“Burrat e shtetit” të Shqipërisë

“Burrat e shtetit” të Shqipërisë 60

🕔23:00, 31.Oct 2019

Nga Viktor Malaj   “Edukimi dhe morali e bëjnë dikë njeri të mirë, shtetar të mirë, sundimtar të mirë” – Aristoteli Në Shqipëri, ashtu si kudo në botë, numri i njerëzve që janë marrë dhe merren me politikë është shumë

Lexo më shumë
Studentja i shpëton përdhunimit, policia vepron vetëm pas ndërhyrjes së ambasadës, e pyet: Si ishe veshur?

Studentja i shpëton përdhunimit, policia vepron vetëm pas ndërhyrjes së ambasadës, e pyet: Si ishe veshur? 8

🕔22:31, 31.Oct 2019

Dy ditë më parë një 36-vjeçar u vu në pranga pasi tentoi të përdhunojë një 22-vjeçare, sot e reja rrëfen për Report Tv të gjithë ngjarjen. Rovena Zekaj, 22-vjeç, prej vitesh ka jetuar në Itali dhe është rikthyer në Shqipëri,

Lexo më shumë
Ministrja i jep çmimin Kolevicës, ndërhyn arkitekti: Veprën e tij në Korçë e masakruat, me ju është e kotë

Ministrja i jep çmimin Kolevicës, ndërhyn arkitekti: Veprën e tij në Korçë e masakruat, me ju është e kotë 10

🕔22:18, 31.Oct 2019

Arkitekti Maks Velo ka replikuar me ministren e kulturës, Elva Margariti, për ndërhyrjet që po bëhen në veprat e arkitekturës në vend, pa pyetur edhe pa vlerësuar autorët e veprave. Velo edhe Margatiti ishin pranishëm në ceremoninë e ndarjes së

Lexo më shumë
Del emri dhe foto, djali i zyrtarit lokal u kap me 2.3 kg kanabis në makinë

Del emri dhe foto, djali i zyrtarit lokal u kap me 2.3 kg kanabis në makinë 3

🕔22:04, 31.Oct 2019

Xhuliano Frroku, i arrestuar nga Policia e Lezhës dy ditë më parë, rezulton të jetë djali i drejtorit i Mjedisit dhe ish-kreu i PS-së në Lezhë Bardhok Frroku. 22-vjeçarit iu gjet 2.3 kg kanabis në sediljen e pasme të mjetit

Lexo më shumë
VIDEO: E paimagjinueshme se si e josh ky zog femrën e tij. Mos e humbni (Por duhet ta shikoni deri në fund)

VIDEO: E paimagjinueshme se si e josh ky zog femrën e tij. Mos e humbni (Por duhet ta shikoni deri në fund) 4

🕔21:37, 31.Oct 2019

Ata njihen si Zogj të Parajsës. Për shkak të ngjyrave të ndryshme dhe të bukura që kanë, cilësohen si zogjtë më dramatikë dhe më atraktivë në botë. Por, jo vetëm kaq. Ata nuk i bënë të jashtëzakonshëm vetëm bukuria e

Lexo më shumë
Anulohet dhënia e Syrit të Kaltër, por njëjtë po ndodh me Drilonin

Anulohet dhënia e Syrit të Kaltër, por njëjtë po ndodh me Drilonin 4

🕔20:47, 31.Oct 2019

Pas publikimit në media të kontratës për dhënien me qira të ambjenteve shtetërore tek Syri i Kaltër, Ministria e Financave ka njoftuar se ka pezulluar procedurat e ministrisë kolege të Mjedis-Turizmit. Anulimi është firmosur nga ministrja Denaj dhe është “argumentuar” 

Lexo më shumë
Aktori i njohur i bashkohet protestës për mbrojtjen e lumit Vjosë

Aktori i njohur i bashkohet protestës për mbrojtjen e lumit Vjosë 14

🕔20:04, 31.Oct 2019

Fushata e nisur prej vitesh nga ambientalistë shqiptarë dhe të huaj për të mbrojtur lumin Vjosa në Shqipëri, ka tërhequr së fundmi vëmendjen e mediave ndërkombëtare, si dhe të shumë personaliteteve të njohura në botë. Pas një grupi shkencëtarësh që

Lexo më shumë
Kush është djali i drejtorit në Lezhë që u kap me drogë, dhe bëri sherr me policinë

Kush është djali i drejtorit në Lezhë që u kap me drogë, dhe bëri sherr me policinë 0

🕔19:57, 31.Oct 2019

Xhuliano Frroku, i arrestuar nga Policia e Lezhës dy ditë më parë, sipas burimeve të cituara nga shqiptarja.com rezulton të jetë djali i drejtorit i Mjedisit dhe ish-kreu i PS-së në Lezhë Bardhok Frroku. 22-vjeçarit iu gjet 2.3 kg kanabis

Lexo më shumë
Kuqezinjtë kanë vetëm një pengesë që Luka Modric të transferohet te Milani

Kuqezinjtë kanë vetëm një pengesë që Luka Modric të transferohet te Milani 0

🕔19:49, 31.Oct 2019

Luka Modric nuk po kalon një moment të mirë te Reali dhe kjo duket qartë. Kroati nuk është më një zgjedhje e parë për trajnerin Zidane dhe koha e tij në Madrid është drejt fundit. Për mesfushorin interesohet Milani, me

Lexo më shumë
FOTO: Shtëpitë e dekoruara më bukur për Halloween

FOTO: Shtëpitë e dekoruara më bukur për Halloween 0

🕔19:38, 31.Oct 2019

Halloween ka në qendër elemente dekorative të frikshme, ku përfshihen njerëz të vdekur, kunguj, fantazma etj. Një pjesë të rëndësishme zë edhe kostumi, i cili mund të jetë një nga personazhet e ndryshëm nga bota e horrorit. Në vende të

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim