Strehimi social, aplikimi i ri do bëhet “online”

Strehimi social, aplikimi i ri do bëhet “online” 1

🕔11:36, 21.Jul 2019

Procesi i aplikimit për strehim social pritet të pësojë ndryshime të lidhura me ngritjen e një sistemi për Strehimin për Banesat Sociale për Ministrinë e Financave. Sipas kësaj të fundit, gjithë të interesuarit që dëshirojnë të përfitojnë nga ky program,

Lexo më shumë
Alketa shkon në punë me biçikletë nga Parku i Liqenit dhe kjo është rruga e saj e preferuar

Alketa shkon në punë me biçikletë nga Parku i Liqenit dhe kjo është rruga e saj e preferuar 0

🕔11:24, 21.Jul 2019

Padyshim që Parku i Madh i Liqenit i transformuar nga Bashkia e Tiranës është kthyer në një nga destinacionet më të preferuara për qytetarët e Tiranës dhe jo vetëm. Disa e zgjedhin për të kaluar kohën e lirë, disa të

Lexo më shumë
Përplasje mes shqiptarëve dhe pakistanezëve në burgun grek, 3 të plagosur

Përplasje mes shqiptarëve dhe pakistanezëve në burgun grek, 3 të plagosur 1

🕔11:00, 21.Jul 2019

Tre persona janë plagosur si pasojë e një përplasje që ka ndodhur në një burg në Kretë. Të plagosurit janë shqiptarë dhe pakistanezë, ndërsa nuk publikohen identitetet e tyre. Sipas mediave greke, sherri ka ndodhur në momentin kur të burgosurit

Lexo më shumë
Sopranoja e famshme u jep fund thashethemeve për ndarje (FOTO)

Sopranoja e famshme u jep fund thashethemeve për ndarje (FOTO) 1

🕔10:54, 21.Jul 2019

Pak ditë më parë në mediat shqiptare qarkulloi lajmi se Inva Mula dhe bashkëshorti i saj, Ethem Ramadani i kishin dhënë fund martesës disavjeçare. Por gjatë një emisioni televiziv, Inva reagoi për herë të parë duke e mohuar një gjë

Lexo më shumë
Basha në Lezhë: Duam zgjedhje të parakohshme, Rama është artist i mashtrimit

Basha në Lezhë: Duam zgjedhje të parakohshme, Rama është artist i mashtrimit 2

🕔10:40, 21.Jul 2019

Në takimin me demokratët e Lezhës, kreu i opozitës identifikoi Edi Ramën si problemin më të madh për ekonominë, papunësinë dhe shkatërrimin e drejtësisë. Basha iu referua skandalit të Gjykatës së Durrësit, e cila me kërkesën e dyshes Rama-Dako ndryshoi,

Lexo më shumë
Vritet në Holandë presidenti i vetëshpallur i Çamërisë

Vritet në Holandë presidenti i vetëshpallur i Çamërisë 13

🕔10:30, 21.Jul 2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme, ku ka mbetur i vrarë drejtuesi i komunitetiti çam, Festim Lato. Lato njihej edhe si Presidenti i Republikës së Çamërisë, ndërsa mediat raportojnë se atij i është bërë atentat në Holandë.

Lexo më shumë
Fluks në portin e Durrësit, 18 sportele për të huajt dhe emigrantët

Fluks në portin e Durrësit, 18 sportele për të huajt dhe emigrantët 1

🕔10:21, 21.Jul 2019

Ka nisur fluksi i turistëve të huaj që zgjedhin Shqipërinë, si dhe emigrantëve që kthehen për pushimet e verës në vendlindje. Ditën e sotme pritet që në Durrës të zbarkojnë nga Italia 4695 udhëtarë dhe 1200 mjete me 3 tragete.

Lexo më shumë
Frikë për sulme terroriste, Britania pezullon fluturimet për në Egjipt

Frikë për sulme terroriste, Britania pezullon fluturimet për në Egjipt 0

🕔10:14, 21.Jul 2019

British Airways ka anuluar të gjitha fluturimet për në Kajro për një javë për arsye sigurie. Mediat britanike raportojnë se udhëtarët që do të niseshin këtë të diel në mbrëmje drejt Egjiptit janë informuar që udhëtimi është anuluar dhe nuk

Lexo më shumë
E moshuara vrau 7-vjeçarin shqiptar, nuk pranon ekspertizën psikiatrike

E moshuara vrau 7-vjeçarin shqiptar, nuk pranon ekspertizën psikiatrike 0

🕔09:52, 21.Jul 2019

Një grua e moshuar zvicerane 75 vjeçe, më 21 mars të këtij viti ka vrarë vogëlushin 7-vjeçar, shqiptar me prejardhje nga Kosova, Ilias M. Ajo është paraqitur vetë në polici, ka pranuar autorësinë e vrasjes dhe që nga dita e

Lexo më shumë
Kryeministri grek prezanton objektivat për 2020: Rilindim klasën e mesme

Kryeministri grek prezanton objektivat për 2020: Rilindim klasën e mesme 0

🕔09:43, 21.Jul 2019

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis i ka prezantuar parlamentit objektivat konkretë të qeverisë së tij vetëm 2 javë nga fitorja në zgjedhjet parlamentare. Sikurse premtoi në fushatën elektorale, përparësi do i jepet ekonomisë dhe veçanërisht rilindjes së klasës së mesme.

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?