Prokurori dha dorëheqjen ditën që i dorëzuan rezultatet e hetimit

Prokurori dha dorëheqjen ditën që i dorëzuan rezultatet e hetimit 2

🕔13:47, 13.Nov 2019

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zbardhi të martën vendimin për largimin nga sistemi i drejtësisë i prokurorit të Krimeve të Rënda, Njazi Seferi. Vendimi i zbardhur bën me dije se Seferi ishte larguar nga sistemi për 15 vjet përmes dorëheqjes.

Lexo më shumë
Minishengen dhe përplasja e Ramës me politikanët e Prishtinës

Minishengen dhe përplasja e Ramës me politikanët e Prishtinës 21

🕔13:28, 13.Nov 2019

Pak ditë më parë, nga samiti i Ohrit, Rama iu përgjigj ish-Kryeministrit, Isa Mustafa, në lidhje me MiniShengenin Ballkanik, të cilin Mustafa e kishte cilësuar kthim në ish-Jugosllavi. “Kam respekt për Isa Mustafën, jam befasuar nga opinioni i tij dhe

Lexo më shumë
“Më mirë digjemi në ferr sesa të kthehemi”, pse po ikin mësuesit nga Britania

“Më mirë digjemi në ferr sesa të kthehemi”, pse po ikin mësuesit nga Britania 5

🕔13:19, 13.Nov 2019

I vendosur lart në një kodër mbi qytetin historik zviceran St Gallen, në një territor privat prej 25 hektarësh, gjendet një prej shkollave më të shtrenjta me konvikt në Europë. Fakti që viti akademik atje kushton deri në 100,000 paundë,

Lexo më shumë
Fotot më të mira të 2019″/ CNN rendit në “TOP 11” “Sheshin Skënderbej”

Fotot më të mira të 2019″/ CNN rendit në “TOP 11” “Sheshin Skënderbej” 4

🕔13:12, 13.Nov 2019

Prestigjiozja “CNN” ka publikuar një listë prej 11 fotosh më të mira për nga arkitektura të vitit 2019. E sigurisht, nuk kishte si të mungonte edhe një shkrepje tejet interesante nga “Sheshi Skënderbej” ku duken qytetarë të ulur në stola

Lexo më shumë
Meta për “Radio France International”: Ne kemi besim te partnerët tanë evropianë

Meta për “Radio France International”: Ne kemi besim te partnerët tanë evropianë 2

🕔13:07, 13.Nov 2019

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International” ku ka folur për forumin e Paqes në Paris, negociatat dhe deklaratës së Macron për NATO-n. “Kjo nuk është hera e parë që Franca u ka kërkuar vendeve që

Lexo më shumë
Ahmetaj kundërshti me ‘Buxhetin 2020’: E pa justifikueshme që të mos parashikohet investimi për vitin e ardhshëm

Ahmetaj kundërshti me ‘Buxhetin 2020’: E pa justifikueshme që të mos parashikohet investimi për vitin e ardhshëm 1

🕔12:52, 13.Nov 2019

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetaj ka patur kundërshti pas prezantimit të Buxhetit 2020 nga ministria e Financave. Arben Ahmetaj ka theksuar se është e pajustifikueshme parashikimi i investimeve për vitin e ardhshëm. Ahmetaj i kërkoi ministrisë së financave

Lexo më shumë
“A do të përgjonit një prokuror apo anëtar të KLP që dyshoni se shkel ligjin?”, si përgjigjet kandidatja për kryeprokurore

“A do të përgjonit një prokuror apo anëtar të KLP që dyshoni se shkel ligjin?”, si përgjigjet kandidatja për kryeprokurore 2

🕔12:39, 13.Nov 2019

Teksa bëri një prezantim të eksperiencës së saj gjatë këtyre viteve në sistemin e drejtësisë, Memçaj prezantoi edhe platformën e saj se si do ta ushtrojë ajo detyrën nëse do të zgjidhet kryeprokurore. Ndërkohë pyetjes së një prej anëtarëve të

Lexo më shumë
Dy viktima nga përmbytjet në Venecia, niveli i ujit është rritur me thuajse 2 metra

Dy viktima nga përmbytjet në Venecia, niveli i ujit është rritur me thuajse 2 metra 0

🕔12:33, 13.Nov 2019

Venecia është përballur me përmbytje masive ku niveli i ujit ka arritur nëpër banesa deri në 190 cm. E për këtë arsye qyteti është përballur me dëme drastike në materiale. Mësohet që deri më tani kanë mbetur dy viktima në

Lexo më shumë
Shengeni ballkanik, Kurti – Ramës: Duhej të prisje formimin e qeverisë së re

Shengeni ballkanik, Kurti – Ramës: Duhej të prisje formimin e qeverisë së re 15

🕔12:08, 13.Nov 2019

Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar. Sipas Albin Kurtit, Shqipëria zyrtare është dashur të presë të formohet qeveria e re e Kosovës, e jo të nxitohet me takime në

Lexo më shumë
A do ketë efekte ekonomike “Shengeni i Ballkanit”?

A do ketë efekte ekonomike “Shengeni i Ballkanit”? 4

🕔11:51, 13.Nov 2019

Në një kohë që liderët e Ballkanit Perëndimor po diskutojnë për lëvizjen e lirë të mallrave dhe njerëzve, tregtia midis vendeve të Ballkanit mbetet e cunguar. Raporti i Fundit i Fondit Monetar Ndërkombëtar tregon se Shqipëria është vendi që ka

Lexo më shumë