Efektet e tërmetit mbi ekonominë e Shqipërisë, sipas medias italiane

Efektet e tërmetit mbi ekonominë e Shqipërisë, sipas medias italiane 0

🕔10:09, 30.Nov 2019

Shqipëria është sot në gjunjë: dhjetëra persona vdiqën nën gërmadha në Durrës, qyteti port më i rëndësishëm i vendit, në Thumane, një vendpushim malor dhe në një pjesë të Krujës, vendlindja e heroit kombëtar Skënderbeu. Duke pritur të kemi një

Lexo më shumë
Rama: Burg për supervizorët, arkitektët dhe ndërtuesit që abuzojnë

Rama: Burg për supervizorët, arkitektët dhe ndërtuesit që abuzojnë 28

🕔10:04, 30.Nov 2019

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur një sërë vendimesh që do të merren nga qeveria për familjet e prekura nga tërmeti. Ai shpjegoi se familjet në Durrës e Thumanë që kanë viktima kanë gati shtëpitë e reja dhe se

Lexo më shumë
Rama: Në Tiranë janë 1192 banesa të dëmtuara, 256 pallate kërkojnë vlerësim

Rama: Në Tiranë janë 1192 banesa të dëmtuara, 256 pallate kërkojnë vlerësim 0

🕔09:40, 30.Nov 2019

Kryeministri Edi Rama ka publikuar zonat më të dëmtuara nga tërmeti. Ai tha se në Tiranë 1192 banesa kanë pësuar dëmtime. “Në Tiranë 1192 banesa kanë dëmtime serioze dhe tani 265 pallate kërkojnë vlerësim. 8 shkolla të dëmtuara, një qendër

Lexo më shumë
Vazhdojnë reshjet e shiut dhe uljet e temperaturave, ky është parashikimi i motit për fundjavën

Vazhdojnë reshjet e shiut dhe uljet e temperaturave, ky është parashikimi i motit për fundjavën 0

🕔09:36, 30.Nov 2019

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu në të gjithë territorin. Nesër pritet një mot i kthjellët, ndërsa reshjet e shiut pritet të rikthehen përsëri të hënë pasdite. Sipas

Lexo më shumë
Sulm terrorist në ‘London Bridge’, dy të vrarë dhe tre të plagosur

Sulm terrorist në ‘London Bridge’, dy të vrarë dhe tre të plagosur 0

🕔09:29, 30.Nov 2019

Një sulm terrorist ka ndodhur në urën e Londrës, në zemër të kryeqytetit. Një burrë sulmoi disa persona me thikë. Pastaj ai u rrethua nga disa kalimtarë njëri prej të cilëve u përball me të. Policia goditi me armë ndaj

Lexo më shumë
Familja iu plagos rëndë nga tërmeti, 25-vjeçarja shqiptare në Itali tenton të hidhet nga ballkoni

Familja iu plagos rëndë nga tërmeti, 25-vjeçarja shqiptare në Itali tenton të hidhet nga ballkoni 0

🕔09:13, 30.Nov 2019

Pasi mësoi se disa nga të afërmit e saj janë plagosur rëndë nga tërmeti në Shqipëri, një vajzë 25-vjeçare pësoi një shok emocional dhe kërcënoi të hidhej nga ballkoni i shtëpisë së saj, nga një lartësi prej rreth 10 metrash.

Lexo më shumë
Isuf Kalo: Konsulta falas për të sëmurët e dëmtuar nga tërmeti

Isuf Kalo: Konsulta falas për të sëmurët e dëmtuar nga tërmeti 1

🕔09:09, 30.Nov 2019

Doktor Isuf Kalo ka ndërmarrë një iniciativë kontribuese për të sëmurët e dëmtuar nga tërmeti duke ofruar konsulta telefonike falas për ata që vuajnë nga diabeti dhe gjëndrat tiroide. “Me dëshirën të ndihmoj  sa mundem të dëmtuarit nga tërmeti ,

Lexo më shumë
Rama: Dy kategoritë e familjeve që nuk do të përfitojnë banesa pas tërmetit

Rama: Dy kategoritë e familjeve që nuk do të përfitojnë banesa pas tërmetit 0

🕔08:52, 30.Nov 2019

Kryeministri Edi Rama tha se familjet e prekura nga tërmeti do të ndahen nga dy kategori të cilet do jenë mirëkuptues. “Problematikat ku duhet të përqendrohemi është regjistrimi i familjeve të prekura. Dy kategori do jenë mirëkuptues, familjet që para

Lexo më shumë
“Një milion lekë për çdo familje që ka viktima. Banesa, bursa për nxënësit…”

“Një milion lekë për çdo familje që ka viktima. Banesa, bursa për nxënësit…” 7

🕔08:41, 30.Nov 2019

Rama në mbledhjen e qeverisë konfirmoi se sot do të kalohet vendimi për vendosjen e kontratave me hotelet që kanë sistemuar persona të prekur nga tërmetet. Kreu i qeverisë thekson se këta nuk duhet të trajtohen nga pronarët e këtyre

Lexo më shumë
Firmosi leje ndërtimi për 12 vjet, Dako me makinë luksoze mes rrenojave

Firmosi leje ndërtimi për 12 vjet, Dako me makinë luksoze mes rrenojave 14

🕔08:37, 30.Nov 2019

Në 12 vite të drejtimit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako firmosi me mijëra leje ndërtimi. Ai është fiksuar nga kamera e abcnews teksa kalon me makinen e tij luksoze pranë hoteleve të gjymtuara apo që janë zhdukur plotësisht, siç

Lexo më shumë