Sigurimi kundër fatkeqësive natyrore në nivele të ulëta sipas AMF

Sigurimi kundër fatkeqësive natyrore në nivele të ulëta sipas AMF 1

🕔19:30, 31.Aug 2019

Të dhënat e fundit të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare tregojnë se në shtatë muajt e parë të vitit 2019, për sigurimin e automjeteve, që është i detyrueshëm me ligj, primet arritën në mbi 5,9 milionë lekë, 5,2% më shumë kundrejt

Lexo më shumë
11 Shtatori, pas dy dekadash vendoset gjyqi për kokën e sulmit

11 Shtatori, pas dy dekadash vendoset gjyqi për kokën e sulmit 2

🕔19:17, 31.Aug 2019

Gati dy dekada pas sulmeve të 11 shtatorit mbi kullat binjake në Nju Jork, autoritetet amerikane kanë vendosur që të japin verdiktin përfundimtar mbi njeriun që ata e konsiderojnë si trurin e asaj ngjarjeje me përmasa apokaliptike, e cila solli

Lexo më shumë
Rama dhe Veliaj inspektojnë rikonstruksionin në “Qytetin Studenti”: Nisim punën për Kampusin e ri Universitar

Rama dhe Veliaj inspektojnë rikonstruksionin në “Qytetin Studenti”: Nisim punën për Kampusin e ri Universitar 0

🕔18:57, 31.Aug 2019

Shumë shpejt, do të nisë puna për ndërtimin e Kampusit të ri Universitar me godina të reja, salla leximi dhe mjedise moderne për të mikpritur studentët. Gjatë inspektimit të përfundimit të rikonstruksionit të godinës nr 24 dhe vijimit të punës

Lexo më shumë
Audio-përgjimet, “Al Jazeera”: Asnjë nga zyrtarët e implikuar nuk është arrestuar

Audio-përgjimet, “Al Jazeera”: Asnjë nga zyrtarët e implikuar nuk është arrestuar 3

🕔18:52, 31.Aug 2019

Duke iu referuar lajmeve për audio-përgjimet e publikuara muajt e kaluar nga BILD, VOA dhe BIRN, në të cilat rezultojnë të përfshirë eksponentë të Partisë Socialistë, përfshirë edhe vetë kryeministrin Edi Rama, teksa flasin për “arritje të objektivit”, “Al Jazeera”

Lexo më shumë
FOTO: Rama dhe Basha, bashkë për memorialin turk. Shihni kush po e mbulon pjesën e thyer

FOTO: Rama dhe Basha, bashkë për memorialin turk. Shihni kush po e mbulon pjesën e thyer 12

🕔18:35, 31.Aug 2019

Në datën 9 gusht, në Tiranë u inaugurua një memorial në nderim të 251 viktimave të  grushtit të shtetit në Turqi, në datë 15 korrik të vitit 2016. Ditën e vendosjes së memorialit u zhvillua një marshim që nisi nga

Lexo më shumë
Ankth dhe depresion, pse muaji shtator është i “tmerrshëm” për disa persona?

Ankth dhe depresion, pse muaji shtator është i “tmerrshëm” për disa persona? 1

🕔18:34, 31.Aug 2019

Depresion , ankth dhe shqetësim. Sipas studimeve, shumë persona e përjetojnë këtë gjendje në fund të verës dhe në fillim të muajit shtator. Ankthi shkaktohet nga një sërë faktorësh, si për shembull, afatet kohore në punë, një vizitë mjekësore, një

Lexo më shumë
Pushime shqiptare “pa norma”

Pushime shqiptare “pa norma” 2

🕔18:33, 31.Aug 2019

Nga Edona Llukaçaj Zgjedhja e emrave te personazheve në letërsi ëahtë një prej atyre teknikave që autorët kanë përdorur masivisht për të bërë më të qartë mesazhin e tyre. Zgjedhja e emrave apo emërtimi i bizneseve në jetën reale nuk

Lexo më shumë
Ishte e vetmja që mund t’ia shpëtonte jetën, mbesa refuzon t’i japë veshkën gjyshit

Ishte e vetmja që mund t’ia shpëtonte jetën, mbesa refuzon t’i japë veshkën gjyshit 2

🕔18:10, 31.Aug 2019

Një grua ka rrëfyer në një grup në “Facebook” se ishte e vetmja që mund t’i shpëtonte jetën gjyshit të saj, por refuzoi. Në një postim të sajin në grupin “I Dream Of Being This Petty”, gruaja nga Amerika shpjegonte

Lexo më shumë
Ish-deputeti reagon për Ferrarin e djalit të Fullanit. (Mirë bën, por i këshillojmë një kurs drejtshkrimi)

Ish-deputeti reagon për Ferrarin e djalit të Fullanit. (Mirë bën, por i këshillojmë një kurs drejtshkrimi) 15

🕔18:02, 31.Aug 2019

Ish-deputeti socialist, Eduard Ndocaj postoi një reagim në rrjetet sociale lidhur me Erik Fullanin, djalin e ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. “Kaubojsi” e quajti Erikun “këlysh që fshin djersën me lekë të vjedhura”. Ndocaj ka reaguar pas publikimit

Lexo më shumë
I mbyllën emisionin, Krasta reagon… me këtë foto

I mbyllën emisionin, Krasta reagon… me këtë foto

🕔17:51, 31.Aug 2019

Pak ditë më parë “News24” mbylli dy nga emisionet kritike ndaj qeverisë. “TPZ” dhe “A show” nuk do të transmetohen më në këtë televizion. Shumëkush e cilësoi një vendim me prapavijë politike, megjithëse pronari i televizionit, e quajti një reformim

Lexo më shumë