Censura ndaj DITA, reagon edhe UGSH: Shenja paralajmëruese

Censura ndaj DITA, reagon edhe UGSH: Shenja paralajmëruese

🕔23:50, 30.Nov 2019

Unioni i Gazetarëve të Shqipërisë ka publikuar një deklaratë këtë të shtunë. Duke evidentuar rastin e bllokimit të editorialit të gazetës Dita me titull PSE shkruar nga kryeredaktori Adrian Thano, UGSH flet për “shenja paralajmëruese për censurë në kushtet e

Lexo më shumë
Nuk ka qetësi, lëkundje të forta tërmeti trondisin Tiranën

Nuk ka qetësi, lëkundje të forta tërmeti trondisin Tiranën 1

🕔22:06, 30.Nov 2019

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë sërish në Tiranë. Epiqendra këtë herë ka qenë në Hamallaj. Magnituda e tërmetit ishte 4.5 sipas të dhënave të para.   d.a. / dita

Lexo më shumë
Sako: E keqardhur që disa media shtrembëruan deklaratën. Dhimbje për 51 jetët e humbura

Sako: E keqardhur që disa media shtrembëruan deklaratën. Dhimbje për 51 jetët e humbura 0

🕔20:38, 30.Nov 2019

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit Valbona Sako ka sqaruar një lajm të përhapur nga mediat në lidhje me situatën në Durrës. Kryebashkiakja Sako thekson se qoftë edhe humbja e një jete është tragjedi për një komb, ndërsa shpreh keqardhje që

Lexo më shumë
Kryetarja e Bashkisë Durrës: Jemi të kënaqur me 50 viktima (VIDEO)

Kryetarja e Bashkisë Durrës: Jemi të kënaqur me 50 viktima (VIDEO) 36

🕔20:23, 30.Nov 2019

Përpjekja e kotë për “të mos hapur panik” i çon zyrtarët e shtetit në gafa të rënda. Paniku është prezent dhe i kuptueshëm, plotësisht i justifikuar nga rrethanat, por fiksimi i kryeministrit “me mediat dhe panikun” i bën vartësit e

Lexo më shumë
Rama përsërit ftesën ndaj Bashës: Kemi kohë të zihemi kush është më i mençuri

Rama përsërit ftesën ndaj Bashës: Kemi kohë të zihemi kush është më i mençuri 12

🕔19:22, 30.Nov 2019

Kryeministri Edi Rama i ka çuar sërish ftesë kreu të PD-së, Lulzim Basha për t’u ulur e për të dëgjuar propozimet dhe idetë e tyre. Nga Pallati i Brigadave, ku ka mbledhur ambasadorët e huaj, për t’i falenderuar për ndihmën,

Lexo më shumë
Soreca: Urgjentisht të bëhet vlerësimi i pas fatkeqësisë, shumë i rëndësishëm!

Soreca: Urgjentisht të bëhet vlerësimi i pas fatkeqësisë, shumë i rëndësishëm! 2

🕔19:20, 30.Nov 2019

Ambasadori i BE, Luiggi Soreca tha se BE është e gatshme të ndihmojë me planin e ndihmës dhe rindërtimit. Nga Pallati i Kongreseve, në takimin e  Kryeministrit Rama me ambasadorët e huaj, Soreca tha se tani është shumë e rëndësishme

Lexo më shumë
Familje të tëra të shuara, këto janë emrat e 51 viktimave të tërmetit

Familje të tëra të shuara, këto janë emrat e 51 viktimave të tërmetit 1

🕔19:10, 30.Nov 2019

Zyrtarisht konfirmohet se 51 persona kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit të fuqishëm që goditi vendin tonë. Por kush ishin fatkeqët e këtij tërmeti. Familja Lala, ishte me e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Sahadete Lala, Ilir Lala,

Lexo më shumë
Basha i përgjigjet ftesës së Ramës: S’është koha as për politikë as për propagandë

Basha i përgjigjet ftesës së Ramës: S’është koha as për politikë as për propagandë 4

🕔18:46, 30.Nov 2019

  Kryeministri Edi Rama nëpërmjet Twitter-it ka ftuar sot opozitën që pa humbur kohë të ulet në tryezë dhe të shpalosin idetë e tyre në lidhje me tërmetin. Por kreu i PD Lulzim Basha i pyetur nga gazetarja e Top

Lexo më shumë
Rama, me ambasadorët: Gjysma e Kryeministrisë nuk fle në Tiranë, në shtëpinë e nënës time shumica kanë ikur

Rama, me ambasadorët: Gjysma e Kryeministrisë nuk fle në Tiranë, në shtëpinë e nënës time shumica kanë ikur 11

🕔18:42, 30.Nov 2019

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur pasditen e sotme në takim ambasadorët e të gjitha shteteve në vendin tonë në Pallatin e Brigadave, nga ku bëri me dije se personalisht i është drejtuar me një letër ku u kërkon ndihmë për

Lexo më shumë
Si u zbulua çifti që vodhi ndihmat e tërmetit

Si u zbulua çifti që vodhi ndihmat e tërmetit 7

🕔18:13, 30.Nov 2019

Altin Zekaj, shef i seksionit të Rendit pranë komisariatit të Rinasit dhe gruaja e tij Valbona Zekaj, pedagoge tek Akademia e Mbrojtjes, janë mes të arrestuarve nga Policia pas një video që qarkulloi në rrjetet sociale, që tregonte disa persona

Lexo më shumë