“41 Bis” në shtator, bëhen gati 20 qelitë e izolimit në burgun 313

“41 Bis” në shtator, bëhen gati 20 qelitë e izolimit në burgun 313 0

🕔17:40, 31.Aug 2019

Prokuroria e posaçme SPAK do edhe pak muaj që të fillojë, por jo regjimi  41 Bis, i cili parashikon një trajtim të ashpër në burg për  eksponentët e krimit të organizuar. Autoritetet parashikojnë që brenda muajit shtator, 41 Bis do

Lexo më shumë
Veteranët për stadiumin: Të mos hiqet në asnjë mënyrë emri “Qemal Stafa”

Veteranët për stadiumin: Të mos hiqet në asnjë mënyrë emri “Qemal Stafa” 0

🕔17:28, 31.Aug 2019

  Odise Porodini, sekretari i përgjithshëm i Komitetit Kombëtar të Organizatës së Veteraneve të Luftës thotë se nuk do të lejojnë që të zëvendësohet emri i Qemal Stafës dhe nëse kjo ndodh veteranët do të reagojnë. j.l./ dita

Lexo më shumë
Zjarr në Berat, flakët jashtë kontrollit rrezikojnë banesat

Zjarr në Berat, flakët jashtë kontrollit rrezikojnë banesat 0

🕔17:28, 31.Aug 2019

Vendosja e zjarrit ndaj shkurreve në një hapësirë toke në zonën e njohur si “Rezervat e shtetit” në lagjen “Çelepia” në Berat për pak sa nuk ka sjellë përfshirjen nga flakët edhe të disa banesave aty pranë. Zjarri është vendosur

Lexo më shumë
Durrës, 50-vjeçarja gjendet e plagosur me armë zjarri në kokë

Durrës, 50-vjeçarja gjendet e plagosur me armë zjarri në kokë 1

🕔17:19, 31.Aug 2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite, në qytetin e Durrësit. Një grua 50 vjeçare është gjetur e plagosur me plumb në kokë, në banesën e saj. 50-vjeçarja e plagosur quhet  Rufajete Azisolli. Për shkak të gjendjes së rëndë,

Lexo më shumë
Ushtrimet intensive përmirësojnë jetën tuaj seksuale

Ushtrimet intensive përmirësojnë jetën tuaj seksuale 1

🕔15:59, 31.Aug 2019

Nuk ka asgjë më të mirë për shëndetin tuaj se ushtrimet fizike. Dhe kjo vlen edhe për shëndetin seksual. “Burrat dhe gratë që janë të shëndetshëm kanë tendencë të kene nje jetë seksuale të shëndetshme,”-thote mjekja Lauren Streicher nga Northwestern

Lexo më shumë
Pezullohet përkohësisht gjoba më e madhe në historinë e shtetit shqiptar

Pezullohet përkohësisht gjoba më e madhe në historinë e shtetit shqiptar 10

🕔15:34, 31.Aug 2019

Qendra Ndërkombëtare për Zgjidhjen e Mosmarrëveshjeve të Investimeve (ICSID) një gjykatë arbitrazhi, pjesë e Bankës Botërore, ka njoftuar se ka pranuar pak ditë më parë kërkesën e Shqipërisë për anullimin e vendimit të marrë në Prill të këtij viti nga

Lexo më shumë
A është Amazona me të vërtetë mushkëria e planetit?

A është Amazona me të vërtetë mushkëria e planetit? 6

🕔15:09, 31.Aug 2019

Fatkeqësia në Amazon ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave globale për dy javë. Numri i zjarreve në Brazil është rritur me 82 përqind krahasuar me vitin e kaluar. Vendi i Bolsonaro është shtëpia e rreth 60 përqind të

Lexo më shumë
Qeveria i publikoi foton, mjekja emigrante: Të dyfytyrë, ika prej jush

Qeveria i publikoi foton, mjekja emigrante: Të dyfytyrë, ika prej jush 87

🕔14:55, 31.Aug 2019

Në një postim qeveritar në rrjete sociale, është publikuar fotoja e mjekes shqiptare Jana Nano, shoqëruar me një  CV të saj. Por mjekja, pjesë e grupit kërkues “Epidemiologjia e Diabetit” pranë Institutit të Epidemiologjisë në Helmholtz Zentrum München në Gjermani

Lexo më shumë
Plani për të zgjeruar Rusinë

Plani për të zgjeruar Rusinë 8

🕔14:46, 31.Aug 2019

Nga Janusz Bugajski Ekskluzive Dita – Kremlini po përgatitet të zgjerojë federatën ruse për t’i mundësuar presidentin Vladimir Putin të qëndrojë në pushtet. Një pasardhës i përgatitur presidencial i Putinit nuk ekziston dhe frika se pa të vendi mund të

Lexo më shumë
Pse është e dëmshme për shëndetin të ankoheni çdo ditë

Pse është e dëmshme për shëndetin të ankoheni çdo ditë 1

🕔14:39, 31.Aug 2019

Hiqni dorë nga ankesat. E vërteta është se askush nuk dëshiron t’ju dëgjojë duke u ankuar dhe, përveç kësaj, ankimi është i dëmshëm për shëndetin tuaj. Hulumtimet e kryera nga Universiteti i Stanfordit tregojnë se shpenzimi i vetëm gjysmë ore

Lexo më shumë