Sondazhi: Trump dhe Obama, më të admiruarit e 2019-ës

Sondazhi: Trump dhe Obama, më të admiruarit e 2019-ës 1

🕔19:55, 31.Dec 2019

Donald Trump dhe Barack Obama kanë profile të kundërta si politikanë, por këtë vit që lamë pas ata i ka bërë bashkë admirimi që amerikanët kanë për ta. Në sondazhin e shoqërisë, Trump e Obama janë shpallur burrat më të

Lexo më shumë
Shënohet incidenti i parë, djali i drejtorit lokal të OSHEE plagoset nga shpërthimi i kapsollës

Shënohet incidenti i parë, djali i drejtorit lokal të OSHEE plagoset nga shpërthimi i kapsollës 0

🕔19:36, 31.Dec 2019

Incidenti i parë nga mjetet piroteknike është shënuar pak orë para ndërrimit të viteve. Një djalë 10-vjeçar në Librazhd është plagosur nga shpërthimi i një kapsolle. Ai është dërguar me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë ku po merr

Lexo më shumë
Darka e Vitit të Ri, Veliaj dhe Rama u bashkohen ne çadër të prekurve nga tërmeti

Darka e Vitit të Ri, Veliaj dhe Rama u bashkohen ne çadër të prekurve nga tërmeti 5

🕔19:24, 31.Dec 2019

Tërmeti i 26 nëntorit do i linte gjashtë pjesëtarët e familjes së Estref Shkallës në Farkë, pa shtëpi duke u strehuar përkohësisht në çadrën e ngritur në pronën e tyre. Ata u vizituan mbrëmjen e sotme nga Kryeministri Edi Rama

Lexo më shumë
Ekonomia shqiptare, çfarë solli 2019 dhe sfidat për 2020

Ekonomia shqiptare, çfarë solli 2019 dhe sfidat për 2020 5

🕔19:06, 31.Dec 2019

Ekonomia shqiptare ka parë një ngadalësim të ndjeshëm në 2019, me më shumë shqiptarë që lënë vendin, e më pak që kthehen brenda kufijve. Një vit problematik, me presione të shtuara dhe me një rritje ekonomike të përgjysmuar, e goditur

Lexo më shumë
Kartolinё Rizeldёs

Kartolinё Rizeldёs 9

🕔18:54, 31.Dec 2019

Nga Romelda Bozhani   Vendosa tё tё shkruaj mё nё fund, Rizelda. Mund ta kesh pritur gjatё kёtё kartolinё. Ndoshta me mendje ke bluar shpeshherё edhe pёrgjigjen. Sepse plot fjalё dashurie mё nanurisin si tё mё vinin prej teje. Tё

Lexo më shumë
A mund të përfytyrohet Viti i Ri pa fishekzjarrë? Epo, kësaj tradite mund t’i vijë fundi

A mund të përfytyrohet Viti i Ri pa fishekzjarrë? Epo, kësaj tradite mund t’i vijë fundi 2

🕔18:36, 31.Dec 2019

Deutsche Welle Fillimisht një urim me shampanjë, pastaj përjashta për të ndezur fishekzjarrët. Kjo është zakonisht rrjedha e Natës së Vitit të Ri në Gjermani. Një natë për të cilën gjermanët me dëshirë paguajnë. Vitin e kaluar, Shoqata e Industrisë

Lexo më shumë
Viti i Ri në çadër, familja me 7 anëtarë: Ruajmë mos na i merr era

Viti i Ri në çadër, familja me 7 anëtarë: Ruajmë mos na i merr era 1

🕔18:28, 31.Dec 2019

Viti i Ri e gjen familjen Doda me shtatë anëtarë në një çadër, pasi tërmeti i 26 nëntorit i dëmtoi shtëpinë duke e lënë në qiell të hapur këtë familje. Shumë pak na ndan nga nata e ndërrimit të viteve

Lexo më shumë
T’ua themi fëmijëve sekretin e Babagjyshit?

T’ua themi fëmijëve sekretin e Babagjyshit? 1

🕔18:19, 31.Dec 2019

Jeta Dedja   Pas Babagjyshit të Krishtlindjeve apo Vitit të Ri fshihen prindërit apo jo? T’ua themi fëmijëve këtë? E kam fjalën për fëmijët deri në moshën 7-vjeçare, ja po e shtyjmë deri në 9. Më tej është e vështirë

Lexo më shumë
Lokalizohet autori i plagosjes së kryebashkiakut të Lushnjës, 1 mln lekë shpërblim për informacion

Lokalizohet autori i plagosjes së kryebashkiakut të Lushnjës, 1 mln lekë shpërblim për informacion 6

🕔18:09, 31.Dec 2019

Policia e Shtetit ka publikuar foton e Gëzim Saraçit, i shpallur në kërkim, personi që hodhi granatë në zyrën e kryebashkiakut të Lushnjës, Fatos Tushe duke e lënë të plagosur së bashku me sekretaren. Forcat e Policisë, RENEA, FNSH dhe

Lexo më shumë
Viti i Ri troket në Tokio dhe Singapor, në orët në vijim festë në mbarë globin

Viti i Ri troket në Tokio dhe Singapor, në orët në vijim festë në mbarë globin 0

🕔17:45, 31.Dec 2019

Katër orë pas Auckland, në Tokio banorët përshëndetën Vitin e Ri me fishekzjarre dhe festimeve të ndryshme. Pothuajse në të njëjtën kohë edhe qielli i Singaporit u ndriçua nga dritat dhe ngjyrat. Festa do të vazhdojë në orët në vijim

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim