Finalistët e Champions ngecin në Greqi

Finalistët e Champions ngecin në Greqi 0

🕔21:50, 18.Sep 2019

Tottenham e ka mbyllur në barazim 2-2 ndeshjen e parë të Champions League ndaj rivalëve të Olympiacos. Londinezët e nisën mjaft mirë takimin duke shënuar të parët me Harry Kane i cili nuk gaboi nga pika e penalltisë. Ekipi i

Lexo më shumë
Google do fusë kërkimin me “screenshot”

Google do fusë kërkimin me “screenshot” 0

🕔21:42, 18.Sep 2019

  Një opsionin i ri i quajtur “Smart Screenshots”, pjesë e versionit më të fundit të aplikacionit Google 10.61, do të sjellë risi në mënyrën e kërkimit të gjigantit elektronik. Si më parë me “Edit & Share screenshots” dhe “What’s

Lexo më shumë
“Vajza ime gati vdiq dje”, aktivisti sulmon Boris Johnson gjatë konferencës

“Vajza ime gati vdiq dje”, aktivisti sulmon Boris Johnson gjatë konferencës 1

🕔21:14, 18.Sep 2019

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson, është zënë “ngushtë” nga një person teksa po vizitonte spitalin ‘’Ëhipps Cross’’. Aktivisti, Omar Salem, i cili është pjesë e Partisë Laburiste është kundërshtar i Partisë Konservatore, e cila drejtohet nga Johnson. Aktivisti hodhi akuza

Lexo më shumë
Çfarë u vendos në takimin 1 orësh mes Bashës dhe aleatëve

Çfarë u vendos në takimin 1 orësh mes Bashës dhe aleatëve 7

🕔20:55, 18.Sep 2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar për rreth një orë mbledhjen urgjente në selinë blu me aleatët e PD-së. E pranishme në mbledhjen e sotme ka qënë edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Burimet mediatike flasin se gjatë mbledhjes u diskutua

Lexo më shumë
Mishi i importit, ish-drejtori i AKU: Marrja e mostrave për analiza është shumë primitive

Mishi i importit, ish-drejtori i AKU: Marrja e mostrave për analiza është shumë primitive 0

🕔20:41, 18.Sep 2019

Ish-drejtori i AKU, Genc Juka në emisionin “Alert” ka folur për mishin e importit në vendin tonë dhe kontrollet që ushtrohen në portin e Durrësit gjatë kalimit të kontenierëve me mish. Juka tha se kemi qenë të detyruar të pranonim

Lexo më shumë
Sulmi me dronë, Arabia Saudite tregon prova konkrete dhe fajëson Iranin

Sulmi me dronë, Arabia Saudite tregon prova konkrete dhe fajëson Iranin 1

🕔20:20, 18.Sep 2019

Arabia Saudite ka treguar prova konkrete të përfshirjes së Iranit në sulmin ndaj një rafinerie nafte. Ministria e Mbrojtjes shfaqi mbetjet e dronëve dhe raketave, të cilat nuk dihen ende nga janë nisur. Rebelët Houthi të Jemenit, të mbështetur nga

Lexo më shumë
Negociatat/ Merkel: Qeveria dha “OK”, e vendos Bundestagu

Negociatat/ Merkel: Qeveria dha “OK”, e vendos Bundestagu 6

🕔20:10, 18.Sep 2019

Në konferencën për shtyp të përbashkët të kancelares gjermane Angela Merkel me kryeministren e Serbisë, Ana Brnabiç, kancelarja gjermane ka deklaruar se qeveria gjermane ka dhënë një rekomandim pozitiv në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e

Lexo më shumë
Ligji për pronat në prag të korrigjimit

Ligji për pronat në prag të korrigjimit 0

🕔20:07, 18.Sep 2019

Qeveria dhe parlamenti kanë nisur përpjekjet për të korrigjuar një mori me ligje që kanë shkaktuar një kaos dhe plot padrejtësi me pronat. Për këtë është kërkuar edhe një opinion nga komisioni Venecias. Adnor Shameti, anëtar i komisionit parlamentar të

Lexo më shumë
Ftesa e Ramës/ Opozita: Qëndrimi i jonë, ai i Bashës

Ftesa e Ramës/ Opozita: Qëndrimi i jonë, ai i Bashës 1

🕔19:51, 18.Sep 2019

Pasditën e së mërkurës, krerët e partive opozitare jashtë parlamentit janë mbledhur në selinë e partisë demokratike. Në këtë takim me kryetarin e PD, Lulzim Bashën kanë qenë kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, kreu i PDK Nard Ndoka, kreu i

Lexo më shumë
Basha në seli, përfundon takimin me aleatët

Basha në seli, përfundon takimin me aleatët 0

🕔19:35, 18.Sep 2019

Ka përfunduar takimi i Lulzim Bashës me aleatët në selinë e PD. Takimi zgjati rreth 1 orë ku e pranishme ishte dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Takimi në selinë e PD u thirr pas ftesës publike që bëri kryeministri

Lexo më shumë