“Një hap për Durrësin”, iniciativa frymëzuese e sportistes Deborah Keçi

“Një hap për Durrësin”, iniciativa frymëzuese e sportistes Deborah Keçi 0

🕔15:30, 20.Jan 2020

Një vrapim sensibilizues, si shpresë për të rikthyer gjallërinë në qytet. Është kjo iniciativa e veçantë, e pagëzuar me emrin ‘Një hap për Durrësin’, e ndërmarrë nga sportistja, Deborah Keçi e cila fton këdo që kërkon t’i bashkohet kauzës së

Lexo më shumë
Napoli zyrtarizon Amir Rrahmanin

Napoli zyrtarizon Amir Rrahmanin 0

🕔15:18, 20.Jan 2020

Napoli ka zyrtarizuar mbrojtësin e përfaqësueses kosovare Amir Rrahmani. Ish-futbollisti i Partizanit ka shkëlqyer në pjesën e parë të Serisë A me fanelën e Veronës dhe nga sezoni i ardhshëm do të jetë lojtar i Napolit. Verona ka njoftuar se

Lexo më shumë
Aksion 48-orësh, arrestohen 25 shoferë dhe pezullohen 192 leje drejtimi në vend

Aksion 48-orësh, arrestohen 25 shoferë dhe pezullohen 192 leje drejtimi në vend 0

🕔15:04, 20.Jan 2020

Me qëllim parandalimin e aksidenteve, në mbarë vendin janë shtuar masat sa i takon qarkullimit rrugor. Nisur nga çfarë raporton Drejtoria e Policisë Rrugore, 1033 punonjës të Policisë Rrugore janë angazhuar gjatë 48 orëve të fundit, duke kryer edhe shërbime

Lexo më shumë
SPAK: Nuk i përballojmë dot dosjet. KLP nuk e fut në rend dite

SPAK: Nuk i përballojmë dot dosjet. KLP nuk e fut në rend dite 0

🕔15:01, 20.Jan 2020

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme, Arben Kraja, i është drejtuar pak kohë më parë Këshillit të Lartë të Prokurorisë me një shkresë përmes së cilës i kërkon këtij të fundit komandimin e dy prokurorëve të tjerë për këtë strukturë. Sipas

Lexo më shumë
PD sulmon pas akuzave për lobim: Rama të merret i pandehur për foton me Obamën

PD sulmon pas akuzave për lobim: Rama të merret i pandehur për foton me Obamën 0

🕔14:39, 20.Jan 2020

Nga mbrojtja për akuzat e shumicës kundër Lulzim Bashës për dosjen e lobimit në SHBA, Partia Demokratike ka kaluar në sulm. Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj i kërkon drejtësisë që të marrë të pandehur kryeministrin Edi Rama. Ai deklaroi se pas

Lexo më shumë
Struhi rëre, breshëri dhe përmbytje në Australi! Çfarë ndodh në kontinentin tjetër

Struhi rëre, breshëri dhe përmbytje në Australi! Çfarë ndodh në kontinentin tjetër 0

🕔14:21, 20.Jan 2020

Stuhitë e rërës, reshjet dhe përmbytjet e mëdha kanë goditur qytete të shkatërruara australiane ditët e fundit, duke zvogëluar kërcënimin e zjarreve të shumtë që vazhdojnë të ndizen në të gjithë juglindjen e vendit. Stuhitë e breshrit në kryeqytetin Kanbera

Lexo më shumë
Kajmaku në kërkim, gruaja fiton tenderin e mirëmbajtjes në QSUT

Kajmaku në kërkim, gruaja fiton tenderin e mirëmbajtjes në QSUT 2

🕔13:58, 20.Jan 2020

Ndërkohë që autoritetet kanë shpallur në kërkim dhe janë në ndjekje të ish kryetarit të bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku fiton tenderin për mirëmbajtjen e sipërfaqeve të gjelbërta, për Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Ironikja në këtë mes është fakti

Lexo më shumë
Tërmeti/ Ekspertët italianë takohen me Prokurorin e Përgjithshëm

Tërmeti/ Ekspertët italianë takohen me Prokurorin e Përgjithshëm 0

🕔13:48, 20.Jan 2020

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela në këto momente po zhvillon një takim me një delegacion ekspertësh italianë, kryesuar nga dy prokurorë, OPGJ si dhe inxhinierë. Ky takim është mundësuar nga PAMEKA. Tema e diskutimit është asistenca teknike për tërmetin. Ekspertët

Lexo më shumë
Situata e gripit, ISHP: Në Shqipëri paraqitet rritje në javën e dytë të 2020

Situata e gripit, ISHP: Në Shqipëri paraqitet rritje në javën e dytë të 2020 0

🕔13:40, 20.Jan 2020

Për shumicën e njerëzve gripi është një sëmundje kalimtare, por në disa raste shkakton ndërlikime të rënda dhe vdekjen. Instituti i Shëndetit Publik ka bërë publike edhe të dhënat e virusit të gripit në vendin tonë dhe trendet në rritje

Lexo më shumë
Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Lushnje, plagosen burrë e grua

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Lushnje, plagosen burrë e grua 1

🕔13:23, 20.Jan 2020

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në një banesë në fshatin Dushk të Lushnjes. Nga shpërthimi i bombolës së gazit brenda në shtëpi kanë mbetur të plagosur burrë e grua. Mësohet se Iljaz dhe Esma Kojku, të

Lexo më shumë