A do e lejojë Putin që Erdogan të ketë ‘dorë të lirë’ në rajon?

A do e lejojë Putin që Erdogan të ketë ‘dorë të lirë’ në rajon? 0

🕔17:17, 22.Oct 2019

Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Recep Tayyip Erdogan shprehen optimistë se me diskutimet mes tyre do të arrijnë të zgjidhin “çështjet e komplikuara të rajonit”. Dy udhëheqësit u takuan në qytezën bregdetare Soçi për të diskutuar

Lexo më shumë
Bie nga ndërtesa ku po punonte, ndërron jetë 40 vjeçari

Bie nga ndërtesa ku po punonte, ndërron jetë 40 vjeçari 1

🕔17:02, 22.Oct 2019

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë të martë në Golem, ku një person është rrëzuar teksa ishte duke punuar në lartësi në rindërtimin e një objekti. Si pasojë e këtij aksidenti  40 vjeçari ka ndërruar jetë, ndonëse është dërguar

Lexo më shumë
PE rezolutë mbi mos’hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe MV

PE rezolutë mbi mos’hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe MV 3

🕔16:55, 22.Oct 2019

Pas vendimit të samitit të Brukselit për mos’hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut javën e kaluar, Parlamenti Europian ka kërkuar miratimin e një rezolute. Në dokumentin e PE shkruhet se refuzimi i hapjes së negociatave mund të

Lexo më shumë
Para takimit me Putin, Erdogan i kujton kurdëve se afati po mbaron

Para takimit me Putin, Erdogan i kujton kurdëve se afati po mbaron 2

🕔16:30, 22.Oct 2019

Duke u nisur për një udhëtim zyrtar drejt Rusisë, ku do të takohet me presidentin Vladimir Putin në orët e fundit të armëpushimit 5 ditorësh për tërheqjën e militantëve kurd nga ajo që presidenti turk e ka “pagëzuar” si zona

Lexo më shumë
Opozita kërkon interpelancë për Alvin

Opozita kërkon interpelancë për Alvin 1

🕔16:07, 22.Oct 2019

Pasi emisioni investigativ italian “Le Iene” publikoi detajet e rastit të 11 vjeçarit shqiptar, Alvin Berisha, i cili ndodhet në një nga kampet e Sirisë, ku jetojnë mbi 70 mijë gra e fëmijë që kanë qenë familjarë të Shtetit Islamik,

Lexo më shumë
Vjosa Osmani: Duhet të rindërtojmë urat me SHBA dhe BE

Vjosa Osmani: Duhet të rindërtojmë urat me SHBA dhe BE 8

🕔15:31, 22.Oct 2019

Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres gjatë fusahtës parazgjedhore ka folur rreth negociatave aktuale me Lëvizjen Vetëvendosje  dhe është shprehur optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me LVV do të formohet

Lexo më shumë
Vrasja në Shosh/ Arrestohet autori i dyshuar, i afërm i viktimës

Vrasja në Shosh/ Arrestohet autori i dyshuar, i afërm i viktimës 0

🕔15:15, 22.Oct 2019

Policia e shtetit ka hedhur dritë mbi ngjarjen e djeshme në Shosh të Malësisë së Dukagjinit, ku mbeti i vrarë 55-vjeçari Lazer Arra ndërsa transportonte ushqimet e dimrit. Policia ka arrestuar të martën autorin e dyshuar të ngjarjes, M. A.,

Lexo më shumë
Senati amerikan shprehet pro anëtarësimit të MV në NATO

Senati amerikan shprehet pro anëtarësimit të MV në NATO 1

🕔15:04, 22.Oct 2019

Senati amerikan ka ratifikuar protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në Aleancën e Atlantikut të Veriut, ashtu si edhe ishte premtuar nga autoritet e SHBA. Sipas rezultateve të publikuara, 84 senatorë kanë votuar pro anëtarësimit, dy të tjerë kanë

Lexo më shumë
Ringjallen shpresat për rijetëzimin e lulishtes te Mauzoleu i Dëshmorëve në Durrës

Ringjallen shpresat për rijetëzimin e lulishtes te Mauzoleu i Dëshmorëve në Durrës 2

🕔14:54, 22.Oct 2019

Dështimi i projektit për ndërtimin e sheshit “Drejtësia” ka rikthyer shpresat e banorëve të qytetit për ruajtjen e lulishtes para Mauzoleut të Dëshmorëve në Durrës; ndërkohë arkeologët propozojnë që zona të kthehet në një park arkeologjik. Thuajse dy vjet më

Lexo më shumë
Grupit Balfin, 452 mijë euro në ndihmë të komuniteteve në Shqipëri gjatë 2018

Grupit Balfin, 452 mijë euro në ndihmë të komuniteteve në Shqipëri gjatë 2018 0

🕔14:31, 22.Oct 2019

Grupi Balfin i kushton një vëmendje të veçantë përgjegjësisë sociale, për të qenë sa më pranë komuniteteve dhe njerëzve në nevojë dhe nën kujdesin e posaçëm të vetë presidentit të Grupit, z. Samir Mane, zbaton një strategji të koordinuar për

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim