SHBA-BE: Nuk e kemi parë ende paketën “Anti KÇK”

SHBA-BE: Nuk e kemi parë ende paketën “Anti KÇK” 6

🕔20:44, 31.Jan 2020

Në Shqipëri qeveria miratoi sot një paketë të re ligjore, përmes një akti normativ, që sipas zyrtarëve, synon forcimin e luftës kundër krimit të organizuar, terrorizimit dhe krimeve të tjera të rënda. Para dy javësh, më 13 janar, duke bërë

Lexo më shumë
Viziton në shkurt Tiranën, Presidenti i PE: Do të bindim vendet skeptike për negociatat

Viziton në shkurt Tiranën, Presidenti i PE: Do të bindim vendet skeptike për negociatat 0

🕔20:13, 31.Jan 2020

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, do të vizitojë Tiranën dhe Shkupin më 3 dhe 4 shkurt. Në një deklaratë, ai komenton çështjen e negociatave të anëtarësimit dhe shpreh mbështetjen e Parlamentit Europian për dritën jeshile ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë

Lexo më shumë
Gjonaj: Drejtësia e re do dëshmojë se e meritojmë anëtarësimin në BE

Gjonaj: Drejtësia e re do dëshmojë se e meritojmë anëtarësimin në BE 5

🕔19:39, 31.Jan 2020

  Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj theksoi se reforma në drejtësi mbetet pasaporta më e mirë për të ardhmen e vendit dhe rikthimin e shpresës te qytetarët. Sipas Gjonajt, realizimi i saj dhe drejtësia e re në veprim, janë prova

Lexo më shumë
Soreca- Kim: Reforma në drejtësi, pasaporta e Shqipërisë në BE!

Soreca- Kim: Reforma në drejtësi, pasaporta e Shqipërisë në BE! 9

🕔19:28, 31.Jan 2020

Për ambasadorin e Bashkimit Europian, Luigi Soreca theksoi se reforma në drejtësi është pasaporta e Shqipërisë për të hyrë në BE. Soreca tha se BE ka investuar dhe është angazhuar personalisht për krijimin e reformën në drejtësi dhe se 2020

Lexo më shumë
LDK bllokon Vetëvendosjen, Haziri: Nuk e votojmë qeverinë e pakicës

LDK bllokon Vetëvendosjen, Haziri: Nuk e votojmë qeverinë e pakicës 7

🕔19:16, 31.Jan 2020

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri foli pas mbledhjes së kryesisë së partisë, nuk përjashtoi mundësinë e takimeve të tjera me Vetëvendosjen, në përpjekje për arritjen e marrëveshjes së bashkëqeverisjes. “Po bëjmë përpjekje që sot, nesër dhe pasnesër t’i

Lexo më shumë
15 të dënuar në Shqipëri për terrorizëm, Borchardt: Lufta kundër pikëpamjeve radikale në burgje, e rëndësishme

15 të dënuar në Shqipëri për terrorizëm, Borchardt: Lufta kundër pikëpamjeve radikale në burgje, e rëndësishme 2

🕔19:00, 31.Jan 2020

100 shqiptarët që iu bashkuan Isis në Siri dhe Irak një pjesë e të cilëve janë kthyer në vendin tonë ndërsa një pjesë vijojnë të mbeten në këto vende do ti nënshtohen një mbikëqyrje të specializuar nga ana e autoriteve

Lexo më shumë
Njeriu i Bashës në krye të Shoqatës së Bashkive vlerëson Veliajn: Model për t’u ndjekur

Njeriu i Bashës në krye të Shoqatës së Bashkive vlerëson Veliajn: Model për t’u ndjekur 0

🕔18:38, 31.Jan 2020

Kreu i Shoqatës së Bashkive, Agron Haxhimali i cili ka qenë më parë edhe këshilltar i së djathtës ka përshëndetur vendimin e Bashkisë së Tiranës lidhur me ndërgjegjësimin dhe sensibilizimin për taksën e ndërtesës. Në një intervistë për Vizion Plus,

Lexo më shumë
Rama flet për koncesionin e sterilizimit: Besoni kë të doni

Rama flet për koncesionin e sterilizimit: Besoni kë të doni 22

🕔18:20, 31.Jan 2020

Kryeministri Edi Rama reagon pas akuzave të opozitës për koncesionin e sterilizimit, duke thënë se e vërteta nuk është ajo që thuhet. Përmes një mesazhi në “Facebook”, kreu i qeverisë thekson se, sipas tij, “e vërteta është se deri dhe

Lexo më shumë
FOTO: Britanikët gëzojnë lirinë, festa e “çmendur” në rrugët e vendit

FOTO: Britanikët gëzojnë lirinë, festa e “çmendur” në rrugët e vendit 9

🕔17:39, 31.Jan 2020

Britania e Madhe ka lënë sot zyrtarisht familjen e madhe europiane dhe duket se kjo ka sjellë liri të britanikët. Ata kanë festuar këtë ditë historike, siç e kanë cilësuar, duke mbushur rrugët e vendit me flamuj anglez. Kryeministri Boris

Lexo më shumë
Krijohet platforma e parë online për informimin e personave me aftësi të kufizuar

Krijohet platforma e parë online për informimin e personave me aftësi të kufizuar 0

🕔17:10, 31.Jan 2020

68 % e personave me aftësi të kufizuar në vendin tonë nuk gjejnë informacionin dhe komunikimin e duhur në bazë të nevojave të tyre specifike në asnjë nga institucionet ku duhet të marrin shërbimet e tyre. Në të gjitha institucionet

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim