Horoskopi, 22 korrik 2019

Horoskopi, 22 korrik 2019 0 Updated

🕔01:00, 22.Jul 2019

Dashi   Sot mund të jetë një ditë mjaft intensive dhe me gjithë yjet e mirë mbi kokën tuaj nuk do streset dhe lodhja do ta bëjnë të tyren. Mundohuni të jeni të durueshëm që dëgjoni më shumë partnerin.  

Lexo më shumë
Këto janë 5 nga rastësitë më të pazakonta që mund të kini dëgjuar

Këto janë 5 nga rastësitë më të pazakonta që mund të kini dëgjuar 0

🕔23:21, 21.Jul 2019

1. Në Detroid rreth viteve 1930 një nënë e re duhet ti ishte përjetësisht falenderuese një burri që pastronte rrugët me emrin Josif Figluck. Ndërsa ai ishte duke fshire rrugët, foshnja e vogël e kësaj  nëne ra nga një dritarja

Lexo më shumë
Shërim nëpërmjet frikës: Njihni një faqe të çuditshme të historisë së mjekësisë dhe… aviacionit

Shërim nëpërmjet frikës: Njihni një faqe të çuditshme të historisë së mjekësisë dhe… aviacionit 0

🕔23:05, 21.Jul 2019

“Kur pacienti çohet në 300-400 metër apo dhe më shumë dhe kur avioni bën një pikiatë, apo xhiron e vdekjes, ata që vuajnë nga histeria me shumë mundësi, do t’i harrojnë problemet e tjera.” Kështu e përshkruante në intervistë në

Lexo më shumë
A ka qenë kryeministri dy netë më parë në Gjirin e Lalzit?

A ka qenë kryeministri dy netë më parë në Gjirin e Lalzit? 3

🕔23:01, 21.Jul 2019

Kryeministri Edi Rama ka qenë dy netë më parë në Gjirin e Lalzit Megjithëse është zgjedhur një orë e vonë për “vizitën”, prania e KM është kuptuar nga prania e shoferit dhe truprojës kryesore të Ramës, të cilët janë parë

Lexo më shumë
Çfarë po hamë? Pesticidet “vdesin” tokën, imagjinoni çfarë ndodh me njeriun

Çfarë po hamë? Pesticidet “vdesin” tokën, imagjinoni çfarë ndodh me njeriun 7

🕔21:20, 21.Jul 2019

Entela Resuli – DITA Tregu i fruta-perimeve në këtë periudhë është më me ngjyra se kurrë. Forma perfekte të prodhimeve bujqësore, produkte të cilat në pamje të parë duken të shëndetshme, por teksa i shijon zhgënjehesh. Shumë prej jush mund

Lexo më shumë
Arkitekt Kasëmi dhe një falsifikim flagrant historik me figurën e tij

Arkitekt Kasëmi dhe një falsifikim flagrant historik me figurën e tij 0

🕔21:08, 21.Jul 2019

  Ende në fshatin Grëmsh të Skraparit, që nuk duhet ngatërruar me rrethin dhe qytetin e Gramshit, banon një fis me mbiemrin Koxhaj; në Turbohovë, fshatin ngjitur, Goxhabelliu; Koxhaj (Goxhaj) ka edhe në Vëseshtë dhe dhe Nishovë, prej nga ka

Lexo më shumë
Historia e puthjeve në kartolina

Historia e puthjeve në kartolina 5

🕔20:37, 21.Jul 2019

Në 25 vitet e fundit, Barbara Levine dhe Paige Ramey kanë mbledhur fotografi të amatorëve. Bazuar në Meksikë dhe Teksas, artistët kanë botuar një numër librash së bashku, duke paraqitur imazhe të vjetra që gjenden në tregje dhe eBay. E

Lexo më shumë
Pse u desh një gjykatë speciale për “krimet e luftës në Kosovë”?

Pse u desh një gjykatë speciale për “krimet e luftës në Kosovë”? 1

🕔20:14, 21.Jul 2019

Dorëheqja e Haradinaj dhe një rigjykim i mundshëm ndaj tij, rikthejnë pyetjen: Nëse Gjykata ndërkombëtare në Hagë është institucioni më i rëndësishëm në sistemin ndërkombëtar të drejtësisë, atëherë pse u krijua për Kosovën një gjykatë tjetër? Në një shkrim të

Lexo më shumë
Historia e Akifit, poeti shqiptar që shkroi himnin e Turqisë

Historia e Akifit, poeti shqiptar që shkroi himnin e Turqisë 15

🕔20:05, 21.Jul 2019

    Mehmet Akif Ersoy, poet me origjinë shqiptare, i cili në Turqi njihet si “Poeti i Atdheut” dhe “Poeti Kombëtar”, lindi më 20 dhjetor të vitit 1873 si fëmija i Emine Şerif Hanım, vajza e një familjeje e cila

Lexo më shumë
Këto janë 3 kartëmonedhat shqiptare më të rralla e më të kërkuara në tregun e koleksionistëve

Këto janë 3 kartëmonedhat shqiptare më të rralla e më të kërkuara në tregun e koleksionistëve 6

🕔19:44, 21.Jul 2019

  Ashtu si në çdo vend tjetër, edhe në Shqipëri ka treg koleksioni, ku një ndër më dinamikët është ai i kartëmonedhave. Por cilat janë tre kartëmonedhat shqiptare më të rralla e që kushtojnë më shumë? Janë padyshim ato të

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?