruar brenda datës

Lexo më shumë
25 të dënuar në burgun e Tiranës kërkesë Gjykatës: Duam të votojmë

25 të dënuar në burgun e Tiranës kërkesë Gjykatës: Duam të votojmë 0

🕔15:39, 25.Jun 2019

Kur kanë mbetur vetëm pak ditë nga dita e zgjedhjeve në 30 qershor, 25 të burgosur nga burgu 313 kanë paraqitur pranë Gjykatës së Tiranës kërkesën për të marrë pjesë si votues në zgjedhje. Mediat raportojnë se 25 të dënuarit

Lexo më shumë
Mbërrijnë materialet zgjedhore në disa rrethe

Mbërrijnë materialet zgjedhore në disa rrethe 0

🕔15:26, 25.Jun 2019

Në disa rrethe kanë mbërritur materialet zgjedhore për 30 Qershorin.  Nga KQZ-ja për në KZAZ-të deri tani fletët e votimit janë shpërndarë në qytetin e Vlorës, Fierit, Krujës dhe Elbasanit, Gjirokastrës, Korçës dhe Lushnjës. Ndërkohë që pritet të shpërndahen në

Lexo më shumë
Veliaj: Vijojmë ngritjen e bibliotekave

Veliaj: Vijojmë ngritjen e bibliotekave 2

🕔15:20, 25.Jun 2019

Jo mësim me dy turne dhe më shumë biblioteka në lagjet e Tiranës. Ky është premtimi i kryebashkiakut të Tiranës, që do ta përmbushë në mandatin e dytë. “E filluam me bibliotekat “Musine Kokalari”, “Misko Treska”, “Petro Zheji”, “Hamit Beqja”,

Lexo më shumë