Gjendet një granatë në Parkun e Apolonisë, policia rrethon zonën

Gjendet një granatë në Parkun e Apolonisë, policia rrethon zonën 1

🕔14:31, 19.Aug 2019

Gërmimet në parkun arkeologjik të Apolonisë kanë nxjerrë në sipërfaqe një granatë dore që mendohet se i përket Luftës së Parë Botërore. I gjithë territori është rrethuar me perimetër sigurie dhe pranë vendit ku është gjetur granata ndodhen edhe forcat

Lexo më shumë
Kujdes me syzet e diellit

Kujdes me syzet e diellit 0

🕔14:21, 19.Aug 2019

Syzet e Diellit gjatë muajve të verës marrin rëndësi të veçantë për mbrojtjen e syve nga rrezet e dëmshme ultraviolet që mund të shkaktojnë dëmtim të shikimit. Ndaj mjekët okulistë rekomandojnë kujdes të veçantë për të zgjedhur syze që ofrojnë

Lexo më shumë
Sindroma e “pas pushimeve”: Të jesh i lodhur pasi… ke pushuar

Sindroma e “pas pushimeve”: Të jesh i lodhur pasi… ke pushuar 1

🕔13:57, 19.Aug 2019

  Disa prej statuseve që zënë hapësirën kryesore në rrjetet sociale, sidomos në këtë periudhë, janë ato të pushimeve. Pasi përfundojnë ato, një pjesë e madhe e njerëzve ndihen keq, madje u duhen disa ditë për të marrë veten dhe

Lexo më shumë
Rreth 1 milion turistë në Shqipëri nga 1 gushti sipas shifrave qeveritare

Rreth 1 milion turistë në Shqipëri nga 1 gushti sipas shifrave qeveritare 2

🕔13:48, 19.Aug 2019

Shifrat e dala për turizmin këtë vit, e tejkalojnë parashikimin, sipas burimeve zyrtare. Vetëm nga 1 deri më 18 gusht në Shqipëri kanë ardhur 978.656 vizitorë të huaj që janë 16,4 % më shumë se po e njëjta periudhë e

Lexo më shumë
Sarandë, ndërron jetë turisti amerikan

Sarandë, ndërron jetë turisti amerikan 0

🕔13:27, 19.Aug 2019

Një pushues amerikan ka ndërruar jetë në qytetin e Sarandë. Turisti është i moshës 62-vjeçare. Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes së 62-vjeçarit por policia po heton në lidhje me zbardhjen e plotë të ngjarjes. Ndërkohë pritet të zbardhet edhe

Lexo më shumë
Ademi: Unë jam kryetare e bashkisë, do ta mbrojmë bashkë qytetin

Ademi: Unë jam kryetare e bashkisë, do ta mbrojmë bashkë qytetin 9

🕔13:27, 19.Aug 2019

Kryetarja në detyrë e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar pas konstituimit të këshillit të ri të bashkisë së qyteti verior. Ajo tha se do të vijojë të ushtrojë postin e kryetares së Bashkisë deri në momentin kur shkodranët

Lexo më shumë
Rama: Pas shëtitores në Vlorë dhe Sarandë, edhe Shiroka me ‘Lungolago’

Rama: Pas shëtitores në Vlorë dhe Sarandë, edhe Shiroka me ‘Lungolago’ 1

🕔13:16, 19.Aug 2019

Kryeministri Edi Rama ka postuar foto nga nisja e punës në Shirokë të Shkodrës, vend ku investimet mungojnë prej vitesh. “Vazhdon gur pas guri, në kuadër të Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane, projekti i transformimit të Shirokës magjike e të

Lexo më shumë
Ku ishim dhe ku jemi?!

Ku ishim dhe ku jemi?! 4

🕔13:15, 19.Aug 2019

Të gjithë na premtuan, se do bëhej mirë, po çdo ditë po bëhet, edhe më vështirë!   Në çdo fushë të jetës, mbrapa kemi bërë, po t’u jepej rasti, do iknin të tërë!   Të mburrësh të djeshmen, sot quhet

Lexo më shumë
Lulishtja “1 Maji” në kryeqytet, një hapësirë për të gjitha moshat

Lulishtja “1 Maji” në kryeqytet, një hapësirë për të gjitha moshat 0

🕔12:56, 19.Aug 2019

Lulishtja “1 Maji” në kryeqytet po transformohet tërësisht, duke u kthyer në një hapësirë dinjitoze për banorët e zonës dhe jo vetëm. Falë investimit të Bashkisë së Tiranës, kjo zonë po merr dita-ditës pamjen e një oazi të vërtetë, jo

Lexo më shumë
Shkodër, konstituohet Këshilli Bashkiak, Basha duket shumë i nxehur: Do t’i nxjerrim nga zyrat, do t’u vemë prangat

Shkodër, konstituohet Këshilli Bashkiak, Basha duket shumë i nxehur: Do t’i nxjerrim nga zyrat, do t’u vemë prangat 3

🕔12:48, 19.Aug 2019

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas konstituimit të Këshillit Bashkiak në Shkodër. Me anë të një postimi, Basha thotë se “qëllimi ynë është t’i nxjerrim këta banditë dhe hajdutë nga institucionet, nga parlamenti, nga bashkitë e pushtuara dhunshëm,

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin