Rreziku shtohet edhe në Britani, 2 persona rezultojnë pozitivë me koronavirus

Rreziku shtohet edhe në Britani, 2 persona rezultojnë pozitivë me koronavirus 0

🕔16:49, 31.Jan 2020

Dy pacientë në Angli, anëtarë të së njëjtës familje rezultuan pozitivë me koronavirusin e ri kinez, njoftoi kreu i autoritetit shëndetsor në vend Chris Whitty. Ato nuk treguan se nga cila zonë e Anglisë ishin pacientët, por burimet thanë se

Lexo më shumë
Alarmi në Uzinën e Ballshit, rrezikohet një Gërdec i dytë?

Alarmi në Uzinën e Ballshit, rrezikohet një Gërdec i dytë? 1

🕔16:33, 31.Jan 2020

Në Uzinën e Përpunimit të Naftës në Ballsh ka rrjedhje gazi nga një depozitë. Alarmin për situatën e rrezikshme e ka dhënë shefja e sigurimit teknik të repartit zjarrfikës të uzinës Brunilda Jahaj, e cila tha se ka njoftuar për

Lexo më shumë
Studimi: Gratë stresohen më shumë nga burrat e tyre se sa fëmijët

Studimi: Gratë stresohen më shumë nga burrat e tyre se sa fëmijët 0

🕔16:28, 31.Jan 2020

Gratë e martuara janë më të stresuara se sa gratë beqare. Stresi është bërë më i zakonshëm e sidomos për gratë, pasi punët dhe shtëpia mund të ndikojnë në shëndetin e tyre Madje, edhe nëse ato kanë një sistem mbështetës,

Lexo më shumë
Në Prefekturën e Durrësit, Yuri Kim njihet me bilancin e dëmeve nga tërmeti

Në Prefekturën e Durrësit, Yuri Kim njihet me bilancin e dëmeve nga tërmeti 3

🕔16:08, 31.Jan 2020

Pas takimit te dega e Kryqit të Kuq dhe deklaratës për median, ambasadorja Yuri Kim zhvilloi një takim në Prefekturën e Qarkut Durrës me drejtues të Shtabit të Emergjencave të ngritur për menaxhimin e pasojave të tërmetit në nivel qarku.

Lexo më shumë
Rokadë në Policinë e Durrësit, largohen kreu i Rrugores, zv/ drejtori dhe shefat

Rokadë në Policinë e Durrësit, largohen kreu i Rrugores, zv/ drejtori dhe shefat 0

🕔16:01, 31.Jan 2020

Një ditë më parë policia e Durrësit është prekur nga një rokadë masive, ku një numër i lartë drejtuesish janë zëvendësuar. Shqiptarja.com ka mësuar se kjo rokadë është bërë për të rifreskuar strukturat e policisë nga zv.drejtues drejtorie e deri

Lexo më shumë
Rusia konfirmon dy raste të personave të infektuar me virusin e Wuhan

Rusia konfirmon dy raste të personave të infektuar me virusin e Wuhan 0

🕔15:42, 31.Jan 2020

Zëvendëskryeministrja Tatiana Golikova ka njoftuar se në Rusi tashmë janë konfirmuar dy persona të infektuar nga koronavirusi që shpërtheu në qytetin industrial të Wuhan. Po sot edhe Britania e Madhe konfirmoi infektimin e dy personave kurse Gjermania zyrtare tha se

Lexo më shumë
Vrau me sëpatë shitësin e bananeve për varrin e nënës, Gjykata lë në burg Zamir Topin

Vrau me sëpatë shitësin e bananeve për varrin e nënës, Gjykata lë në burg Zamir Topin 0

🕔15:22, 31.Jan 2020

Gjykata e Korçës ka dhënë masën “arrest me burg” ndaj 42-vjeçarit Zamir Topi i cili vrau me sëpatë bashkëfshatarin e tij, 50-vjeçarin, Dashnor Osmani. Zamir Topi, u arrestua 3 ditë me parë pak metra nga vendngjarja, në afërsi të ‘Pazarit

Lexo më shumë
Hyn në fuqi Anti-KÇK, PD: Sa herë Rama ka hall, shpik një ligj të madh

Hyn në fuqi Anti-KÇK, PD: Sa herë Rama ka hall, shpik një ligj të madh 4

🕔14:51, 31.Jan 2020

Partia Demokratike reagoi pas miratimit nga qeveria të paketës anti- KÇK duke thënë se e gjitha është vetëm propagandë. “Që do të zbatojë Edi Rama ndonjë ligj që godet krimin e organizuar, është si të besosh se hijena do të bëhet

Lexo më shumë
Anëtari i Kolegjit Zgjedhor në ‘sitën’ e Vettingut, ia mbath si i sëmurë, por KPK-ja e thërret për t’u njohur me hetimin

Anëtari i Kolegjit Zgjedhor në ‘sitën’ e Vettingut, ia mbath si i sëmurë, por KPK-ja e thërret për t’u njohur me hetimin 2

🕔14:45, 31.Jan 2020

Gjyqtari i Apelit në Gjirokastër Tomor Skreli, i cili është në të njëjtën kohë edhe anëtar i Kolegjit Zgjedhor, ka paraqitur dorëheqjen pranë Këshillit të Lartë Gjyqësor që datën 10 dhjetor 2019. Shqiptarja.com është informuar nga Këshilli i Lartë Gjyqësor

Lexo më shumë
KLP e emëroi prokurore të SPAK, Doloreza Musabelliu betohet tek Meta

KLP e emëroi prokurore të SPAK, Doloreza Musabelliu betohet tek Meta 0

🕔14:17, 31.Jan 2020

Anëtarja e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Doloreza Musabelliu u betua para Presidentit të Republikës mesditen e kesaj te premte. Në Institucionin e Presidentit të Republikës u zhvillua ceremonia e betimit të prokurores më të re

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim