Më të mëdha se piramidat e Egjiptit, varret 1600-vjeçare në formë vrime çelësi

Më të mëdha se piramidat e Egjiptit, varret 1600-vjeçare në formë vrime çelësi 2

🕔23:10, 31.Aug 2019

Legjenda thotë se për të krijuar varret “kofun”, ditën punonin njerëzit dhe natën perënditë. Të ngjashme për nga përdorimi me piramidat e Egjiptit, këto varre, të cilat kanë ekzistuar që 1600 vite më parë nëpër Japoni, ishin një mënyrë për

Lexo më shumë
Spitali i Fierit blindohet me forca të shumta policie pas ngjarjes së rëndë

Spitali i Fierit blindohet me forca të shumta policie pas ngjarjes së rëndë 1

🕔22:41, 31.Aug 2019

Pas ngjarjes së rëndë brenda ambienteve të Urgjencës në Fier, dhjetëra familjarë kanë shkuar atje për t’u njohur me gjendjen shëndetësore të të afërmëve të tyre. Por, frika e precipitimit të situatës ka bërë që Policia të shtojë masat dhe

Lexo më shumë
Emigrantët në Europë, Greqia merr masa të rrepta sigurie

Emigrantët në Europë, Greqia merr masa të rrepta sigurie 0

🕔22:32, 31.Aug 2019

Greqia ka marrë sot vendimin që të shtojë masat e sigurisë në kufijtë e saj dhe do të zhvendosë migrantët nga kampet që gjenden në ishujt grekë, në përpjekje kështu për t’u përballur me valën e re të migrantëve. Këshilli

Lexo më shumë
E rëndë në Fier: I merr armën policit brenda Urgjencës, disa të plagosur

E rëndë në Fier: I merr armën policit brenda Urgjencës, disa të plagosur 10

🕔21:55, 31.Aug 2019

Disa persona raportohet se janë plagosur në qytetin e Fierit. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës. Pas transportimit të viktimave në spital, një nga personat e përfshirë i ka marrë armën policit dhe ka hapur zjarr brenda në Urgjencën

Lexo më shumë
Refuzimi kanadez për Ramën ka lidhje me gjobën ndaj Bankers?

Refuzimi kanadez për Ramën ka lidhje me gjobën ndaj Bankers? 18

🕔21:47, 31.Aug 2019

Në media është raportuar se kryeministi Edi Rama ka anulluar një vizitë në Kanada, ku ishte ftuar të merrte pjesë në forumin “Toronto Global Forum”. Si arsye për anullimin u dha një letër e përfaqësuesve të komunitetit shqiptaro-kanadez për organizatorët

Lexo më shumë
Serwer: Emërimi i Palmer, lëvizje për një marrëveshje të nxituar Kosovë-Serbi

Serwer: Emërimi i Palmer, lëvizje për një marrëveshje të nxituar Kosovë-Serbi 0

🕔20:57, 31.Aug 2019

Eksperti amerikan i zhvillimeve politike në Ballkan, Daniel Serwer ka thënë se emërimi i Mathew Palmer, si përfaqësues special i Sekretarit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor është një tendencë për të arritur një marrëveshje të nxituar midis Kosovës dhe

Lexo më shumë
U arrestua me dy patenta të Tahirit, dosja e Orest Sotës shkon në Elbasan

U arrestua me dy patenta të Tahirit, dosja e Orest Sotës shkon në Elbasan 1

🕔20:42, 31.Aug 2019

Një tjetër dosje është transferuar nga Krimet e Rënda. Pas dosjes 184 që i kaloi Prokurorisë së Dibrës, tashmë Krimet e Rënda kanë shpallur mos kompetencë edhe për dosjen e biznesmenit Orest Sota, duke bërë që dosja t’i kalojë Prokurorisë

Lexo më shumë
Dy persona sulmojnë me thikë qytetarët në metro, 1 i vrarë dhe 9 të plagosur

Dy persona sulmojnë me thikë qytetarët në metro, 1 i vrarë dhe 9 të plagosur 2

🕔20:25, 31.Aug 2019

Rikthehet frika nga sulmet terroriste në Europë. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në një metro në Lyon. Dy burra të armatosur me thika dhe me hanxhar kanë terrorizuar metronë në Lion të Francës. Si pasojë e sulmit,

Lexo më shumë
Vijon tradita, 70 notarë nisen nga Butrinti drejt Korfuzit

Vijon tradita, 70 notarë nisen nga Butrinti drejt Korfuzit 0

🕔20:07, 31.Aug 2019

Në Ksamil vijon tradita e garës së notit drejt Korfuzit. Ashtu sikurse ka ndodhur prej disa vitesh, edhe ditën e sotme 70 notarë nga vende të ndryshme të botës, si Britania e Madhe, Irlanda, Franca, Holanda, Australia, Greqia, etj morën

Lexo më shumë
Aksident i frikshëm në Formula 2, humb jetën piloti 22-vjeçar

Aksident i frikshëm në Formula 2, humb jetën piloti 22-vjeçar 0

🕔19:42, 31.Aug 2019

Një aksident i frikshëm është regjistruar në kampionatin Botëror të Formula 2. Viktimë e kësaj ngjarjeje të rëndë ka mbetur piloti 22-vjeçar Anthoine Hubert. Aksidenti ndodhi gjatë Çmimit të Madh të Belgjikë, ku francezi u përplas më makinën e amerikanit

Lexo më shumë