Prezantohet Kampusi Universitar, Shahini: 2 mld lekë të reja më shumë për studentët

Prezantohet Kampusi Universitar, Shahini: 2 mld lekë të reja më shumë për studentët 0

🕔19:28, 17.Jul 2019

Pasditen e sotme është prezantuar në ambjentet e Amfiteatrit të Arteve në Tiranë, Kampusi Universitar. Të pranishëm në ceremoni ishin kryebashkiaku Erion Veliaj, ministrja e Arsimit Besa Shahini dhe ministrja e Kultuës Elva Malgariti. Ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi

Lexo më shumë
Çfarë po ndodh në kampin e opozitës? Basha dhe Kryemadhi drejt Vjenës

Çfarë po ndodh në kampin e opozitës? Basha dhe Kryemadhi drejt Vjenës 1

🕔19:09, 17.Jul 2019

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Vjenë. Pjesë e këtij takimi është edhe  kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu dhe kryetari i Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka. Burime nga

Lexo më shumë
Gripi i syrit/ Okulistët: Po përballemi me një epidemi agresive

Gripi i syrit/ Okulistët: Po përballemi me një epidemi agresive 0

🕔18:49, 17.Jul 2019

Mjeket okulistë thonë se po përballen me një epidemi agresive të gripit të syrit që shkaktohet nga disa viruse dhe jep këto shenja. “Pacienti çohet në mëngjes dhe sytë i ka flakë të kuq, ka sekrecione veshtullore që nuk i

Lexo më shumë
Pelosi shpreh “mbështetje të palëkundur” për Kosovën

Pelosi shpreh “mbështetje të palëkundur” për Kosovën 1

🕔18:22, 17.Jul 2019

Udhëheqësja e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, Nancy Pelosi, priti në një takim në Uashington kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit i shprehu “mbështetjen e palëkundur amerikane” për Kosovën. Në një komunikatë të lëshuar nga

Lexo më shumë
The Washington Times: Diçka ndryshoi këtë javë në Shqipëri

The Washington Times: Diçka ndryshoi këtë javë në Shqipëri 1

🕔17:54, 17.Jul 2019

Muxhahedinët e Popullit të Iranit (PMOI/MEK) janë demonizuar për dekada të tëra, për shkak të një fushate të organizuar e të efektshme keqinformimi nga inteligjenca iraniane, si dhe për shkak të paqësimit të mullahëve nga presidentët amerikanë që nga Revolucioni

Lexo më shumë
Spo ia del dot me stresin? Martohu

Spo ia del dot me stresin? Martohu 1

🕔17:48, 17.Jul 2019

Nisur nga fakti që e shohim martesën si një përgjegjësi shumë të madhe (në fakt është) kemi krijuar bindjen se të lidhësh kurorë për vite me radhë duhet të jetë tepër stresuese. Ndonëse martesa nuk është ajo çfarë shohim në

Lexo më shumë
Patozi-Bashës për rrëzimin e Sakos: Ndaje mendjen o jurist

Patozi-Bashës për rrëzimin e Sakos: Ndaje mendjen o jurist 2

🕔17:37, 17.Jul 2019

Kryetari i Bindjes Demokratike Astrit Patozi i është përgjigjur reagimit të kreut të PD-së, Lulzim Basha, pas vendimit të Gjykatës së Durrësit për të refuzuar kërkesën e kryetares së re të Bashkisë së Durrësit Valbona Sako për të marrë mandatin.

Lexo më shumë
Burgim i përjetshëm për El Chapo-n

Burgim i përjetshëm për El Chapo-n 0

🕔17:36, 17.Jul 2019

Një Gjykatë Federale ka dhënë dënimin me burgim të përjetshëm për Joaquin “El Chapo” Guzman, plus 30 vite. Gjykata gjithashtu ka urdhëruar konfiskimin e 12,6 miliardë dollarëve nga pasuria e bosit meksikan të drogës. Para dhënies së vendimit, avokatja e

Lexo më shumë
Hap gjigant në teknologji, po krijohet çipi që lejon komunikimin tru-kompjuter

Hap gjigant në teknologji, po krijohet çipi që lejon komunikimin tru-kompjuter 4

🕔17:21, 17.Jul 2019

Kompania “Neuralink” e Elon Musk synon të lidhë trurin e njeriut me një makineri kompjuterike ndërvepruese përpara fundit të vitit të ardhshëm. Njoftimi erdhi nga vetë sipërmarrësi, duke folur në një konferencë në San Francisco. Në këtë event, Musk prezantoi

Lexo më shumë
Një stil i pagabueshëm, ja përse Elisabetta pëlqehet nga të gjithë

Një stil i pagabueshëm, ja përse Elisabetta pëlqehet nga të gjithë 0

🕔17:15, 17.Jul 2019

Thuhet që në çantat e saj nuk mungon kurrë buzëkuqi dhe që është e dashuruar me një parfum romantik, i njëjti i përdorur për martesën e saj me princin Filippo. Ajo përdor zakonisht ngjyrën blu për rastet zyrtare (por edhe

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?