3 mln hua të padeklaruar, KPK shkarkon kreun e Apelit të Gjirokastrës

3 mln hua të padeklaruar, KPK shkarkon kreun e Apelit të Gjirokastrës 1

🕔09:10, 9.Oct 2019

Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK e përbërë nga kryesuesja Etleda Çiftja, Roland Ilia dhe Olsi Komici vendosën më 8 korrik 2019, që të shkarkojnë nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Apelit Gjirokastër, Alfred Agolli. Sipas vendimit

Lexo më shumë
Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot

Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot 0

🕔09:07, 9.Oct 2019

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga

Lexo më shumë
Tentoi të kthehej në Shqipëri, arrestohet në kufi 49 vjeçari i dënuar për pedofili dhe armëmbajtje pa leje

Tentoi të kthehej në Shqipëri, arrestohet në kufi 49 vjeçari i dënuar për pedofili dhe armëmbajtje pa leje 2

🕔09:02, 9.Oct 2019

Një 49-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke në Kakavijë, në tentativë për t’u rikthyer në Shqipëri. Ai rezultonte i dënuar në mungesë për pedofili dhe armëmbajtje pa leje. Abuzuesi ishte në pritje të një procesi të ri në Gjykatën

Lexo më shumë
Kapen mbi 700 kg kokainë në portin e Pireut

Kapen mbi 700 kg kokainë në portin e Pireut 3

🕔08:45, 9.Oct 2019

Kapet një tjetër sasi e madhe kokaine në portin e Pireut. Mediat greke flasin për më shumë se 700 kg kokainë të sekuestruar në një ngarkesë me banane. Sasia e drogës ishte fshehur poshtë bananeve në kontejner. Në vijim pritet

Lexo më shumë
Akuza të forta në Holandë për Policinë e Shqipërisë: Bashkëpunon me krimin, nuk ka besueshmëri në Europol

Akuza të forta në Holandë për Policinë e Shqipërisë: Bashkëpunon me krimin, nuk ka besueshmëri në Europol 6

🕔08:38, 9.Oct 2019

Parlamenti i Holandës nis diskutimet lidhur me çeljen e negociatave të anëtarësimit të Bashkimit Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ligjvënësit e këtij shteti kanë thirrur në interpelancë ministrin e Jashtëm, Stef Blok. Holanda prej kohësh është shprehur skeptike

Lexo më shumë
Ka paqartësi, shtyhet afati i procesit të fiskalizimit për bizneset

Ka paqartësi, shtyhet afati i procesit të fiskalizimit për bizneset 0

🕔08:24, 9.Oct 2019

Pas kërkesave të vazhdueshme të grupeve të interesit, procesi i fiskalizimit është shtyrë dhe nuk pritet më të fillojë nga 1 janari, siç ishte parashikimi fillestar në projektligjin “Për faturën dhe sistemin e monitorimit të qarkullimit”. Zv.ministri i Financave, Elton

Lexo më shumë
I dërguari i Trump viziton sot Kosovën

I dërguari i Trump viziton sot Kosovën 0

🕔08:23, 9.Oct 2019

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën e publikuar nga Presidenca e Kosovës thuhet se Grenell do të takohet me presidentin Hashim

Lexo më shumë
Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit 5

🕔08:20, 9.Oct 2019

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave, për t’u zyrtarizuar në mbledhjen

Lexo më shumë
09 tetor 2019

09 tetor 2019 1 Updated

🕔02:00, 9.Oct 2019 Lexo më shumë
Horoskopi, 09 tetor 2019

Horoskopi, 09 tetor 2019 0 Updated

🕔01:00, 9.Oct 2019

Dashi Marsi në një pozicion  shumë të përshtatshëm sot  do t’ju sjellë vrullin dhe energjitë që ju mungojnë për të përballuar një ditë intensive, por duhet të keni pak edhe sensin e masës, Mirë erosi.   Demi Mundohuni të tregoheni

Lexo më shumë