I vodhën 60 mijë euro bizhuteri avokatit italian, arrestohen 3 shqiptarë

I vodhën 60 mijë euro bizhuteri avokatit italian, arrestohen 3 shqiptarë 0

🕔15:53, 19.Aug 2019

Policia ka shkatërruar një bandë shqiptarësh të cilit vidhnin me armë ne Itali. Janë arrestuar në flagrancë dy shtetas në Peshkopi, konkretisht B.GJ., 38 vjeç, dhe Q.A., 32 vjeç, lindur dhe banues në Dibër. Gjithashtu, në Fiano Romano/Itali, u bë

Lexo më shumë
Vuçiç takon Pompeon, SHBA kërkon marrëveshje Serbi-Kosovë

Vuçiç takon Pompeon, SHBA kërkon marrëveshje Serbi-Kosovë 0

🕔15:27, 19.Aug 2019

Presidenti serb Aleksander Vuçiç do të takohet këtë të martë me sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo në New York. Mediat serbe raportojnë se tema kryesore e bisedimeve mes tyre do të jetë situata në Kosovë. Pompeo do të marrë

Lexo më shumë
Aftësia ndryshe jo pengesë për punësim/ Historia e suksesit të Ersi Pirrës në Jumbo

Aftësia ndryshe jo pengesë për punësim/ Historia e suksesit të Ersi Pirrës në Jumbo 0

🕔15:27, 19.Aug 2019

Personat me aftësi ndryshe nuk mundet dhe nuk duhet të jenë të privuar nga të marrit pjesë në jetën aktive të shoqërisë, nga e drejta për t’u arsimuar, për t’u punësuar e kështu me radhë. Aftësia e tyre ndryshe nuk

Lexo më shumë
Seri bombash në Ditën e Pavarësisë, 66 të plagosur në Afganistan

Seri bombash në Ditën e Pavarësisë, 66 të plagosur në Afganistan 0

🕔15:11, 19.Aug 2019

Një duzinë shpërthimesh goditën qytetin e Jalalabad këtë mëngjes, në Afganistan, në ditën e 100-vjetorit të pavarësisë së vendit. Sipas informacioneve paraprake, shpërthimet u shkaktuan nga bomba artizanale të vendosura në rrethe të ndryshme të qytetit. Prej shpërthimeve ka patur

Lexo më shumë
Shkodër, shishe uji mbi Tom Doshin, ndalohet kreu i FRPD-së

Shkodër, shishe uji mbi Tom Doshin, ndalohet kreu i FRPD-së 1

🕔15:04, 19.Aug 2019

Pas protestës së organizuar nga dega e PD në Shkodër, ku nuk munguan tensionet ka ardhur edhe shoqërimi i parë nga policia. Bëhet fjalë për kreun e FRPD në Shkodër Arvit Bushati. Në lidhje me këtë, një reagim të ashpër

Lexo më shumë
Tragjedi në Itali, furgoni përplas 19-vjeçarin shqiptar

Tragjedi në Itali, furgoni përplas 19-vjeçarin shqiptar 0

🕔14:57, 19.Aug 2019

Një tragjedi e vërtetë ajo që ka ndodhur sot në kryqëzimin e Via Raffaello dhe Via Bramante tek Valverde di Cesenatico, shkruajnë mediat italiane. Këtë mëngjes në orën 09:40 një djalë shqiptar, i cili jetonte në Cesenatico, vetëm 19 vjeç

Lexo më shumë
90 aksidente, 25 punëtorë kanë humbur jetën në vetëm 6 muaj

90 aksidente, 25 punëtorë kanë humbur jetën në vetëm 6 muaj 2

🕔14:31, 19.Aug 2019

Pas ngjarjes tragjike në Tiranë ku humbën jetën dy punëtorë dhe tre të tjerë mbetën të plagosur ka ardhur më në fund një reagim nga Inspektoriati Shtetëror i Punës. Si përherë me gjuhën e gjobave. Më një deklaratë për mediat,

Lexo më shumë
Gjendet një granatë në Parkun e Apolonisë, policia rrethon zonën

Gjendet një granatë në Parkun e Apolonisë, policia rrethon zonën 1

🕔14:31, 19.Aug 2019

Gërmimet në parkun arkeologjik të Apolonisë kanë nxjerrë në sipërfaqe një granatë dore që mendohet se i përket Luftës së Parë Botërore. I gjithë territori është rrethuar me perimetër sigurie dhe pranë vendit ku është gjetur granata ndodhen edhe forcat

Lexo më shumë
Kujdes me syzet e diellit

Kujdes me syzet e diellit 0

🕔14:21, 19.Aug 2019

Syzet e Diellit gjatë muajve të verës marrin rëndësi të veçantë për mbrojtjen e syve nga rrezet e dëmshme ultraviolet që mund të shkaktojnë dëmtim të shikimit. Ndaj mjekët okulistë rekomandojnë kujdes të veçantë për të zgjedhur syze që ofrojnë

Lexo më shumë
Sindroma e “pas pushimeve”: Të jesh i lodhur pasi… ke pushuar

Sindroma e “pas pushimeve”: Të jesh i lodhur pasi… ke pushuar 1

🕔13:57, 19.Aug 2019

  Disa prej statuseve që zënë hapësirën kryesore në rrjetet sociale, sidomos në këtë periudhë, janë ato të pushimeve. Pasi përfundojnë ato, një pjesë e madhe e njerëzve ndihen keq, madje u duhen disa ditë për të marrë veten dhe

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin