Hurma arabie me qumësht, kura që bën mrekulli për shëndetin!

Hurma arabie me qumësht, kura që bën mrekulli për shëndetin! 0

🕔11:22, 22.Aug 2019

Është një ndër kurat më të lashta popullore përdorur mijëra vite më parë për t’u mbrojtur nga sëmundjet, për të mbajtur organizmin e fortë dhe mendjen e mprehtë. Hurmat e Arabisë kanë vlera të larta shëruese por të kombinuara në

Lexo më shumë
Shpërndahet Kuvendi, Kosova në zgjedhje të parakohshme

Shpërndahet Kuvendi, Kosova në zgjedhje të parakohshme 0

🕔11:05, 22.Aug 2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë marrë sot vendimin për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë ende pa i skaduar mandati kushtetues katër vjeçar. Me 89 vota pro, 1 kundër dhe 1 abstenim, deputetët e legjislaturës së 6 kanë votuar për

Lexo më shumë
Pelegrinazhi në Tomorr, këtë vit pritet shifra rekord e 600 mijë pelegrinëve drejt Teqesë së Kulmakut

Pelegrinazhi në Tomorr, këtë vit pritet shifra rekord e 600 mijë pelegrinëve drejt Teqesë së Kulmakut 0

🕔11:01, 22.Aug 2019

Data 18 gusht shënoi nisjen e pelegrinazhit drejt malit të Tomorrit, një mal i konsideruar “i shenjtë”, pasi në të sipas bektashinjve prehet shenjtori i familjes së Profetit Muhamed, Abaz Aliu. Mali i Tomorrit ‘pushtohet’ gjatë 7-ditëve të peligrinazhit nga

Lexo më shumë
“Bejtet shkodrane”, libri i fundit i studiuesit Isa Alibali

“Bejtet shkodrane”, libri i fundit i studiuesit Isa Alibali 0

🕔10:39, 22.Aug 2019

Nga Xhahid Bushati  Isa Alibali, më shumë se 13 vjet të jetës së tij, i ka kaluar si drejtues i teatrit “Migjeni” të Shkodrës. Mbase, këtu zë fill, që në vitet e mëpastajmë, ai me shumë dashuri dhe devocion iu

Lexo më shumë
PD, kërkesë Prokurorisë: Verifikoni kryebashkiakun e Vorës është arrestuar në Greqi

PD, kërkesë Prokurorisë: Verifikoni kryebashkiakun e Vorës është arrestuar në Greqi 0

🕔10:28, 22.Aug 2019

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë verifikimin e figurës se Agim Kajmakut, zgjedhur kryebashkiak i Vorës ne votimet e 30 qershorit dhe betuar pak dite me pare. Në reagimin e PD thuhet se, kërkesa e firmosur nga Sekretari i Përgjithshëm i

Lexo më shumë
Arka e shtetit nga suficiti shkon në 6 mld lekë deficit për 7 muaj

Arka e shtetit nga suficiti shkon në 6 mld lekë deficit për 7 muaj 0

🕔10:03, 22.Aug 2019

Treguesit kryesorë të buxhetit për periudhën 7-mujore paraqiten të zhbalancuara për arsye se, shpenzimet u rriten me ritme më të shpejta se të ardhurat. Por, shpenzimet për investime u përkeqësuan në raport me një vit më parë dhe arka e

Lexo më shumë
“Serbia i analizon që prej 1904-s mundësitë luftarake të shqiptarëve”

“Serbia i analizon që prej 1904-s mundësitë luftarake të shqiptarëve” 2

🕔09:55, 22.Aug 2019

Analisti i gazetës Dita për çështjet e rajonit, Shaban Murati sjell sot në një postim deklaratën e një eksperti ushtarak rus. Një zile nga historia – shkruan Murati dhe vijon: “Në vitin 1904 në Ministrinë e Jashtme të Serbisë u

Lexo më shumë
Goli më i bukur për 2019, ja kandidaturat e publikuara nga FIFA

Goli më i bukur për 2019, ja kandidaturat e publikuara nga FIFA 0

🕔09:51, 22.Aug 2019

FIFA ka publikuar listën me 10 futbollistët që kandidojnw për golin më të bukur të sezonit. Mes tyre janë edhe 3 femra. Gjithashtu golat janë nga liga të ndryshme ku mund të përmendin: Ligën spanjolle, italiane, angleze, amerikane, Kupa e

Lexo më shumë
FOTOT/ Përfundojnë zyrat e reja të Njësisë 11, shërbim dinjitoz për qytetarët e Laprakës

FOTOT/ Përfundojnë zyrat e reja të Njësisë 11, shërbim dinjitoz për qytetarët e Laprakës 0

🕔09:34, 22.Aug 2019

Banorët e Njësisë nr.11 në Tiranë të cilët duhet të pajisen me letërnjoftim ose pasaportë, apo nuk kanë regjistruar ende adresën e saktë të banimit, tani do të kenë jo vetëm shërbim më të mirë, por ambiente dinjitoze ku do

Lexo më shumë
Sot shpërndahet Parlamenti i Kosovës

Sot shpërndahet Parlamenti i Kosovës 0

🕔09:16, 22.Aug 2019

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë për shpërndarjen e legjislaturës aktuale, për t’i hapur rrugë zgjedhjeve të parakohshme. 93 deputetë që nënshkruan për thirrjen e kësaj seance, duhet të jenë të pranishëm dhe të votojnë atë që kanë

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin