Viti që po ikën na zuri me gurë!

Viti që po ikën na zuri me gurë! 4

🕔13:12, 29.Dec 2019

    Viti që po ikën, na zuri me gurë, ndaj në jetë të jetëve, mos ardhtë më kurrë!   Edhe më të varfër, Na la, se na gjeti, Dhe super shuplakë, Në fund qe tërmeti!   Iku dhe ky

Lexo më shumë
Prapaskenat e Festivalit

Prapaskenat e Festivalit 3

🕔12:52, 29.Dec 2019

Zbardhen detaje nga denoncimi i Genës: Më masakruan performancën, morëm pjesë 20 artistë, 18 prej nesh nuk na u ofrua asnjë lloj komoditeti. I zhgënjyer nga Festivali i Këngës në RTSH duket se ka mbetur edhe këngëtari i njohur Gena,

Lexo më shumë
Turizmi, TPG: Shqipëria nominohet mes 20 destinacioneve kryesore për 2020-n

Turizmi, TPG: Shqipëria nominohet mes 20 destinacioneve kryesore për 2020-n 0

🕔12:23, 29.Dec 2019

Me mbarimin e 2019-ës, të gjithë entuziastët e udhëtimeve dhe grumbulluesit e sasive të mëdha të pikëve dhe miljeve (Tier Points) po mendojnë për destinacionin e radhës, shkruan faqja online, njëkohësisht blogu amerikan i udhëtimeve, “The Points Guy” (TPG). Pasi

Lexo më shumë
Gabimet që ju plakin më shpejt, çfarë duhet të shmangni

Gabimet që ju plakin më shpejt, çfarë duhet të shmangni 4

🕔12:09, 29.Dec 2019

Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot. Megjithatë, njeriu dhe zgjedhjet e tij mund të ndikojnë në mënyrën e plakjes. Ushqyerja e keqe, duhanpirja, ekspozimi në diell dhe aktiviteti fizik luajnë një rol të fortë

Lexo më shumë
Atmosferë festash jo vetëm në qendër, si është zbukuruar Parku i Liqenit

Atmosferë festash jo vetëm në qendër, si është zbukuruar Parku i Liqenit 3

🕔11:52, 29.Dec 2019

Jemi në periudhë festash dhe këto janë ditët më të bukura të vitit. Kështu që mos humbisni asnjë moment, por merrni familjarët dhe festoni çdo ditë në Tiranë. Dritat, ngjyrat dhe zbukurimet e festave na mbushin zemrën plot, kudo dhe

Lexo më shumë
Vetëvendosje, kallëzim penal për anëtarin e Nismës që kërcënoi Kurtin

Vetëvendosje, kallëzim penal për anëtarin e Nismës që kërcënoi Kurtin 1

🕔11:31, 29.Dec 2019

  Lëvizja Vetëvendosje, ka reaguar pas deklaratës skandaloze të anëtarit të Nismës, Haxhi Hoti, pasi ky i fundit tha se, Kurti i ka dy rrugë, të lëshojë Kosovën ose të vritet. Vetëvendosje ka dorëzuar kallëzim penal ndaj Hotit, duke e

Lexo më shumë
Drama që mbajti botën “pa frymë” për 54 orë

Drama që mbajti botën “pa frymë” për 54 orë 0

🕔11:13, 29.Dec 2019

Në vitin 1994, Algjeria jetoi vitin e tretë të një lufte të dhunshme civile midis qeverisë dhe një ndërthurje të grupeve të ndryshme rebele islamike. Më fundamentalisti prej tyre ishte Grupi Islamik i Armatosur (GIA), i cili, kur njëri prej

Lexo më shumë
Aksident në Elbasan, në gjendje të rëndë çiklisti

Aksident në Elbasan, në gjendje të rëndë çiklisti 0

🕔10:52, 29.Dec 2019

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin e rrugës kombëtare që lidh qytetin e Elbasanit me ish-Kombinatin Metalurgjik, në afërsi të kompleksit sportiv. Një autoveturë me targë AA293ME ka përplasur një biçikletë dhe për pasojë drejtuesi i saj

Lexo më shumë
Pas SPAK, ndez “motorët” BKH-ja, zbardhet emri i kandidatit të parë

Pas SPAK, ndez “motorët” BKH-ja, zbardhet emri i kandidatit të parë 9

🕔10:33, 29.Dec 2019

Pas ngritjes së Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, janari 2020 pritet të bëj funksionale edhe Byronë Kombëtare të Hetimit. Report Tv ka mësuar ekskluzivisht nga burime pranë SPAK se një ndër emrat që pritet të drejtojë

Lexo më shumë
Vitet 2010-të, një dekadë ndryshimesh turbulente

Vitet 2010-të, një dekadë ndryshimesh turbulente 0

🕔10:12, 29.Dec 2019

Smartphone: dikur gishti i madh, sot qafa Kur në vitin 2007 doli në treg Apple iPhone nuk dihej ende mirë, se sa do të ndryshonte përdorimi i medieve sociale brenda pak vjetësh. Telefoni me prekje me funksione të shtuara u

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim