Ulja e temperaturave, në Korçë nisin reshjet e para të borës

Ulja e temperaturave, në Korçë nisin reshjet e para të borës 2

🕔19:41, 28.Dec 2019

Ulja me disa gradë e temperaturave ditët e fundit ka bërë që në qytetin juglindor të Korçës të nisin reshjet e para të borës. Sipas BW, përsa i përket zonave malore, intensiteti i borës është më i lartë. Ndërsa në

Lexo më shumë
“Ka shumë gënjeshtra dhe fabrikime për mua në Shqipëri e Kosovë”

“Ka shumë gënjeshtra dhe fabrikime për mua në Shqipëri e Kosovë” 39

🕔19:17, 28.Dec 2019

Presidenti serb Aleksander Vuçiç ka deklaruar se në Shqipëri dhe Kosovë thuhen shumë gënjeshtra për të, por se ai është në pritje të krijimit të qeverisë së re në Kosovë në mënyrë që të vijohet dialogu. “Ka kaq shumë gënjeshtra

Lexo më shumë
Grabitja e Rinasit, ndryshon masa e sigurisë ndaj të arrestuarit për mungesë provash

Grabitja e Rinasit, ndryshon masa e sigurisë ndaj të arrestuarit për mungesë provash 1

🕔19:10, 28.Dec 2019

Gjykata kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka ndryshuar masën e sigurisë për shtetasin Hasan Kanaci, një ndër të akuzuarit për grabitjen e fundit në Rinas ku mbeti i vrarë edhe kreu i bandës Admir Murataj. Ky ndryshim mase është

Lexo më shumë
Shqipëria e para, ka numrin më të lartë të grave të diplomuara në shkencë

Shqipëria e para, ka numrin më të lartë të grave të diplomuara në shkencë 11

🕔19:03, 28.Dec 2019

Gazeta Italiane “ Il Sole InfoData 24 hours” publikoi një grafik, ku pas vendit tonë, shteti i cili rezultonte me përqindjen më të lartë të grave të diplomuara në degë të ndryshme të shkencës ishte Maqedonia me 45.1%. Pra përqindja

Lexo më shumë
Merrni masat, temperaturat deri -6 gradë natën e ndërrimit të viteve

Merrni masat, temperaturat deri -6 gradë natën e ndërrimit të viteve 1

🕔18:41, 28.Dec 2019

Ditët e fundit Tirana, por jo vetëm është përfshirë nga temperaturat e ulëta. Pas disa muajsh në stinën e dimrit, po përjetojmë ato që quhen temperatura tipike. Meteorologu Hakil Osmani tregon se në kryeqytet këtë fundjavë temperaturat minimale do të

Lexo më shumë
“Dilni nga hoteli në 3 janar”, banorët e Thumanës në grevë urie

“Dilni nga hoteli në 3 janar”, banorët e Thumanës në grevë urie 29

🕔18:24, 28.Dec 2019

Sot, banorët e Thumanës të strehuar në hotelet e Shëngjinit nisën grevën e urisë. Ata thonë se bonusi i qirasë ofruar nga Bashkia Krujë nuk është i mjaftueshëm për të gjetur një banesë dhe nuk i jep zgjidhje problemit të

Lexo më shumë
Merkato në Superiore, largime nga Teuta dhe Skëndërbeu

Merkato në Superiore, largime nga Teuta dhe Skëndërbeu 0

🕔18:12, 28.Dec 2019

Skuadrat e kategorisë Superiore e kanë ndërprerë aktivitetin për festat e fundvitit, por drejtuesit vijojnë punën për të bërë ndryshimet më të përshtatshme në sesionin dimëror të merkatos së transferimeve. Lëvizjet e futbollistëve janë në plan të parë, por edhe

Lexo më shumë
Ligji i ri, Meta: Shqiptarët në Mal të Zi do kremtojnë festat e tyre kombëtare

Ligji i ri, Meta: Shqiptarët në Mal të Zi do kremtojnë festat e tyre kombëtare 3

🕔18:04, 28.Dec 2019

Parlamenti i Malit të Zi ka miratuar dje ligjin për simbolet kombëtare, i cili u jep të drejtë shqiptarëve që janë pjesë e këtij shteti që të përdorin flamurin kuq e zi në aktivitet publike dhe festat zyrtare. Vendimi i

Lexo më shumë
Ministri i Rendit në krye të qeverisë teknike në Maqedoni, Zaev ikën më 3 janar

Ministri i Rendit në krye të qeverisë teknike në Maqedoni, Zaev ikën më 3 janar 2

🕔17:52, 28.Dec 2019

Lidhja Social Demokrate, partia më e madhe në pushtet vendosi që ministri i Rendit Oliver Spasovski të drejtojë qeverinë teknike deri në zgjedhjet e 12 prillit. Sipas marrëveshjes së njohur të Përzhinës, 100 ditë para zgjedhjeve kryeministri jep dorëheqje, formohet

Lexo më shumë
Krimet në 2019 më shumë se vitin e kaluar, 57 vrasje me 63 viktima

Krimet në 2019 më shumë se vitin e kaluar, 57 vrasje me 63 viktima 9

🕔17:30, 28.Dec 2019

Viti që po lëmë pas do të linte jo pak, por 63 viktima dhe 10 të plagosur nga 57 vrasje të ndodhura në total. Statistikat e Policisë tregojnë se numri i ngjarjeve kriminale vijon të jetë në rritje nga viti

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim