Rama i bën thirrje opozitës për një tryezë krize: Të dëgjojmë njëri-tjetrin

Rama i bën thirrje opozitës për një tryezë krize: Të dëgjojmë njëri-tjetrin 8

🕔14:27, 30.Nov 2019

Kryeministri Rama i ka bërë thirrje opozitës dhe kreut të saj Lulzim basha të ulen në tyezë për të dëgjuar idetë dhe propozimet e tyre konkrete “U bëj apel forcave opozitare të ulemi pa humbur kohë në tryezë për të

Lexo më shumë
‘Thuaju një llaf të mirë të ma çojnë gocën në Itali…’, lutja e dëshpëruar e babit, sot humbi vajzën tek Trauma

‘Thuaju një llaf të mirë të ma çojnë gocën në Itali…’, lutja e dëshpëruar e babit, sot humbi vajzën tek Trauma 1

🕔13:48, 30.Nov 2019

Ne spitalin e Traumës, ka humbur jetën 20-vjeçarja Xhesika Biqiku,  e cila prej tre ditësh ishte në gjendje kome për shkak se kishte dëmtime të rënda në kokë nga rënia e tullave gjatë tërmetit të 26-nëntorit. Ajo jetonte në një

Lexo më shumë
“Tërmeti apokaliptik shkatërron Durrësin”, shkrimi i rrallë i vitit 1267 nga koleksioni i Robert Elsie

“Tërmeti apokaliptik shkatërron Durrësin”, shkrimi i rrallë i vitit 1267 nga koleksioni i Robert Elsie 4

🕔13:35, 30.Nov 2019

Një tërmet i rëndë shkatërroi Durrësin në vitin 1267. Për këtë ngjarje apokaliptike, albanologu i ndjerë Robert Elsie na ka lënë pas një rrëfim interesant. Bëhet fjalë për rrëfimin e historianit dhe studiuesit George Pachymeres, i lindur në vitin 1242

Lexo më shumë
Samiti i NATO-s duhet ta rikonfirmojë misionin e tij

Samiti i NATO-s duhet ta rikonfirmojë misionin e tij 5

🕔13:14, 30.Nov 2019

Janusz Bugajski Samiti i NATO-s në Londër i 3 dhe 4 Dhjetorit do t’u mundësojë liderëve të Aleancës të rikonfirmojnë rëndësinë e Aleancës pas sulmeve të fundit të presidentit francez Emmanuel Macron. Deklarata e Macron se NATO ka (pësuar)”vdekje klinike”

Lexo më shumë
Tërmeti, nis verifikimi i dëmeve në terren

Tërmeti, nis verifikimi i dëmeve në terren 2

🕔13:05, 30.Nov 2019

Ekspertët shqiptarë e të huaj nisin punën për verifikimet e dëmeve në terren. Kjo pas përfundimit të operacioneve të kërkim shpëtimit në terren në zonat e Durrësit dhe Thumanës. Mbi 250 efektivë të kërkim shpëtimit Shqiperia, Kosova, Italia, Greqia, Mali

Lexo më shumë
50 psikologë nga Kosova mbërrijnë të dielën në Shqipëri

50 psikologë nga Kosova mbërrijnë të dielën në Shqipëri 0

🕔12:49, 30.Nov 2019

Kosova ka qenë në vijë të parë për sa i takon ndihmës në këto ditë të vështira për Shqipërinë. Me burim njerëzore, ndihma në ushqime, veshje, para etj, ajo ka hapur edhe dyert e shtëpive për të prekurit nga tërmeti

Lexo më shumë
HEROIZMI / Pushojnë dridhjet e tërmetit, KM merr gjithë ngarkesën vetë

HEROIZMI / Pushojnë dridhjet e tërmetit, KM merr gjithë ngarkesën vetë 29

🕔12:37, 30.Nov 2019

Një ngjarje pothuajse aq tragjike sa edhe tërmeti i 26 Nëntorit ndodhi mëngjesin e 29 Nëntorit në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit: të gjithë u shqetësuan kur panë se kryeministrit shqiptar iu drodh në mënyrë frenetike dora e majtë. Teoricienët

Lexo më shumë
51 numri i viktimave nga tërmeti, vdes në spital 20-vjeçarja e plagosur

51 numri i viktimave nga tërmeti, vdes në spital 20-vjeçarja e plagosur 6

🕔12:37, 30.Nov 2019

Ka ndërruar jetë Xhesika Biqiku. 20 vjeçarja ishte ndër emrat që do të transportohej drejt Italisë, por gjendja e saj e rënduar bëri që transportimi të anulohej për shkak se grupi mjekësor italian vlerësoi se një lëvizje e saj nga

Lexo më shumë
Si të marrim veten pas tërmetit? Një manual për shëndetin mendor

Si të marrim veten pas tërmetit? Një manual për shëndetin mendor 0

🕔12:26, 30.Nov 2019

Të gjithë jemi të tronditur nga lëkundjet e tokës këto ditë. Është mëse normale dhe njerëzore që të na mbërthejë ankthi për sigurinë, tonën apo të familjes dhe të njerëzve të afërm, sidomos nëse qëndron në një zonë të prekur

Lexo më shumë
Ndërprerja e kampionatit pas tërmetit, FSHF: Ja kur rikthehet në fushë Superiorja

Ndërprerja e kampionatit pas tërmetit, FSHF: Ja kur rikthehet në fushë Superiorja 0

🕔12:17, 30.Nov 2019

Pas tërmetit që goditi vendin tonë dhe solli pasoja katastrofike, të gjitha ndeshjet e javës së 14-të të Kategorisë Superiore, që ishin të programuara të luheshin në datat 29-30 nëntor, do tw luhen nw datat 7 dhe 8 Dhjetor. Për

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim