“Nuk presim tërmetin”. Teatri, asnjë krisje as nga tërmeti i dytë

“Nuk presim tërmetin”. Teatri, asnjë krisje as nga tërmeti i dytë 38

🕔15:32, 4.Dec 2019

Tërmeti i shtatorit me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter dhe ai i nëntorit që arriti 6.4 kanë sjellë dëmtime të rënda në pallate dhe banesa në Tiranë e Durrës. Por ndonëse flitet për të si “një godinë e rrënuar”, Teatri

Lexo më shumë
FOTO: Tërmeti prek Kryeministrinë, por jo Teatrin Kombëtar

FOTO: Tërmeti prek Kryeministrinë, por jo Teatrin Kombëtar 1

🕔15:15, 4.Dec 2019

Tërmeti me magnitudë 6.4 nuk ka kursyer as institucionet shtetërore. Pasojat janë ndjerë edhe në godinën e Kryeministrisë dhe Kuvendit, ndërsa Teatri nuk ka pësuar asnjë dëm. Godina e Teatrit Kombëtar nuk është prekur nga tërmeti i 26 nëntorit duke

Lexo më shumë
Rama nga Londra: Europa na mbështet, liderët u përfshinë emocionalisht

Rama nga Londra: Europa na mbështet, liderët u përfshinë emocionalisht 8

🕔15:04, 4.Dec 2019

Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar praninë e liderve të Europës në Samitin e NATO-s për t’i njohur me situatën e krijuar nga tërmeti në Shqipëri. Pas Samitit, Rama tha se Europa është e bashkuar në mbështetje të shqiptarëve. “Takova kryeministren

Lexo më shumë
Tërmeti, Komisioni Europian jep 15 mln euro për Shqipërinë

Tërmeti, Komisioni Europian jep 15 mln euro për Shqipërinë 2

🕔14:47, 4.Dec 2019

Komisioni Europian do të japë 15 milionë euro, pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona në Tiranë, Durrës dhe në Thumanë. “BE është në solidaritet të plotë me Shqipërinë. Kemi vendosur për zhvillimin e një konference

Lexo më shumë
Bilanci i fundit: Janë shembur 1183 shtëpi, gati shpërthimi me eksploziv i 5-katëshit

Bilanci i fundit: Janë shembur 1183 shtëpi, gati shpërthimi me eksploziv i 5-katëshit 0

🕔14:39, 4.Dec 2019

Zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda ka bërë publik numrin e shtëpive dhe pallateve të dëmtuara nga tërmeti. Ajo njoftoi: “Janë shembur 1183 shtëpi në tre qarqe, janë dëmtuar rëndë 5514 shtëpi dhe 558 pallate, janë strehuar në hotele në Durrës

Lexo më shumë
Ndihma për tërmetin, Meta nderon FSK: Rrezikuat jetën, mirënjohje e thellë

Ndihma për tërmetin, Meta nderon FSK: Rrezikuat jetën, mirënjohje e thellë 2

🕔14:28, 4.Dec 2019

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh, teksa mori pjesë në ceremoninë e vlerësimit të Forcave të Sigurisë së Kosovës. Kreu i shtetit vlerësoi FSK, Njësinë Operacionale të Policisë, Ekipin e Zjarrfikësve të Kosovës, Njësinë K9 si dhe të gjithë

Lexo më shumë
Në Laç do të shemben 7 pallate, hetime për ndërhyrje strukturore në katet e para

Në Laç do të shemben 7 pallate, hetime për ndërhyrje strukturore në katet e para 0

🕔14:19, 4.Dec 2019

IKMT ka nisur shembjen e pallateve që janë klasifikuar të pabanueshme në Laç. Vendimi për shembjen e 7 pallateve është marrë, pasi ato janë të rrezikshme për jetën e qytetarëve. Aktualisht po hetohet nëse ka patur ndërhyrje në strukturat e

Lexo më shumë
Si të ndaloni gjendjen e ankthit, 10 veprime që mund t’iu ndihmojnë

Si të ndaloni gjendjen e ankthit, 10 veprime që mund t’iu ndihmojnë 0

🕔13:59, 4.Dec 2019

Ndërsa është normale të shqetësohesh për një ngjarje të rëndësishme ose një ndryshim jetësor, rreth 40 milionë amerikanë jetojnë me një çrregullim ankthi, që është më shumë sesa shqetësimi i rastit ose frika. Çrregullimet e ankthit mund të variojnë nga

Lexo më shumë
Fshati digjet, kurva krihet! (Kjo opozitë është faqja e zezë e Shqipërisë)

Fshati digjet, kurva krihet! (Kjo opozitë është faqja e zezë e Shqipërisë) 3

🕔13:55, 4.Dec 2019

Dhe kur situata, është kaq e vështirë, opozita jonë, rri e bën sehir! Për të tilla raste, krahasimi dihet, kur gjithë fshati digjet, kurva rri e krihet! U vetëpërjashtua, SHQUPI-LSI-ja, gjithë barrën-e vetme, po mban qeveria! Dhe një herë që

Lexo më shumë
OBSH: Ndryshimi i klimës po dëmton shëndetin e njeriut

OBSH: Ndryshimi i klimës po dëmton shëndetin e njeriut 0

🕔13:42, 4.Dec 2019

Ndryshimi i klimës po dëmton shëndetin e njeriut pasi më shumë njerëz vuajnë nga stresi i të nxehtit, moti ekstrem dhe sëmundjet e shkaktuara nga mushkonja, përfshirë malarien, tha Organizata Botërore e Shëndetit. Agjensia e SHBA-së në një raport të

Lexo më shumë