E TURPSHME! Projektligj në Parlament, 21 Janari të shpallet festë kombëtare

E TURPSHME! Projektligj në Parlament, 21 Janari të shpallet festë kombëtare 25

🕔23:59, 30.Sep 2019

22 deputetë kanë kërkuar ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë që data 21 Janar të shpallet festë kombëtare pasi përkon sipas tyre me ditën kur nisën punimet për Kongresin e Lushnjes në vitin 1920. Ndërkohë që projektligji është paraqitur

Lexo më shumë
Si ta kuptosh që ke kist në vezore

Si ta kuptosh që ke kist në vezore 0

🕔23:45, 30.Sep 2019

Nëse një prej shenjave më poshtë ju shqetëson prej kohësh, është momenti për një vizitë tek gjinekologu. 1 Hemoragji edhe nëse nuk jeni në ditët e ciklit Kur kisti i vezores zhvillohet, ndikon direkt te hormonet tuaja. Gratë me vezore

Lexo më shumë
700 nxënës mësojnë në kushte skandaloze në Shkodër, drejtoresha: Kështu kemi 15 vite!

700 nxënës mësojnë në kushte skandaloze në Shkodër, drejtoresha: Kështu kemi 15 vite! 2

🕔23:35, 30.Sep 2019

Më 16 shtator ka startuar sezoni i ri shkollor 2019-2020 dhe shumë nxënës të shkollës së mesme “Jordan Misja” në Shkodër janë të detyruar të zhvillojnë mësimin në kushte aspak normale për shkak të amortizimit të godinës.  Ky fakt pohohet

Lexo më shumë
Gjiganti amerikan i modës mbyll plot 178 dyqane

Gjiganti amerikan i modës mbyll plot 178 dyqane 3

🕔23:22, 30.Sep 2019

Dita e sotme është e trishtuar për ata persona që pëlqejnë modën e shpejtë dhe super të lirë: Gjiganti i modës Forever 21 ka deklaruar se është duke falimentuar. Për javë të tëra ka pasur zëra se gjiganti i modës

Lexo më shumë
“Gjiganti i fjetur”, përkthehet në shqip kryevepra e nobelistit anglez

“Gjiganti i fjetur”, përkthehet në shqip kryevepra e nobelistit anglez 0

🕔23:02, 30.Sep 2019

“Gjiganti i fjetur”, romani i shkrimtarit anglez Kazuo Ishiguro, fituesi i çmimit Nobel në Letërsi për vitin 2017, tashmë është përkthyer edhe në gjuhën shqipe. Kryevepra e Ishiguros, është përshtatur në shqip nga përkthyesi Renato Kalemi. Ky nuk është libri

Lexo më shumë
Masakër natyrore?! “Vetëvriten” mbi 130 delfinë

Masakër natyrore?! “Vetëvriten” mbi 130 delfinë 3

🕔22:48, 30.Sep 2019

Mbi 130 delfinë kanë ngordhur në një ngjarje të pashpjegueshme në një ishull në brigjet e Afrikës Perëndimore. Afro 163 delfinë dolën “vullnetarisht” në breg,teksa vullnetarët mundën të rikthejnë në det një pjesë prej tyre, 136 ngordhën. Tashmë ekspertët po

Lexo më shumë
Gjermania bind Francën për një “Po” me kushte për Shqipërinë?

Gjermania bind Francën për një “Po” me kushte për Shqipërinë? 6

🕔22:20, 30.Sep 2019

Edhe pse vitin e kaluar presidenti Emmanuel Macron ishte ai që bllokoi hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, Franca pritet t’i bashkohet Gjermanisë, duke dhënë një “po” me kushte për vendin tonë. Franca dhe Holanda do të

Lexo më shumë
Ancelotti lë jashtë Champions-it Elseid Hysajn

Ancelotti lë jashtë Champions-it Elseid Hysajn 0

🕔22:07, 30.Sep 2019

Edhe pse nuk arriti të transferohej në një tjetër skuadër në merkaton e verës, Elseid Hysaj, është gjithnjë e më larg Napolit. Kapiteni i Kombëtares shqiptare është lënë jashtë listës së Champions League nga trajneri i Napolit Carlo Ancelotti për

Lexo më shumë
Luiza Gega shkëlqen në Doha, e nënta në botë dhe me rekord kombëtar

Luiza Gega shkëlqen në Doha, e nënta në botë dhe me rekord kombëtar 1

🕔21:48, 30.Sep 2019

Atletja shqiptare Luiza Gega ka dhuruar një performancë të shkëlqyer në Botërorin e Atletikës që po zhvillohet në Doha të Katarit, duke arritur një rezultat fantastik në garën e 3000 metrave me pengesa. Dibrania, që ishte kualifikuar për herë të

Lexo më shumë
“12 minutat e ferrit”, vendi ku bëhet stërvitje ekstreme për t’u bërë roje burgu

“12 minutat e ferrit”, vendi ku bëhet stërvitje ekstreme për t’u bërë roje burgu 0

🕔21:35, 30.Sep 2019

Nëse në shumë vende, duhet një CV e mirë dhe disa parametra fizike, në këtë vend të jesh roje burgu kërkon mund dhe një provë shumë të vështirë. Në Rusi është e vështirë të bëhesh roje burgu dhe kjo është

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim