Gazetari i njohur i kronikës: Edhe unë kam ikur ilegalisht me kamion në Angli

Gazetari i njohur i kronikës: Edhe unë kam ikur ilegalisht me kamion në Angli 0

🕔19:26, 31.Oct 2019

Gazetari i njohur i kronikës së zezë Artan Hoxha ka identifikuar tre kategori të trafikut të klandestinëve nga grupet shqiptare ndërsa ka treguar dhe linjën ekstreme që ndiqet. Hoxha i cili tha se dhe ai në të shkuarën ka shkuar

Lexo më shumë
Publikohen dokumentet e KGB për Putin

Publikohen dokumentet e KGB për Putin 0

🕔19:26, 31.Oct 2019

Një profil i KGB për presidenti rus, Vladimir Putin u prezantua në një ekspozitë të dokumenteve të deklasifikuara sovjetike në Arkivin Qendror të Shtetit në Shën Petersburg. Profili me 6 paragrafë, i publikuar një ditë më parë dhe nga kanali

Lexo më shumë
Pse të ndrojturit rrezikohen

Pse të ndrojturit rrezikohen 4

🕔19:18, 31.Oct 2019

Njerëzit e ndrojtur, apo siç është bërë zakon të quhen, njerëzit introvertë, jetojnë në marrëdhënie toksike, sepse ata nuk kërkojnë shumë. Njerëz të tillë nuk presin që personi tjetër t’i nxjerrë për dreka apo darka romantike, apo t’i përgjigjet mesazheve

Lexo më shumë
Basha flet për ndryshim: Qeveria ka lënë në baltë rininë, ne do dhurojmë më shumë shpresë

Basha flet për ndryshim: Qeveria ka lënë në baltë rininë, ne do dhurojmë më shumë shpresë 4

🕔19:10, 31.Oct 2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në fjalën e tij përpara shumë të rinjve, deklaroi se ai dhe PD kanë nisur një betejë, atë të ndryshimit të situatës për rininë, e cila fatkeqësisht sot është në një gjendje të keqe.

Lexo më shumë
Conte me Ramën: Shqipërisë i duhet në veçanti reforma zgjedhore

Conte me Ramën: Shqipërisë i duhet në veçanti reforma zgjedhore 10

🕔18:49, 31.Oct 2019

Kryeministri i Italisë, Giuzepe Conte kërkon që Shqipëria të zgjidhë krizën politike që të ndihmojë vendin për të çuar përpara reformat, duke veçuar atë zgjedhore. Gjatë konferencës për shtyp me kryeministrin, Edi Rama, tha se palët duhet të ulen në

Lexo më shumë
Aleksandri kishte mësues Aristotelin, po Xhingis Khani si mundi?

Aleksandri kishte mësues Aristotelin, po Xhingis Khani si mundi? 12

🕔18:46, 31.Oct 2019

Nga Moikom Zeqo   Djali im, Epidamni, që është në vitin e fundit më Universitetin e Saint Andrew, ku studion për shkenca politike, më dërgoi në email ku më informonte se një shoku i tij student, Harold Krunshtaf, po shkruante

Lexo më shumë
Çfarë dihet për Thesarin e Vrapit

Çfarë dihet për Thesarin e Vrapit 1

🕔18:43, 31.Oct 2019

Thesari i Vrapit u zbulua rastësisht më 1902 në një arë të fshatit Vrap, në rajonin e Peqinit. I takon çerekut të fundit të shekullit VII. Përmbante 9 enë të arta bizantine me peshë 3.044 kg, 30 enë argjendi gjithsej

Lexo më shumë
Ish-kryeministrin e identifikojnë me dashurinë për… pijen

Ish-kryeministrin e identifikojnë me dashurinë për… pijen 0

🕔18:33, 31.Oct 2019

Para pak ditësh u shpërnda një video e politikanit Dashamir Shehi, në gjendje të dehur në një emision TV. Emision mëngjesi, madje. Komentet ishin të shumta, madje kishte nga ata që duke u nisur nga sinqeriteti i Shehit – (ai

Lexo më shumë
Vendimi: Të burgosurit shqiptarë në Itali do të transferohen në Shqipëri

Vendimi: Të burgosurit shqiptarë në Itali do të transferohen në Shqipëri 2

🕔18:17, 31.Oct 2019

Shtetasit shqiptarë që vuajnë dënime në burgjet italiane do të transferohen në Shqipëri. Vendimi është bërë i ditur nga kryeministri i Italisë, Guiseppe Conte gjatë konferencës së përbashkët në Romë me homologun Edi Rama. Conte theksoi se është arritur një

Lexo më shumë
Kisha e Butkës, ndoshta faltorja më e çuditshme në planet: Në të njëjtin altar, Krisht e Muhamet!

Kisha e Butkës, ndoshta faltorja më e çuditshme në planet: Në të njëjtin altar, Krisht e Muhamet! 35

🕔18:00, 31.Oct 2019

Nga Vepror Hasani   Ndaç besojeni, ndaç mos e besoni, por kujdestar i kishës së Shën Thanasit në fshatin Butkë të Kolonjës, që duhet të ishte i krishter, është mysliman(!), 83-vjeç, dhe quhet Gazi Hasanas!… Si një gazetar i vjetër

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim