Meta firmos dekretin, liron nga detyra ambasadorin e Turqisë

Meta firmos dekretin, liron nga detyra ambasadorin e Turqisë 0

🕔13:09, 19.Nov 2019

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Gent Gazhelit, ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. D E K R E T PËR LIRIM AMBASADORI NGA DETYRA Në mbështetje të nenit 92,

Lexo më shumë
Pro apo kundër Macron? BE diskuton sot modelin francez për negociatat

Pro apo kundër Macron? BE diskuton sot modelin francez për negociatat 0

🕔13:07, 19.Nov 2019

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Europian janë mbledhur sot në Bruksel për të diskutuar për herë të parë propozimin francez për reformimin e politikës së zgjerimit, e cila mund të ndryshojë plotësisht rregullat e anëtarësimit të Shqipërisë dhe vendeve të

Lexo më shumë
Sekretariati kritika qeverisë: Reformat kanë ecur vetëm në letër

Sekretariati kritika qeverisë: Reformat kanë ecur vetëm në letër 0

🕔12:57, 19.Nov 2019

Sekretariati i Komunitetit të Energjisë në Vjenë ka kritikuar qeverinë në raportin periodik që përmbledh ecurinë e reformave. Duke u ndalur në një sërë kapitujsh të dedikuar theksi vihet tek ecuria e reformave që sipas dokumentit kanë avancuar vetëm në

Lexo më shumë
Atmosferë e gëzueshme në kryeqytet, ndizen dritat e festave te Pazari i Ri

Atmosferë e gëzueshme në kryeqytet, ndizen dritat e festave te Pazari i Ri 0

🕔12:48, 19.Nov 2019

Festat e fundvitit po trokasin në kryeqytet. Siç është bërë traditë tashmë, Pazari i Ri, i shndërruar në një nga hapësirat më të bukura dhe të frekuentuara në Tiranë, ndezi dje mbrëma dritat e festave. Nën ritmet e muzikës së

Lexo më shumë
Tryeza e OSBE, zbardhen propozimet e PD-së për reformën zgjedhore

Tryeza e OSBE, zbardhen propozimet e PD-së për reformën zgjedhore 1

🕔12:44, 19.Nov 2019

Sot po zhvillohet tryeza e dytë e OSBE për reformën zgjedhore në nivel teknik. PD-ja, ashtu si në 25 shtator ka vendosur të marrë pjesë edhe në këtë tryezë duke u përfaqësuar sërish Ivi Kason. Jane zbardhur propozimet e përfaqësuesit

Lexo më shumë
“Do të bëhet shembull”, Meta dorëzon në 14:30 padinë ndaj Dvoranit

“Do të bëhet shembull”, Meta dorëzon në 14:30 padinë ndaj Dvoranit 0

🕔12:20, 19.Nov 2019

Presidenti, Ilir Meta pritet të dorëzojë sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kallëzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Burime nga Presidenca njoftojnë se në orën 14:30 do dorëzohet zyrtarisht padia për ndjekjen penale

Lexo më shumë
Gjithçka duhet të dini për sëmundjen e eshtrave të brishta

Gjithçka duhet të dini për sëmundjen e eshtrave të brishta 0

🕔12:08, 19.Nov 2019

Pranvera Kola Deformimi i kockave mund të vijë nga patologji të ndryshme. Ndër më shqetësueset është edhe ajo që njihet si “Osteogenesis imperfecta”, ose siç njihet ndryshe në gjuhën e përditshme sëmundja e eshtrave të brishta. Mjekja Ilda Xhelili tregon

Lexo më shumë
Në janar hap dyert hoteli më “i ëmbël” në botë

Në janar hap dyert hoteli më “i ëmbël” në botë 0

🕔12:04, 19.Nov 2019

Një hotel i ri i dedikuar i gjithi për Nutella-n pritet të hapë dyert në Kaliforni shumë shpejt. Struktura e ndërtuar në Napa Valley do të jetë gati për vizitorët në fund të janarit. Miqtë e parë, do të jenë

Lexo më shumë
“Në janar nuk largohet Hysaj, por Ancelotti”, deklarata e Dukës bën bujë në mediat italiane

“Në janar nuk largohet Hysaj, por Ancelotti”, deklarata e Dukës bën bujë në mediat italiane 0

🕔11:55, 19.Nov 2019

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, së fundmi ka përfunduar në vëmendjen e mediave italiane, duke dhënë një prononcim për “Corriere dello Sport”. Veç të tjerave, kreu i FSHF foli edhe për të ardhmen e kapitenit aktual të

Lexo më shumë
Meta mbështet opozitën: Duhen zgjedhje të parakohshme

Meta mbështet opozitën: Duhen zgjedhje të parakohshme 3

🕔11:46, 19.Nov 2019

Është zbardhur takimi i zhvilluar mëngjesin e sotëm në Presidencë midis Ilir Metës dhe opozitës jashtëparlamentare të udhëhequr nga Lulzim Basha. Gjatë takimit, Meta ka përshëndetur “qëndrimin publik të Opozitës së Bashkuar për zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme të menjëhershme,

Lexo më shumë