Sëmundja e përfytyrimit

Sëmundja e përfytyrimit 1

🕔14:04, 31.Jan 2020

Moikom Zeqo Në Mbretërinë Fantastika është Perandoresha Fëmijë. Pa emër. Befas ajo sëmuret në mënyrë enigmatike, zbehet, hollohet, zvogëlohet. Sëmundja e Perandoreshës Fëmijë ka pasoja misterioze. Rajone të tëra, dete, shpella, qytete me banorë të çuditshëm, pemët me gjethe bakri,

Lexo më shumë
Shkëlqimi dhe shuarja e Mestan Ujanikut

Shkëlqimi dhe shuarja e Mestan Ujanikut 3

🕔14:02, 31.Jan 2020

Nga Elmas Guga (Vijon nga numri i kaluar) Kush ishte Mestan Ujaniku U lind më 1902 në fshatin Ujanik nga një familje me tradita patriotike nga të dy prindërit. Babai i tij, Hatemi, vdiq herët. I mbetur jetim që në

Lexo më shumë
Miratohet “Anti-KÇK”, ministrja: Do sekuestrohen pasuritë e dyshimta

Miratohet “Anti-KÇK”, ministrja: Do sekuestrohen pasuritë e dyshimta 24

🕔13:53, 31.Jan 2020

Për herë të parë në Shqipëri është miratuar një paketë ligjore, e cila do të ndalojë përfundimisht çdo pasuri, që është vënë përmes veprimeve kriminale, apo korruptive. Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha se ligji përfshin të gjithë ata persona

Lexo më shumë
18 zonat ku do të rindërtohet pas tërmetit, Ahmetaj: Sot hapet gara për modelet e shtëpive

18 zonat ku do të rindërtohet pas tërmetit, Ahmetaj: Sot hapet gara për modelet e shtëpive 4

🕔13:42, 31.Jan 2020

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka prezantuar planin për zhvillim, të miratuar sot në mbledhjen e qeverisë. “Sot këshilli i ministrave ka shpallur 18 zona të reja për zhvillim. Në zonat si më poshtë, çështja e rindërtimit ka marrë rrugën

Lexo më shumë
Jeleku i qëndisur me ar i Edith Durhamit

Jeleku i qëndisur me ar i Edith Durhamit 0

🕔13:38, 31.Jan 2020

Dr. Dorian Koçi Veshjet popullore shqiptare gjithnjë kanë tërhequr vëmendjen e udhëtarëve të huaj. Ngjyrat dhe ornamentet e tyre shpesh herë u kthyen në objekt studimi dhe admirimi në shënimet e udhëtimit dhe veprat e botuara në Evropë. Revolucioni industrial,

Lexo më shumë
Gerrard largon Eros Grezdën, por afron një tjetër sulmues shqiptar

Gerrard largon Eros Grezdën, por afron një tjetër sulmues shqiptar 0

🕔13:21, 31.Jan 2020

Florian Kamberi është gati të bëjë kapërcimin e madh në karrierën e tij. Sulmuesi i grumbulluar rishtaz nga Edi Reja në kombëtaren e Shqipërisë kërkohet nga Glasgow Rangers. Lajmi bëhet i ditur nga mediat skoceze. Sipas tyre Steven Gerrard i

Lexo më shumë
Vizitë e nivelit të lartë/ Kush janë përfaqësuesit e rëndësishëm të KiE që do vijnë në Tiranë

Vizitë e nivelit të lartë/ Kush janë përfaqësuesit e rëndësishëm të KiE që do vijnë në Tiranë 0

🕔13:18, 31.Jan 2020

Një delegacion nga Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Evropës do të kryejë një vizitë të nivelit të lartë në Tiranë, nga 4 deri në 6 shkurt. Në qendër të vizitës do të jetë situata e demokracisë

Lexo më shumë
Veliaj vizitë në Londër, prezanton transformimin e Tiranës në Universitetin e Kembrixhit

Veliaj vizitë në Londër, prezanton transformimin e Tiranës në Universitetin e Kembrixhit 0

🕔13:09, 31.Jan 2020

100-vjetori i shpalljes së Tiranës Kryeqytet i Shqipërisë do të shënojë nisjen e disa prej projekteve më të rëndësishme infrastrukturore, që do t’i japin formë qytetit të së ardhmes. Nga Universiteti i Kembrixhit në Londër, ku ishte i ftuar për

Lexo më shumë
Haradinaj: Nuk votojmë asnjë qeveri pakice

Haradinaj: Nuk votojmë asnjë qeveri pakice 4

🕔13:02, 31.Jan 2020

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se partia e tij nuk do të votojë asnjë qeveri të pakicës që do të tentohet të miratohet në Kuvend. Ai mohoi zërat se po negocion me Albin Kurtin dhe shtoi se

Lexo më shumë
Afati i fundit për të lënë hotelin, banorët në Shëngjin ende pa bonus qiraje: Nuk e dimë ku do shkojmë

Afati i fundit për të lënë hotelin, banorët në Shëngjin ende pa bonus qiraje: Nuk e dimë ku do shkojmë 4

🕔12:57, 31.Jan 2020

Kanë kaluar më shumë se dy muaj nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit dhe ende shumë familje nuk kanë marrë zgjidhje, duke jetuar me frikën se nesër mund të dalin në rrugë. Të tillë janë banorët e strehuar në hotelet

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim