Kryemadhi: Dosjet “184” dhe “339” do shoqërohen nga dosja e 30 qershorit

Kryemadhi: Dosjet “184” dhe “339” do shoqërohen nga dosja e 30 qershorit 9

🕔20:39, 5.Jul 2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka mbledhur mbrëmjen e kësaj së premte strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Gjatë fjalës së saj, zonja Kryemadhi ka thënë se më 30 qershor mori fund vizioni i kryeministrit Rama për ta kthyer Shqipërinë

Lexo më shumë
Mogherini: Gabim i rëndë nëse BE nuk hap negociatat në tetor

Mogherini: Gabim i rëndë nëse BE nuk hap negociatat në tetor 4

🕔20:23, 5.Jul 2019

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se: “Nëse vendet anëtare të Bashkimit Evropian nuk marrin vendim, sidomos për hapjen e negociatave (të anëtarësimit) me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në

Lexo më shumë
E RËNDË / Dennaro përplaset i plagosur në shkallët e KZQ-së, thotë se e sulmoi një grup partish…

E RËNDË / Dennaro përplaset i plagosur në shkallët e KZQ-së, thotë se e sulmoi një grup partish…

🕔20:19, 5.Jul 2019

TIRANË – Dyert kryesore u përplasën me forcë dhe roja më i afërt u bë gati të nxirrte armën, kur pikasi një portet të njohur dhe ndaloi. Por ajo që pa, e alarmoi edhe më shumë. Nënkryetari i KZQ-së, Dennaro

Lexo më shumë
Rikthehen zjarret në Greqi, flakët rrezikojnë 4 fshatra

Rikthehen zjarret në Greqi, flakët rrezikojnë 4 fshatra 0

🕔19:51, 5.Jul 2019

Katër fshatra të ishullit grek Evia janë përfshirë nga flakët. Më shumë se 250 zjarrfikës, automjete dhe helikopterë janë angazhuar në përpjekjet për shuarjen e zjarreve. Autoritetet kanë urdhëruar evakuimin e banorëve të zonës për të shmangur viktima, ndërsa kanë

Lexo më shumë
Vettingu policor më i vështirë se ai gjyqësor

Vettingu policor më i vështirë se ai gjyqësor 0

🕔19:33, 5.Jul 2019

Efektivët që përjashtohen nga vettingu nuk do të mund të futen më në radhët e policisë përgjithmonë. Ndryshe nga sistemi i drejtësisë, i cili parashikon lehtësira për prokurorët dhe gjyqtarët e përjashtuar, policët nuk mund të punojnë as në Shoqëri

Lexo më shumë
Haradinaj takon kryeministren e Britanisë, ja ç’i kërkoi

Haradinaj takon kryeministren e Britanisë, ja ç’i kërkoi 0

🕔19:27, 5.Jul 2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim bilateral me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, në kuadër të Samitit të Vendeve të Ballkanit Perëndimor, në Poznan të Polonisë. Ai thotë se i ka kërkuar kryeministres së Britanisë

Lexo më shumë
Rrufeja bën “masakër” në Klos, godet tufën e bagëtive

Rrufeja bën “masakër” në Klos, godet tufën e bagëtive 1

🕔19:24, 5.Jul 2019

Pasditja e sotme është shoqëruar me shtrëngata shiu në zonat malore të Klosit. Në Njësinë Administrative Xibër në Bashkinë e Klosit, shkarkimi i rrufesë goditi një tufë bagëtie e cila ndodhej në mal në kullotë. Për pasojë 28 krerë dhi

Lexo më shumë
Hap kutitë, ose largohu!

Hap kutitë, ose largohu! 1

🕔19:04, 5.Jul 2019

Nga Koço Kokëdhima Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri, i vënë në këtë post pas marrëveshjes okulte Rama-Basha, mesnatën e 18 majit 2017 për bashkëqeverisje PS-PD, por i lënë në minorancë pasi PS-ja ka katër anëtarë, propozoi një ditë më parë

Lexo më shumë
Debati për zgjedhjet, Xhafaj: Koha për reformë zgjedhore, jo për protesta e as për festa

Debati për zgjedhjet, Xhafaj: Koha për reformë zgjedhore, jo për protesta e as për festa 3

🕔19:00, 5.Jul 2019

Ish ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka përcjellë një mesazh falënderimi për zgjedhjet e 30 Qershorit, duke i konsideruar si vullnet të qytetarëve për rrugën evropiane të vendit. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, deputeti socialist e konsideron pozitive

Lexo më shumë
Kush është emigranti që i çoi SMS Zgurit dhe ka “hobi” kërcënimet

Kush është emigranti që i çoi SMS Zgurit dhe ka “hobi” kërcënimet 8

🕔18:27, 5.Jul 2019

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri është marrë në mbrojtje nga Policia dhe Garda, pasi është kërcënuar nga një person në rrjetin social Facebook. “Do të të vras ty dhe familjen tënde”, i ka shkruar Emiljan Pjetri nga

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?