Kosova nuk heq taksën ndaj Serbisë, por hap dyert për tregti të lirë me Turqinë

Kosova nuk heq taksën ndaj Serbisë, por hap dyert për tregti të lirë me Turqinë 1

🕔16:22, 19.Jun 2019

  Marrëveshja për Tregti të Lirë në mes Kosovës dhe Turqisë, e ratifikuar këto ditë nga autoritetet e Kosovës, sipas përfaqësuesve të bizneseve mund të ndikojë dukshëm në, siç thuhet, drejtpeshimin e ekonomive ndërmjet dy vendeve. Për efektet e marrëveshjes

Lexo më shumë
Përqafim

Përqafim 1

🕔16:17, 19.Jun 2019

në një përqafim që është ngulfatje trupin ma ke marrë njera anë i ka gishtat tjetra belin tënd e han’ një goditje e lehtë ftyrës sa shtrengimet me’i lehtësu gishtat i ke kaq thellë mishin nuk muna me kafshu *****

Lexo më shumë
Studentët gjatë verës në auditore, zëvendësohen orët e protestës

Studentët gjatë verës në auditore, zëvendësohen orët e protestës 0

🕔15:57, 19.Jun 2019

Protesta u ka kushtuar studentëve disa javë pushimi më pak. Orët e pazhvilluara mësimore gjatë kohëzgjatjes dy mujore të protestës janë zëvendësuar këtë periudhë, si rrjedhojë sezoni i provimeve është shtyrë. Për shkak të zgjatjes së protestës, Senati Akademik i

Lexo më shumë
Meta njofton OSBE- ODHIR: Zgjedhjet në 30 qershor janë nul

Meta njofton OSBE- ODHIR: Zgjedhjet në 30 qershor janë nul 34

🕔15:51, 19.Jun 2019

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar drejtuesit e lartë të OSBE- ODHIR lidhur me dekretin e tij për zhdekretimin e datës zgjedhore të 30 qershorit. Në letrën që mban datën 19 qershor 2019 dërguar përfaqësuesve të OSBE – ODHIR presidenti Meta

Lexo më shumë
BILD pritet të nxjerrë 10 përgjime të reja për Ramën?

BILD pritet të nxjerrë 10 përgjime të reja për Ramën? 9

🕔15:48, 19.Jun 2019

Sipas portaleve afër opozitës gazeta gjermane Bild pritet të publikojë përgjime të reja. Këto portale shkruajnë se bëhet fjalë për 10 biseda të tjera me protagonist kryeministrin. Kreu i PD tha sot pasi doli nga Prokuroria se “do plasin skandale

Lexo më shumë
CAS shtyn “Skënderbeun”, vendimi në Lozanë jepet më 12 korrik 

CAS shtyn “Skënderbeun”, vendimi në Lozanë jepet më 12 korrik  0

🕔15:37, 19.Jun 2019

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv të Lozanës ka shtyrë vendimin për çështjen e Skënderbeut për datën 12 korrik. Kur pritej të zbardhej gjithçka brenda kësaj jave, për të mësuar rreth çështjes së skuadrës korçare, ka qenë një njoftim zyrtarë i CAS

Lexo më shumë
Rama nesër në Shkodër, PD gati për protestat

Rama nesër në Shkodër, PD gati për protestat 7

🕔15:29, 19.Jun 2019

Kryeministri Edi Rama do mbajë nesër takime elektorale në Shkodër. Por Rama do pritet me protesta nga Partia Demokratike. Opozita i ka bërë thirrje qytetarëve shkodranë që ti bashkohen marshimit që do mbahet të enjten, në orën 18:30. Marshimi do

Lexo më shumë
Përplasjet e dhunshme në Burrel, shoqërohet në polici ish-deputetja e PD

Përplasjet e dhunshme në Burrel, shoqërohet në polici ish-deputetja e PD 4

🕔15:23, 19.Jun 2019

Është shoqëruar në polici ish deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi. Bashkë me të është shoqëruar edhe kryetarja e FRPD-së në Mat Denisa Llapa. Shoqërimi në polici i zyrtares së PD vjen pas përplasjes së dhunshme në KZAZ nr. 16

Lexo më shumë
Djegia e KZAZ, Rama: Vijon revolucioni imagjinar i bashkive blu

Djegia e KZAZ, Rama: Vijon revolucioni imagjinar i bashkive blu 16

🕔15:04, 19.Jun 2019

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përplasjeve që kanë ndodhur këtë të mërkurë në disa KZAZ në vend. Si pasojë e tensioneve në rritje në Burrel dhe në Klos janë djegur materialet zgjedhore të KZAZ-ve. Shefi i qeverisë në reagimin

Lexo më shumë
Cakaj: Vendimi i Këshillit pozitiv, asnjë kusht shtesë

Cakaj: Vendimi i Këshillit pozitiv, asnjë kusht shtesë 3

🕔14:59, 19.Jun 2019

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka sqaruar edhe njëherë se përse sipas tij vendimi i Këshillit ditën e djeshme në Luksemburg për negociatat ishte për Shqipërinë pozitiv dhe i rëndësishëm. “Vendimi i djeshëm i

Lexo më shumë