EKONOMI / Zëri i Merkelit në altoparlant zgjon popullatën greke në orën 6.00 për t’u bërë gati për punë

EKONOMI / Zëri i Merkelit në altoparlant zgjon popullatën greke në orën 6.00 për t’u bërë gati për punë 6

🕔20:55, 19.Sep 2019

ATHINË – Në fillim u dëgjua një zhurmë tipike altoparlantesh, pastaj një zë femre në tonalitet të lartë zgjoi 11 milionë banorët e Greqisë të mërkurën në orën 6.00 të mëngjesit, raportojnë agjencitë e huaja të Gojëve të Liga. Zëri

Lexo më shumë
Babai harron fëmijën në makinë, e gjen të vdekur pas 5 orësh

Babai harron fëmijën në makinë, e gjen të vdekur pas 5 orësh 0

🕔20:46, 19.Sep 2019

Ka  rezultuar tragjik fati i një vogëlushi në Itali, i cili ka ndërruar jetë pasi babai e harroi në makinë. Ngjarja e rëndë ndodhi në Katania. Mediat italiane raportojnë se babai, një inxhinier që punonte në universitet, ishte nisur si

Lexo më shumë
Pritje dhe ankth për ish-ministrin në shkallët e Gjykatës

Pritje dhe ankth për ish-ministrin në shkallët e Gjykatës 1

🕔20:31, 19.Sep 2019

Kanë kaluar katër orë që kur trupi gjykues në Gjykatën e Krimeve të Rënda duhet të jepte vendimin për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm, i akuzuar për tre vepra penale. Por të mbyllur në dhomën e këshillimit, tre gjyqtarët nuk

Lexo më shumë
Ilir Bajri nuk ekstradohet në Itali, Apeli vendos për rigjykim

Ilir Bajri nuk ekstradohet në Itali, Apeli vendos për rigjykim 0

🕔20:24, 19.Sep 2019

Ilir Bajri nuk ekstradohet në Itali, Gjykata e Apelit vendos për rigjykim Ilir Bajri nuk do të ekstradohet drejt Italisë. I akuzuar si një prej anëtarëve të bandës “Bajri” në Shkodër, Ilir Bajri do të qëndrojë në Shqipëri deri sa

Lexo më shumë
Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e RTK-së

Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e RTK-së 1

🕔20:02, 19.Sep 2019

Gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani, ka ndërruar jetë në Budapest të Hungarisë. Gazetarja me prejardhje nga Gjilani raportohet se ka humbur jetën gjatë procesit të lindjes. Ajo mësohet se ka pasur komplikime shëndetësore, ndërsa me gjithë përpjekjet e mjekëve, nuk

Lexo më shumë
Pse De Ligt shkoi te Juventusi? E zbulon drejtori i përgjithshëm i Barcelonës

Pse De Ligt shkoi te Juventusi? E zbulon drejtori i përgjithshëm i Barcelonës 0

🕔19:57, 19.Sep 2019

Kur tashmë është mbyllur gjithçka dhe ylli i Holandës, Matthijs de Ligt, ka nisur aventurën e tij me Juventusin, drejtori i përgjithshëm i Barcelonës është rikthyer të flasë për atë që mund të kishte qenë transferimi më i bujshëm i

Lexo më shumë
Gazetari: Grupi paramilitar nuk u vendos në aktivitet më 8 qershor

Gazetari: Grupi paramilitar nuk u vendos në aktivitet më 8 qershor 14

🕔19:55, 19.Sep 2019

Këtë javë është bërë publik dokumenti sekret që SHISH i pati dërguar Presidentit Ilir Meta si infomacion të klasifikuar. Presidenti ka deklaruar se ka anuluar datën e zgjedhjeve të 30 qershorit bazuar në këtë informacion. Sipas dokumentit, brenda protestës së

Lexo më shumë
Adoleshentët zotohen të mos lindin fëmijë nëse qeveria nuk reagon ndaj ngrohjes globale

Adoleshentët zotohen të mos lindin fëmijë nëse qeveria nuk reagon ndaj ngrohjes globale 0

🕔19:37, 19.Sep 2019

  Duke folur për mënyrën sesi kanë ndryshuar pikëpamjet e saj, Emma Lim tha: Kur jeni i ri besoni se qeveria juaj do t’i rregullojë gjërat, dhe kështu unë u bashkova me ekipin e gjelbër dhe ne kemi punuar në

Lexo më shumë
Bie shkëmbimi tregtar me Maqedoninë e Veriut

Bie shkëmbimi tregtar me Maqedoninë e Veriut 0

🕔19:32, 19.Sep 2019

Në 8-mujorin e parë të vitit 2019, partneriteti tregtar me Maqedoninë e Veriut është dobësuar. Të dhënat e INSTAT për këtë periudhë kohe tregojnë rënie të ndjeshme si në shifrat e importit ashtu edhe në ato të eksportit me këtë

Lexo më shumë
BREXIT/ Londra refuzon afatin artificial të fundshtatorit

BREXIT/ Londra refuzon afatin artificial të fundshtatorit 0

🕔19:18, 19.Sep 2019

Londra refuzoi sot afatin e fundit të shtatorit, paraqitur nga kryeministri finlandez, Antti Rinne, për të paraqitur një propozim marrëveshjeje me shkrim, me qëllim shmangien e një largimi pa marrëveshje nga Bashkimi Europian. “Ne do të paraqesim zgjidhje zyrtare me

Lexo më shumë