A do regjistrohet PD për zgjedhjet e 13 tetorit? Paloka: Ja kushti i opozitës

A do regjistrohet PD për zgjedhjet e 13 tetorit? Paloka: Ja kushti i opozitës 0

🕔11:13, 6.Aug 2019

Megjithëse njeh 13 tetorin si datë kushtetuese për zgjedhjet lokale, Partia Demokratike duket se e ka të vendosur të mos regjistrohet për të qenë pjesë e tyre. Nënkryetari Edi Paloka, nënvizon faktin se për demokratët është kusht i pa negociueshëm

Lexo më shumë
Krahu i Operacioneve Speciale ajrore amerikane stërvitje në Shqipëri

Krahu i Operacioneve Speciale ajrore amerikane stërvitje në Shqipëri 0

🕔10:57, 6.Aug 2019

Për rreth një javë, nga data 29 korrik deri më 5 gusht, njësia operative e Komandës së Operacioneve Speciale të Forcës Ajrore të Shteteve të Bashkuara, kreu veprime dhe fluturime stërvitore në hapësirën ajrore shqiptare. Avionët dhe trupat amerikanë u

Lexo më shumë
Njihni mjekun popullor që kuron me shushunja prej 65 vitesh sëmundjet e gjakut

Njihni mjekun popullor që kuron me shushunja prej 65 vitesh sëmundjet e gjakut 5

🕔10:48, 6.Aug 2019

Mjeku popullor beratas, 83-vjeçari  Zani Hysi thotë se prej 65-vjetësh shëron sëmundje të ndryshme me shushunja në të gjithë Shqipërinë. Trupvogël, por i bindur tek mjekimi që e ka zanafillën e tij nga mjekësia popullore, ai vazhdon të kurojë rreth

Lexo më shumë
Obama: Kujdes nga liderë që demonizojnë ata që nuk duken “si ne”

Obama: Kujdes nga liderë që demonizojnë ata që nuk duken “si ne” 3

🕔10:47, 6.Aug 2019

Pa përmendur konkretisht një emër, ish-presidenti amerikan Barak Obama i ka kërkuar amerikanëve të refuzojnë gjuhën që përdor cilido lider që ushqen urrejtjen apo normalizon racizmin. Komentet e tij erdhën pasi presidenti Trump u përpoq të sheshonte kritikat se retorika

Lexo më shumë
Presidentja kroate flet për luftën me serbët: Doja një pushkë t’i qëlloja, por pastaj kuptova…

Presidentja kroate flet për luftën me serbët: Doja një pushkë t’i qëlloja, por pastaj kuptova… 1

🕔10:27, 6.Aug 2019

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç, duke folur për 24 vjetorin e operacionit “Stuhia” tha se vriste ndërgjegjja në luftën e viteve 1990 dhe se dëshironte të kapte armët dhe të shkonte në fushën e betejës. Duke folur për luftën mes

Lexo më shumë
Pamjet nga masakra në SHBA: Si qëlloi autori duke lënë pas 9 viktima dhe 26 të plagosur

Pamjet nga masakra në SHBA: Si qëlloi autori duke lënë pas 9 viktima dhe 26 të plagosur 0

🕔10:07, 6.Aug 2019

Në mediat e huaja është publikuar videoja e tmerrshme e sulmit që ndodhi në Ohajo të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. 24 vjeçari Connor Betts qëlloi me breshëri mbi dhjetëra persona por që në fund vritet nga forcat e policisë.

Lexo më shumë
Ambasada Amerikane, video për Vettingun: Të gjithë të barabartë

Ambasada Amerikane, video për Vettingun: Të gjithë të barabartë 12

🕔09:57, 6.Aug 2019

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë këtë të martë një rikujtim mbi procesin e Vetingut. Me anë të një video në faqen zyrtare në rrjetin social, tregohet se si reforma në drejtësi vendosi një proces rivlerësimi për gjykatësit dhe prokurorët

Lexo më shumë
Lirohen 4500 m2 hapësira publike në plazh të zaptuara nga pronarët ilegalë

Lirohen 4500 m2 hapësira publike në plazh të zaptuara nga pronarët ilegalë 1

🕔09:56, 6.Aug 2019

Policia e Shtetit vijon operacionin “Plazh i lirë”, ku ka liruar dhe vënë në dispozicion të pushuesve rreth 4500 m2 plazh, pronë publike, të zaptuar në mënyrë të kundërligjshme nga 6 subjekte. Sipas të dhënave zyrtare, nga këto 3500 m2 

Lexo më shumë
Raporti mbi lidhjet me transport ajror, ku renditet Shqipëria mes vendeve të EJL

Raporti mbi lidhjet me transport ajror, ku renditet Shqipëria mes vendeve të EJL 0

🕔09:49, 6.Aug 2019

Rumania renditet më e larta me lidhjen direkte të transportit ajror midis vendeve në Evropën Juglindore, sipas një raporti të ri të Këshillit të Aeroportit Ndërkombëtar (ACI). Me një rezultat prej 1,688 pikësh, ajo është udhëheqëse midis vendeve të EJL,

Lexo më shumë
Një historian pretendon se gjyshi i Hitlerit ishte hebre, por origjina u fshi nga mbështetësit

Një historian pretendon se gjyshi i Hitlerit ishte hebre, por origjina u fshi nga mbështetësit 7

🕔09:47, 6.Aug 2019

Një historian pretendon se gjyshi i Hitlerit ishte hebre, por simpatizantët e nazizmit e kanë fshirë prejardhjen e tij të vërtetë nga të dhënat publike. Historiani Leonard Sax publikoi prova, që sipas tij dëshmojnë se gjyshja e Hitlerit, e cila

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin