Anëtari i KQZ-së: Në 13 tetor jemi pushim, zgjedhje të tjera nuk bëjmë se i kushtojnë shumë popullit

Anëtari i KQZ-së: Në 13 tetor jemi pushim, zgjedhje të tjera nuk bëjmë se i kushtojnë shumë popullit 6

🕔19:23, 31.Jul 2019

Prej kohësh aleatët e Lulzim Bashës kërkojnë që të regjistrohen në zgjedhjet vendore të 13 tetorit, referuar dekretit të Presidentit Meta. Por ndonëse nga njëra anë nuk ka një qëndrim zyrtar të PD dhe vetë Bashës për këtë çështje, nga

Lexo më shumë
Ndërron jetë një prej të plagosurve nga shpërthimi i argjendarisë

Ndërron jetë një prej të plagosurve nga shpërthimi i argjendarisë 2

🕔19:20, 31.Jul 2019

Shpërthimi i një bombole me hidrogjen në bodrumin e një argjendarie në zonën e ish-Bllokut, la 4 të plagosur dhe krijoi panik te qytetarët, rreth dy javë më parë. Argjendaria në të cilën ndodhi shpërthimi është në pronësi të çiftit

Lexo më shumë
Raporti i WWF: Plastika në det, Shqipëria një prej 4 vendeve më problematike në botë

Raporti i WWF: Plastika në det, Shqipëria një prej 4 vendeve më problematike në botë 0

🕔18:54, 31.Jul 2019

Fondi global i jetës së egër (WWF) ka publikuar së fundmi një raport për menaxhimin e mbetjeve plastike të patrajtuara dhe mënyrën se si vendet e Mesdheut mund të shpëtojnë detin e tyre. Nga ky raport, del në pah fakti

Lexo më shumë
Veliaj: Do përmbushim premtimet që kemi dhënë për Tiranën e shekullit të ri

Veliaj: Do përmbushim premtimet që kemi dhënë për Tiranën e shekullit të ri 0

🕔18:51, 31.Jul 2019

Ditën e mërkurë, një ditë pas betimit dhe fillimit zyrtar të mandatit të tij të dytë si kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është shprehur se do të mbajë çdo premtim që i ka dhënë Tiranës për ta transformuar atë në

Lexo më shumë
Shqipëria dhe Kosova përballë armatosjes së Serbisë nga Rusia

Shqipëria dhe Kosova përballë armatosjes së Serbisë nga Rusia 11

🕔18:32, 31.Jul 2019

“Në Evropën Juglindore blihen armë si kurrë më parë. Tensionet midis etnive të armiqësuara po rriten. Në të gjitha Rusia ndërhyn me çdo mjet, duke e shtuar potencialin e konfliktit para dyerve të BE-së”. Janë fjalët me të cilat e

Lexo më shumë
Përfundon raundi i parë i negociatave tregtare SHBA-Kinë

Përfundon raundi i parë i negociatave tregtare SHBA-Kinë 0

🕔18:15, 31.Jul 2019

Ka përfunduar raundi i parë i bisedimeve tregtare midis SHBA dhe Kinës të mërkurën në Shanghai, me një marrëveshje për t’u takuar përsëri në shtator në Uashington. Shtëpia e Bardhë i quajti bisedimet “konstruktive” dhe tha se “transferimi i detyruar

Lexo më shumë
Pensionet e policëve, përfitojnë ata që kanë mbushur 55 vjeç, por…

Pensionet e policëve, përfitojnë ata që kanë mbushur 55 vjeç, por… 4

🕔18:08, 31.Jul 2019

Më shumë se 30 për qind e strukturës së Policisë së Shtetit, tashmë mund të përfitojë pension shërbimi, nëse me dëshirë, çdo efektiv që ka mbushur moshën 55 vjeç largohet. Por nëse kryeministri deklaroi këtë, sipas kreut të sindikatës së

Lexo më shumë
“Mbreti”i verës, përfitimet e jashtëzakonshme shëndetësore të pjeprit

“Mbreti”i verës, përfitimet e jashtëzakonshme shëndetësore të pjeprit 3

🕔17:52, 31.Jul 2019

Pjepri është një frut shumë i përhapur dhe shumë i pëlqyer nga të gjithë. Ky frut mund të përdoret si shtesë e sallatave, ëmbëlsirave apo në formë të supës. Këto janë disa nga benefitet më të rëndësishme shëndetësore, që pjepri

Lexo më shumë
Sot afati i fundit i bizneseve për dorëzimin e bilancit vjetor, QKB nxjerr njoftimin e rëndësishëm

Sot afati i fundit i bizneseve për dorëzimin e bilancit vjetor, QKB nxjerr njoftimin e rëndësishëm 0

🕔17:35, 31.Jul 2019

Bizneset të cilat kanë aplikuar on-line nëpërmjet portalit e-albania deri në fund  të ditës së sotme për të depozituar pasqyrat financiare për vitin 2018 dhe rezultojnë se kanë marrë një numër aplikimi (CN…), por për shkak të mbingarkesës së madhe

Lexo më shumë
Fier, merimanga e zezë dhe gjarpri pickojnë 15 persona

Fier, merimanga e zezë dhe gjarpri pickojnë 15 persona 0

🕔17:14, 31.Jul 2019

Teksa jemi në kulmin e sezonit veror problemet insektet dhe mungesa e kontrollit të zonës së infektuar po shqetëson shumë banorët e qytetit të Fierit. Janë raportuar 9 raste brenda kësaj jave nga pickimi i merimangës së zezë. Ndërkohë banorë

Lexo më shumë