Shqiptari kapet me mbi 4 kg marijuanë në Igumenicë

Shqiptari kapet me mbi 4 kg marijuanë në Igumenicë 0

🕔15:21, 31.Dec 2019

Një shqiptar është kapur me mbi 4 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Shqiptari, identiteti i së cilit nuk bëhet i ditur, u kap ne Kestrini të Igumenicës. Ai po ecte në këmbë duke mbajtur një çantë shpine brenda së cilës

Lexo më shumë
Shpërthen bombola e gazit në Tiranë, shpëtohen dy të moshuarit

Shpërthen bombola e gazit në Tiranë, shpëtohen dy të moshuarit 0

🕔14:48, 31.Dec 2019

Rreth orës 13:09 në Allias, Tiranë, në një banesë private ka shpërthyer një bombol gazi dhe për pasojë banesa është përfshirë nga flakët. Policia së bashku me zjarrfikësit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë mundur të nxjerrin dy të

Lexo më shumë
Caktohet takim, Thaçi tregon kur e pret në zyrë Albin Kurtin

Caktohet takim, Thaçi tregon kur e pret në zyrë Albin Kurtin 3

🕔14:41, 31.Dec 2019

Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi  ka thënë se do ta presë në zyrën e tij për ta mandatuar kandidatin e Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurtin, me 6 janar, ashtu sic ai kërkuar. “E mirëpres që pas ftesës së tretë, Kurti

Lexo më shumë
Plagosja e kryebashkiakut te Lushnjës për pazare të prishura?

Plagosja e kryebashkiakut te Lushnjës për pazare të prishura? 20

🕔14:28, 31.Dec 2019

Qyteti i Lushnjës u trondit mëngjesin e kësaj të marte, ku pas një sherri në ambientet e bashkisë me ish shoferin e tij, kryebashkiaku Fatos Tushe u plagos në zyrë nga ky i fundit. Kryetari i Bashkisë ka mbërritur sot

Lexo më shumë
“Fatos Tushe mori një cifël në gjoks, është jashtë rrezikut”, flet zv. drejtori i Spitalit të Traumës

“Fatos Tushe mori një cifël në gjoks, është jashtë rrezikut”, flet zv. drejtori i Spitalit të Traumës 4

🕔13:39, 31.Dec 2019

Zv. drejtori i Spitalit të Traumës ka deklaruar se kryebashkiaku Fatos Tushe dhe sekretarja e tij Ermira Qalliu janë jashtë rrezikut për jetën. Ai tha se Tushe ka marrë vetëm një cifël një pjesën e goksit e cila është hequr

Lexo më shumë
Bombardimi nga SHBA/ Vjen ‘hakmarrja’, sulmohet ambasada amerikane në Bagdad

Bombardimi nga SHBA/ Vjen ‘hakmarrja’, sulmohet ambasada amerikane në Bagdad 3

🕔13:34, 31.Dec 2019

Dhjetëra mbështetës të milicëve shiite irakiane kanë mësyrë kompleksin e ambasadës amerikane në Bagdad, duke arritur të thyejnë derën e tij pavarësisht gazit lotsjellës dhe të shtënavë paralajmëruese. Një reporter i Associated Press në vendngjarje pa flakë që ngriheshin nga

Lexo më shumë
Veliaj: Në Tiranën e 2020, më shumë hapësira ku fëmijët studiojnë e argëtohen

Veliaj: Në Tiranën e 2020, më shumë hapësira ku fëmijët studiojnë e argëtohen 3

🕔13:03, 31.Dec 2019

  Viti 2020 do të jetë  i fëmijëve.  Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj siguron se të vegjlit e kryeqytetit do të kenë më shumë hapësira ku jo vetëm të studiojnë, por edhe ku të argëtohen. Përmes një postimi

Lexo më shumë
Gallup International: 2020 vit shprese për 37 përqind të popujve të botës

Gallup International: 2020 vit shprese për 37 përqind të popujve të botës 0

🕔12:45, 31.Dec 2019

Studimi i fundit i Asociacionit Gallup International në mbarë globin, ku merr pjesë edhe Kosova dhe Shqipëria përmes Kantar Index Kosova dhe BE Research, anëtare të këtij asociacioni, nxjerr në pah se 37 përqind e popullatës në botë mbesin optimist

Lexo më shumë
Zgjidhja e Indisë për të frikësuar shkelësit e rregullave të trafikut? Policë-kukulla

Zgjidhja e Indisë për të frikësuar shkelësit e rregullave të trafikut? Policë-kukulla 0

🕔12:28, 31.Dec 2019

Këtyre kukullave nuk u mungon asnjë pjesë e uniformës policore, përfshirë kapelën, këmishën e bardhë, jelekun me ngjyrë vezulluese dhe mbishkrim të policisë. Në këtë mënyrë, policia indiane po shpreson se do t’i nxisë vozitësit që t’i respektojnë më shumë

Lexo më shumë
Mbërrin 2020, kush e festoi i pari

Mbërrin 2020, kush e festoi i pari 1

🕔12:24, 31.Dec 2019

Duke marrë kohën në zonën tonë si referencë, banorët e ishujve Samoa dhe Kiribati si dhe Auckland në Zelandën e Re kanë pritur mbërritjen e Vitit 2020. Ndërsa ne jemi ende të zhytur në përgatitjen e darkës së Vitit të Ri,

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim