Fati i qeverisjes së bashkive Shkodër dhe Vorë mbetet i paqartë

Fati i qeverisjes së bashkive Shkodër dhe Vorë mbetet i paqartë 1

🕔18:00, 31.Oct 2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njoftoi të mërkurën se do të shqyrtojë në një mbledhje rezultatin e verifikimit të pastërtisë së figurës së kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku, shqyrtim që pritet të sjellë shkarkimin e tij nga detyra. Sipas KQZ, mbledhja

Lexo më shumë
Një zonë e trurit e lidhur me gjuhën “vdes” për histori

Një zonë e trurit e lidhur me gjuhën “vdes” për histori 2

🕔18:00, 31.Oct 2019

Një hartë e korteksit cerebral (trurit) të një saktësie që kurrë më parë nuk ishte arritur u krijua nga shkencëtarët. Harta e publikuar në revistën “Nature” ndan në detaje pjesët më të pazbuluara të trurit në plot 360 zona (180

Lexo më shumë
Vjen alarmi nga shkenca: Rritja e nivelit të detit kërcënon 300 milionë njerëz

Vjen alarmi nga shkenca: Rritja e nivelit të detit kërcënon 300 milionë njerëz 5

🕔17:49, 31.Oct 2019

Një studim zbuloi se rritja e nivelit të ujit të detit do të ndikojë te 300 milionë njerëz që jetojnë në vendet bregdetare deri në vitin 2050. Sipas studimit, rezultatet e të cilit u publikuan në “Nature Communications”, thuhet se

Lexo më shumë
Në dy ditë 34 shoferë në pranga, pezullohen 80 patenta dhe mbi 2 mijë gjoba

Në dy ditë 34 shoferë në pranga, pezullohen 80 patenta dhe mbi 2 mijë gjoba 4

🕔17:27, 31.Oct 2019

Në funksion të operacionit “Tispol”, për zbatimin e ligjshmërisë rrugore në rrugët dytësore dhe zonat rurale, Policia Rrugore njoftoi se “gjatë 48 orëve të fundit, nga efektivët e Policisë Rrugore: Janë arrestuar 34 drejtues mjetesh, janë pezulluar 80 leje drejtimi

Lexo më shumë
Palmer viziton nesër Kosovën

Palmer viziton nesër Kosovën 5

🕔16:54, 31.Oct 2019

Zëvendës ndihmësi i sekretarit të Shtetit i SHBA-ve, njëherësh Përfaqësues Special i sekretarit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer do të vizitojë nesër Kosovën. Lajmi është bërë i ditur nga Ambasada e SHBA-së në Kosovës. Mësohet se zyrtari amerikan

Lexo më shumë
Vrasja në Kavajë, identifikohet personi që shfaqet në “videon me kallash”

Vrasja në Kavajë, identifikohet personi që shfaqet në “videon me kallash” 0

🕔16:39, 31.Oct 2019

Agim Celhyka është personi që shfaqet në një video të regjistruar nga 42-vjeçari Dritan Haxholli, që mbeti i vrarë në konfliktin e armatosur me 37-vjeçarin Bledar Toçi, mesnatën e 9 tetorit në shtëpinë e Marsida Qatjas, në Kavajë. Pas publikimit

Lexo më shumë
Ç’ka thënë kreu i PD për Papulin e vilave dhe pasurinë (Video)

Ç’ka thënë kreu i PD për Papulin e vilave dhe pasurinë (Video) 38

🕔16:18, 31.Oct 2019

Kreu i PD është mbartur për të jetuar në kompleksin luksoz Long Hill në periferi të Tiranës, një nga zonat e mbyllura rezidenciale ku jetojnë njerëzit më të kamur të vendit. Kompleksi i banuar nga diplomatë, bankierë dhe personazhe të

Lexo më shumë
Çfarë ka thënë kreu i PD për Papulin e vilave ku po jeton (Video)

Çfarë ka thënë kreu i PD për Papulin e vilave ku po jeton (Video) 2

🕔16:18, 31.Oct 2019

Kreu i PD është mbartur për të jetuar në kompleksin luksoz Long Hill në periferi të Tiranës, një nga zonat e mbyllura rezidenciale ku jetojnë njerëzit më të kamur të vendit. Kompleksi i banuar nga diplomatë, bankierë dhe personazhe të

Lexo më shumë
Në kampet e refugjatëve në Greqi, nuk flitet për azilkërkues, por mbijetesë

Në kampet e refugjatëve në Greqi, nuk flitet për azilkërkues, por mbijetesë 0

🕔16:07, 31.Oct 2019

E ngarkuara e Këshillit të Europës për të Drejtat e Njeriut, Dunja Mijatovic është shprehur e tronditur pas vizitës në ishujt grekë. Nuk kemi të bëjmë më me pranim azilkërkuesish, kjo është luftë për mbijetesë, tha ajo. “Kjo është një

Lexo më shumë
Përplasen dy makina në Rrugën e Kombit, plagosen dy persona

Përplasen dy makina në Rrugën e Kombit, plagosen dy persona 0

🕔15:42, 31.Oct 2019

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e dy personave ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën e Kombit. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se në dalje të Milotit, janë përplasur dy automjete, ndërsa të lënduar kanë mbetur dy

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim