“Pse, idiotë janë kosovarët të futen në minishejtan?”

“Pse, idiotë janë kosovarët të futen në minishejtan?” 11

🕔18:30, 25.Dec 2019

Akademiku Artan Fuga del sërish kundër idesë së Mini-Shengenit Ballkanik, teksa shkruan në “Facebook” se kosovarët do të humbisnin sovranitetin ende pa u njohur nga OKB duke u bërë pjesë e këtij procesi. Sipas tij, me një vendim të tillë,

Lexo më shumë
Nga një vesh më hyjnë, nga tjetri më dalin

Nga një vesh më hyjnë, nga tjetri më dalin 57

🕔18:19, 25.Dec 2019

Nga Edi Rama   ATYRE QË U BËNË BAJAT duke sharë e mallkuar pa hesap këtu këto ditë, në emër të Kosovës sipas tyre, dy fjalë po u them: Më së pari, sinqerisht uroj edhe për ju gëzuar Krishtlindjet e

Lexo më shumë
Mesazhi i Papa Françeskut për Krishtlindje, fokusi tek zbutja e zemrave

Mesazhi i Papa Françeskut për Krishtlindje, fokusi tek zbutja e zemrave 0

🕔17:59, 25.Dec 2019

Në mesazhin e tij për ditën e Krishtlindjes, Papa është lutur për zbutje të zemrave të gurta për të ndihmuar në përfundimin e padrejtësive në botë. Nga ballkoni i Vatikanit, Papa Françesku foli për “muret e indiferentizmit” që u vunë

Lexo më shumë
Ulen ndjeshëm temperaturat, nesër termometri shkon në minus

Ulen ndjeshëm temperaturat, nesër termometri shkon në minus 0

🕔17:39, 25.Dec 2019

Dita e nesërme do të sjellë ulje të mëtejshme të temperaturave. Në kryeqytet temperaturat e ulëta pritet të bien në zero gradë Celsius, ndërsa në vendet malore do të shkojnë në -3. Sa i përket temperaturave të larta në vendet

Lexo më shumë
DOSSIER / Ngjarjet më Vjetore të një Viti Anual

DOSSIER / Ngjarjet më Vjetore të një Viti Anual 0

🕔17:25, 25.Dec 2019

Ashtu si çdo vit, llotaria e hedhur nga parlamenti shqiptar i ra një fatlumi i cili do të ketë në dorë gjithë buxhetin e shtetit për vitin e ardhshëm. Burri – për të cilin populli do të thoshte se ka

Lexo më shumë
Drekë Krishtlindjeje për të prekurit e tërmetit, i pranishëm edhe Meta

Drekë Krishtlindjeje për të prekurit e tërmetit, i pranishëm edhe Meta 1

🕔17:19, 25.Dec 2019

Presidenti Ilir Meta me anë të një statusi në “Facebook” ka bërë me dije se ditën e sotme ka marrë pjesë në drekën e shtruar në Famullinë “Zoja e Ngritur në Qiell” për familjet e prekura nga tërmeti në Mamurras.

Lexo më shumë
Iku nga shtëpia e vajzës, e moshuara gjendet në pyll me anë të dronit

Iku nga shtëpia e vajzës, e moshuara gjendet në pyll me anë të dronit 0

🕔17:08, 25.Dec 2019

Gruaja e moshuar, e cila rezultonte e zhdukur që prej ditës së djeshme nga banesa e vajzës së saj në Gjirokastër është gjetur. Në njoftimin e Policisë shkruhet se ajo është gjetur falë dronit të policisë . 74-vjeçarja V. F.

Lexo më shumë
Dosja nr. 7 në SPAK: Përplasja në Burrel, si përfitoi gjyqtari 300 mln lekë

Dosja nr. 7 në SPAK: Përplasja në Burrel, si përfitoi gjyqtari 300 mln lekë 2

🕔16:43, 25.Dec 2019

Ende nuk është bërë java që prokurorët specialë kanë nisur punën. Ata janë vetëm 8, ndërkohë që dosjet për hetim janë shumë më shumë dhe ngarkesa pritet të sjellë vonesa në hetim. Në një listë prej 24 dosjesh, që janë

Lexo më shumë
FOTO: Temperatura rekord, si u festuan Krishtlindjet në Australi

FOTO: Temperatura rekord, si u festuan Krishtlindjet në Australi 0

🕔16:29, 25.Dec 2019

Sot në të gjithë botën po festohet lindja e Krishtit, figurës kryesore të botës së fesë kristiane. Që pas orës 12 të natës, njerëzit kanë mbushur kishat për të pritur lindjen e tij. Në këto ditë temperaturat janë të ulta

Lexo më shumë
Kush qëndron pas “Mini-Shengenit” sipas një kabllogrami botuar në Kosovë

Kush qëndron pas “Mini-Shengenit” sipas një kabllogrami botuar në Kosovë 11

🕔16:03, 25.Dec 2019

Gazeta Express ka siguruar një kabllogram që tregon origjinën e iniciativës që njihet si “Mini-Shengeni Ballkanik”, të cilën po tentojnë ta jetësojnë Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria. Në bazë të këtij dokumenti, prapa kësaj ideje qëndron Fondacioni për Shoqëri

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim