Sulm në SHBA, nxënësi qëllon me breshëri në shkollë

Sulm në SHBA, nxënësi qëllon me breshëri në shkollë 0

🕔21:14, 22.Oct 2019

Një tjetër skenë e tmerrshme në gjimnazet e SHBA-ve. Një nxënës ka nxjerrë armën nga çanta dhe ka nisur të qëllojë sapo shkolla ishte mbushur plot. Një djalë është qëlluar në bark dhe është duke iu nënshtruar operimeve urgjente. Ai

Lexo më shumë
Moti i keq në Itali shkakton 2 viktima, kërkohet të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Moti i keq në Itali shkakton 2 viktima, kërkohet të shpallet gjendja e jashtëzakonshme 0

🕔21:00, 22.Oct 2019

Moti i keq në Itali ka shkaktuar dy viktimat e para në Alessandria, rajoni i Piemontes. Dëme të konsiderueshme janë konstatuar në Piemonte, Liguria dhe Lombardi, ku janë regjistruar rrëshqitje toke dhe përmbytje. Rrugët dhe shkollat janë mbyllur në shumë

Lexo më shumë
Kapet në Brindizi gomonia me 450 kg drogë, e dërguar nga një organizatë kriminale shqiptare

Kapet në Brindizi gomonia me 450 kg drogë, e dërguar nga një organizatë kriminale shqiptare 0

🕔20:47, 22.Oct 2019

Një sasi prej 450 kilogramë drogë është sekuestruar ditën e sotme nga policia italiane, e cila kishte pikasur një gomone në det dhe i ishte vënë pas. Mjeti lundrues u sekuestrua bashkë me drogën në Brindizi, ndërsa në pranga u

Lexo më shumë
Shkrumbohet shtëpia që u ndërtoi kisha, nëna me 5 fëmijë me sytë nga Zoti

Shkrumbohet shtëpia që u ndërtoi kisha, nëna me 5 fëmijë me sytë nga Zoti 0

🕔20:32, 22.Oct 2019

Familja Ndoci në qiell të hapur! Kthimi në shtëpi i nënës me 5 fëmijët e saj ka qenë përtej të paimagjinueshmes. Shtëpia e tyre në Barbullush, ndërtimi i së cilës ishte bërë nga Kisha për shkak të kushteve të vështira

Lexo më shumë
Sulmuan qiramarrësit, lihen në burg babë e bir

Sulmuan qiramarrësit, lihen në burg babë e bir 0

🕔20:15, 22.Oct 2019

Babë e bir, të dyshuar si autorët e atentatit të ndodhur me armë 3 ditë më parë në një lavazh në qytetin e Beratit, ku shënjestra ishte pikërisht pronari i lavazhit për shkak të një borxhi të papaguar, janë lënë

Lexo më shumë
KE pro përfshirjes së Kroacisë në zonën Schengen

KE pro përfshirjes së Kroacisë në zonën Schengen 0

🕔20:00, 22.Oct 2019

Kroacia është anëtare e Bashkimit Europian prej 6 vitesh. Por vetëm tani asaj i është dhënë miratimi nga Komisioni Europian për t’iu bashkuar zonës Schengen. Këtë qëndrim komisioneri Dimitri Avramopoulos e shpjegoi duke thënë: “Është një zonë që vjen me

Lexo më shumë
12 këshilla si të ushqeheni shëndetshëm edhe jashtë shtëpisë

12 këshilla si të ushqeheni shëndetshëm edhe jashtë shtëpisë 0

🕔19:59, 22.Oct 2019

Fakti që shkon në një restorant për të ngrënë ushqime nuk do të thotë që do të hash jo  shëndetshëm. Sipas faqes “The Healthy”, nëse ndiqni këto këshilla do ta shijoni më shumë vaktin tuaj e do të ndiheni të kënaqur dhe të

Lexo më shumë
“Shembull frymëzimi për demokraci”, ndjekësit e tij nuk janë dakort me Metën

“Shembull frymëzimi për demokraci”, ndjekësit e tij nuk janë dakort me Metën 3

🕔19:41, 22.Oct 2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar të martën Aung San Suu Kyi, gjatë vizitës së tij në Tokio, ku ndodhet me ftesë të Perandorit të Japonisë, për të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të perandorit të ri të

Lexo më shumë
1 milion lek gjobë, kush përdor qese plastike pas 1 qershorit 2020

1 milion lek gjobë, kush përdor qese plastike pas 1 qershorit 2020 2

🕔19:29, 22.Oct 2019

Qeveria shqiptare ka hedhur për konsultim disa amendime në ligjin “Për disa shtesa në ligjin nr. 10463, datë 22.09.2011 “Për menaxhimin e integruar të mbetjeve”, të ndryshuar” që parashikon shtrëngime administrative për importuesit, prodhuesit e madhe edhe përdoruesit e qeseve

Lexo më shumë
Rama: Nëse në Shqipëri do votonin vetëm gratë, PS do kishte 85 deputetë

Rama: Nëse në Shqipëri do votonin vetëm gratë, PS do kishte 85 deputetë 4

🕔19:16, 22.Oct 2019

Kryeministri Edi Rama ka folur të martën mbi nismën e re e anëtareve të partisë socialiste, “Edhe një”. Kjo nismë ka për qëllim arritjen e integrimit të grave në politikë e më tej. Gjatë fjalës së tij, kryeministri deklaroi se

Lexo më shumë