Edhe Basha video për Teatrin

Edhe Basha video për Teatrin 3

🕔21:24, 31.Jul 2019

Postimeve të shumta të kryeministrit Edi Rama në lidhje me ndërtimin e teatrit të ri, kryetari i PD, Lulzim Basha iështë përgjigjur po nëpërmjet postimit të një videoje në rrjetet sociale. Në videon e shpërndarë, Basha tregon, çfarë po ndodh

Lexo më shumë
Kryeministrja e Serbisë: Situata aktuale në Kosovë, një farsë

Kryeministrja e Serbisë: Situata aktuale në Kosovë, një farsë 1

🕔20:53, 31.Jul 2019

Kryeministrja e Serbisë, Ana Barnabiç ka deklaruar sërish se vazhdimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë nuk lidhet me zgjedhjet e mundshme në Kosovë, por me taksën 100%, që kjo e fundit i ka vendosur Serbisë. Për Barnabiç, sipas mediave

Lexo më shumë
Dygjuhësi apo shqipja dytësore?

Dygjuhësi apo shqipja dytësore? 0

🕔20:33, 31.Jul 2019

Sipas aktivistëve të Lëvizjes Besa në Maqedoninë e Veriut, por jo vetëm, gjuha shqipe dhe vetë ligji për përdorimin e dy gjuhëve në këtë shtet nuk respektohet siç duhet nga ana e institucioneve. Sipas mediave fqinje, pas denoncimeve dhe reagimeve

Lexo më shumë
Koreja e Veriut, prova të tjera balistike

Koreja e Veriut, prova të tjera balistike 0

🕔20:11, 31.Jul 2019

Këtë të mërkurë, Koreja e Veriut ka lëshuar dy raketa të tjera balistike. Lajmi bëhet publik nga autoritetet ushtarake të Koresë së Jugut. Raketat, të lëshuara në afërsi të qytetit port Ëonsan, përshkuan rreth 250 kilometra dhe arritën një lartësi

Lexo më shumë
Shpikja nuk i shkoi ashtu si e kishte menduar, arrestohet 45 vjeçari nga Saranda

Shpikja nuk i shkoi ashtu si e kishte menduar, arrestohet 45 vjeçari nga Saranda 0

🕔20:04, 31.Jul 2019

Agim Shkurta 45-vjeç ka rënë në prangat e policisë pasi po tentonte të transportonte drogë drejt Greqisë. Ai u ndalua në Qafë Botë nga policia kufitare e cila gjatë kontrollit në mjetin e tij gjeti lëndën narkotike të fshehur brenda

Lexo më shumë
Kosnett: Qeveria e ardhshme e Kosovës të nxisë konkurencën në sektorin privat

Kosnett: Qeveria e ardhshme e Kosovës të nxisë konkurencën në sektorin privat 0

🕔19:55, 31.Jul 2019

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka deklaruar se qeveria e ardhshme e Kosovës duhet të jetë e përkushtuar për të vepruar në mënyrë që të rritet fleksibiliteti dhe konkurenca në sektorin privat. Ai i ka bërë këto komente, të

Lexo më shumë
Mjekët rusë: Navalny nuk u helmua

Mjekët rusë: Navalny nuk u helmua 0

🕔19:39, 31.Jul 2019

Drejtuesi i qendrës mjekësore në Rusi, Aleksei Tokarev, ka deklaruar se rezultatet e testeve laboratorike kanë përjashtuar mundësinë e helmimit të politikanit opozitar, Aleksei Navalny. Këtë të mërkurë, Tokarev tha se në mostrat e marra nga Navalny më 29 korrik,

Lexo më shumë
Rama: Po, trualli rreth Teatrit do t’i jepet privatit se do bëj të riun pa lekë

Rama: Po, trualli rreth Teatrit do t’i jepet privatit se do bëj të riun pa lekë 40

🕔19:29, 31.Jul 2019

Kryeministri Edi Rama ka pranuar sot se zona buzë Pedonales ku ndodhet edhe Teatri Kombëtar kalon nga pronësi publike në private. Ai thotë se “Teatrit nuk i preket asnjë cm2” dhe kjo sipas tij mjafton që të justifikohet pjesa tjetër.

Lexo më shumë
Anthony Godfrey: Prioritet, normalizimi i marrëdhënieve midis Serbisë e Kosovës

Anthony Godfrey: Prioritet, normalizimi i marrëdhënieve midis Serbisë e Kosovës 0

🕔19:27, 31.Jul 2019

Ambasadori i emëruar amerikan në Serbi, Anthony Godfrey ka folur përpara Komitetit për Punë të Jashtme të Senatit, i cili do të duhet të konfirmojë emërimin e tij, në mënyrë që më pas të votohet nga Senati. Në fjalën e

Lexo më shumë
Anëtari i KQZ-së: Në 13 tetor jemi pushim, zgjedhje të tjera nuk bëjmë se i kushtojnë shumë popullit

Anëtari i KQZ-së: Në 13 tetor jemi pushim, zgjedhje të tjera nuk bëjmë se i kushtojnë shumë popullit 6

🕔19:23, 31.Jul 2019

Prej kohësh aleatët e Lulzim Bashës kërkojnë që të regjistrohen në zgjedhjet vendore të 13 tetorit, referuar dekretit të Presidentit Meta. Por ndonëse nga njëra anë nuk ka një qëndrim zyrtar të PD dhe vetë Bashës për këtë çështje, nga

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim