Basha nuk i thotë jo dialogut me PS për reformën zgjedhore

Basha nuk i thotë jo dialogut me PS për reformën zgjedhore 3

🕔12:40, 18.Sep 2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk është shprehur kundër uljes në tryezë me Partinë Socialiste për reformën zgjedhore. Ndonëse pranoi se nuk ka ende një ftesë zyrtare, Basha tha se kur ajo të mbërrijë do të diskutohet dhe më

Lexo më shumë
Premtime pushteti? Basha: Brenda 6 muajve, rroga minimale 300 euro

Premtime pushteti? Basha: Brenda 6 muajve, rroga minimale 300 euro 3

🕔12:33, 18.Sep 2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke marrë fjalën në Kongresin e Sindikatave ka premtuar se sapo të vijë në pushtet ai do të punojë që brenda 6 muajve të rrisin në 300 euro pagën minimale në Shqipëri. Gjatë fjalës

Lexo më shumë
Delegacioni i Venecias në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve

Delegacioni i Venecias në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve 1

🕔12:27, 18.Sep 2019

Në kuadër të vizitës së delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë (17-20 shtator 2019), mësohet se ditën e sotme, takimet e tij me aktorët politikë, do të realizohen në mjediset e Kryesisë së Kuvendit dhe do të jenë sipas

Lexo më shumë
Manastirliu – Balluku: Nxisim përgjegjësinë sociale të agjencive dhe biznesit për investimet në shëndetësi

Manastirliu – Balluku: Nxisim përgjegjësinë sociale të agjencive dhe biznesit për investimet në shëndetësi 0

🕔12:26, 18.Sep 2019

Mbi 25 mijë pacientë do të marrim shërbime të përmirësuara dhe me standarde bashkëkohore, falë investimit në Urgjencën e re të Spitalit Francez në QSUT. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda

Lexo më shumë
Kryebashkiaku i Vaut të Dejës depoziton shenjat e gishtave

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës depoziton shenjat e gishtave 0

🕔12:10, 18.Sep 2019

Njësia e Dekriminalizimit pranë Prokurorisë së Përgjithshme thotë për media se “i ka kërkuar kreut të Bashkisë të Vaut të Dejës dorëzimin e shenjave të gishtave”. Sipas lajmeve që citojnë Prokurorinë kërkesa i është nisur Babanit me postë dhe në

Lexo më shumë
Gjobë e re nëse nuk deklaron llogaritë bankare te Tatimet

Gjobë e re nëse nuk deklaron llogaritë bankare te Tatimet 1

🕔12:08, 18.Sep 2019

Gjergj Erebara Një ndryshim ligjor që ka hyrë në fuqi së fundmi u kërkon bizneseve të deklarojnë në zyrat rajonale tatimore të gjitha llogaritë bankare që përdorin, pavarësisht nëse këto llogari përdoren sakaq për të paguar detyrimet fiskale ndaj tatimeve.

Lexo më shumë
Pas arrestimit, Rektorati pezullon nga detyra pedagogun në Elbasan

Pas arrestimit, Rektorati pezullon nga detyra pedagogun në Elbasan 1

🕔11:51, 18.Sep 2019

Denis Himçi, pedagogu në Universitetin  “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan është pezulluar edhe nga detyra, pasi u arrestua më herët nga policia pas publikimit të pamjeve ku kishte i kishte kërkuar favore seksuale një studenteje, për marrjen e provimit. Reagimi i

Lexo më shumë
PD: Arkës së shtetit i mungojnë 80 mln euro

PD: Arkës së shtetit i mungojnë 80 mln euro 4

🕔11:37, 18.Sep 2019

Partia Demokratike shpreh shqetësimin për situatën ekonomike, duke iu referuar të dhënave më të fundit të të ardhurave të arkës së shtetit. Në daljen për mediat, Dorian Teliti evidentoi se arkës së shtetit i mungojnë 80 milionë euro nga tatimi

Lexo më shumë
Tryezë për Reformën Zgjedhore, thirren edhe “jashtëparlamentarët”

Tryezë për Reformën Zgjedhore, thirren edhe “jashtëparlamentarët” 1

🕔11:26, 18.Sep 2019

Prezenca e OSBE në Tiranë do të organizojë një tryezë ku janë të ftuar parti parlamentare dhe jashtëparlamentare, për Reformën Zgjedhore Kjo tryezë  gjithëpërfshirëse do të mbahet më 25 shtator. Ftesa për pjesëmarrje i ka shkuar edhe Partisë Demokratike si

Lexo më shumë
Meta dërgon në Komision dokumentin për djegien e Kuvendit

Meta dërgon në Komision dokumentin për djegien e Kuvendit 8

🕔11:07, 18.Sep 2019

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar Kuvendit dokumentin që dispononte për çështjen e djegies së Parlamentit në protestën e 8 qershorit, informacion i cili sipas tij u bë shkak që të anulonte dekretin për zgjedhjet e 8 qershorit. Në seancën

Lexo më shumë