Ish deputeti Bylykbashi: 13 tetori duhet respektuar nga partitë politikë

Ish deputeti Bylykbashi: 13 tetori duhet respektuar nga partitë politikë 3

🕔23:43, 31.Jul 2019

Deri tani, Partia Demokratike, nuk ka deklaruar zyrtarisht nëse është e gatshme të regjistrohet për zgjedhjet e dekretuara nga presidenti më 13 tetor. İsh-deputeti i kësaj force politike Oerd Bylykbashi ka deklaruar këtë të mërkurë se detyrimi kushtetues duhet plotësuar

Lexo më shumë
Horoskopi, 01 gusht 2019

Horoskopi, 01 gusht 2019 0

🕔23:35, 31.Jul 2019

Dashi Pritet një ditë e mirë, në sajë të pozicionit aktual të Afërditës tashmë një orbitë shumë të përshtatshme. Edhe situata në drejtim të raporteve ndërpersonale duket mjaft e mirë. Erosi në rritje.   Demi Nga njëra anë Marsi i

Lexo më shumë
Salvini arrin të ndajë emigrantët me vendet europiane

Salvini arrin të ndajë emigrantët me vendet europiane 1

🕔23:33, 31.Jul 2019

Zëvendës kryeministri dhe njëherazi ministri i brendshëm i Italisë, Matteo Salvini ka deklaruar të mërkurën se kishte arritur një marrëveshje me Gjermaninë, Francën, Portugalinë, Luksemburgun dhe Irlandën në lidhje me 116 emigrantët që u shpëtuan në det javën e kaluar.

Lexo më shumë
As Azem Galicën nuk e lënë të prehet në paqe

As Azem Galicën nuk e lënë të prehet në paqe 0

🕔23:21, 31.Jul 2019

Varri i heroit kombëtar të rezistencës shqiptare kundër pushtuesve serbë, Azem Galicës është dëmtuar sot nga disa persona të paidentifikuar. Sipas mediave kosovare, ngjarja e turpshme ka ndodhur në fshatin Galicë, ku edhe është i varrosur simboli i rezistencës kosovare.

Lexo më shumë
Është në dorën tuaj (+16)

Është në dorën tuaj (+16) 5

🕔23:02, 31.Jul 2019

PYETJE: Jemi një çift me dy fëmijë të moshës shtatë dhe katër vjeç. Dhjetë vjet  martesë kanë qenë normale, ashtu si shumica e të njohurve të mij. Problemi im është se gruaja, thuajse vazhdimisht, kur vjen puna për të bërë

Lexo më shumë
Frika e tërmeteve i bën korçarët të flenë jashtë

Frika e tërmeteve i bën korçarët të flenë jashtë 0

🕔22:59, 31.Jul 2019

Tërmetet e njëpasnjëshme që kanë goditur ditën e sotme qytetin e Korçës kanë krijuar një gjendje paniku te banorët. Kujtojmë se nga pasditja deri në mbrëmje, tre tërmete kanë lëkundur këtë qytetet dhe shumë zona pranë tij. Kjo gjendje, mendohet

Lexo më shumë
Çfarë është albitofiri?

Çfarë është albitofiri? 0

🕔22:51, 31.Jul 2019

Albitofiri është shkëmb vullkanik i përbërë kryesisht nga një masë albiti (mineral silikat natriumi e alumini), në të cilën ndodhen kristale të mëdha të po këtij minerali (përmban edhe kuarc). Në Shqipëri janë gjetur shkëmbinj albitofirik dhe më i njohuri

Lexo më shumë
SHBA do i hapë luftë varësisë së internetit

SHBA do i hapë luftë varësisë së internetit 0

🕔22:46, 31.Jul 2019

Akti i Teknologjisë për Reduktimin e Varësisë nga Mediat Sociale fokusohet tek teknikat dhe tiparet që janë krijuar për të inkurajuar dhe thelluar sjelljet që krijojnë varësi. Projekt-ligji synon të ndalojë “praktikat që shfrytëzojnë psikologjinë njerëzore ose fiziologjinë e trurit

Lexo më shumë
Një tjetër tërmet trondit Korçën

Një tjetër tërmet trondit Korçën 0

🕔22:18, 31.Jul 2019

Korça është lëkundur nga një tjetër tërmet pak minuta më parë. Epiqendra e tërmetit mësohet se ka qenë 12 kilometra në jug-lindje të këtij qyteti dhe me një thellësi prej 2 kilometrash. Tërmeti raportohet të ketë qenë 3.7 ballë i

Lexo më shumë
Konfirmohet vdekja e djalit të Osama bin Laden

Konfirmohet vdekja e djalit të Osama bin Laden 0

🕔22:05, 31.Jul 2019

Sipas një raportimi të inteligjencës amerikane, Hamza bin Laden, djali dhe trashëgimtari i liderit famëkeq të Al – Kaedës, Osama bin Laden, ka vdekur. Detajet në lidhje me vdekjen e tij nuk janë bërë publike Në muajin mars të këtij

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim