Kryefjala hapja e negociatave, por asgjë nuk ndryshon për qytetarët

Kryefjala hapja e negociatave, por asgjë nuk ndryshon për qytetarët 1

🕔09:16, 19.Jan 2020

Hapja e negociatave për Shqipërinë ka qenë kryefjala e politikës që prej dy vitesh. Mazhoranca nuk nguron t’i japë merita vetes për këtë proces që sipas saj e afron Shqipërinë me familjen europiane. Por çfarë përfitimesh do të sjellë për

Lexo më shumë
Shqipëria, rekord në rajon për numrin e lartë të të burgosurve

Shqipëria, rekord në rajon për numrin e lartë të të burgosurve 1

🕔08:45, 19.Jan 2020

Shqipëria mban rekordin në Ballkanin Perëndimor dhe renditet si një ndër vendet me numrin më të lartë për sa i përket individëve të dënuar për veprat penale. Në raport me popullsinë, në Shqipëri kishte 197 të burgosur për çdo 100

Lexo më shumë
Detaje të reja nga atentati në Vlorë, autori qëlloi të paktën 15 plumba

Detaje të reja nga atentati në Vlorë, autori qëlloi të paktën 15 plumba 0

🕔08:20, 19.Jan 2020

Detaje të reja kanë dalë nga skena e krimit në Vlorë, ku gjatë mbrëmjes së djeshme  u qëllua me breshëri kallashnikovi ndaj Nikollaq Çepaj (Taullaraj) 36-vjeç, duke e lënë të plagosur rëndë  vetë atë dhe kunatin e tij Ronald Çepaj

Lexo më shumë
S’ka më diell, rikthehen reshjet e shiut dhe borës në të gjithë vendin

S’ka më diell, rikthehen reshjet e shiut dhe borës në të gjithë vendin 0

🕔08:14, 19.Jan 2020

Pas disa ditëve me mot të thatë, në vendin tonë janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit. Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat

Lexo më shumë
“Provë me ves”: Intervista e Bashës për lobimin, e papërdorshme

“Provë me ves”: Intervista e Bashës për lobimin, e papërdorshme 2

🕔08:05, 19.Jan 2020

Gjyqtari Lazer Sallaku argumenton në vendimin e pushimit të procedimit penal ndaj kryetarit të Partisë Demokratike se deklarimet e lobistit Nick Muzin vihen në dyshim nga mungesa e provave dhe se intervista e Bashës ku pranohej kontributi 500 mijë dollarë

Lexo më shumë
19 janar 2020

19 janar 2020 2 Updated

🕔02:00, 19.Jan 2020 Lexo më shumë
Horoskopi, 19 janar 2020

Horoskopi, 19 janar 2020 0

🕔23:08, 18.Jan 2020

Dashi Pritet një ditë kryesisht e mirë, nën shenjën e Jupiterit dhe Afërditës që ju stimulojnë për të kapërcyer ndonjë pengesë të vogël. Situata në planin sentimental paraqitet fantastike. Demi Merkuri në shenjë duke se sot jua ndriçon mendjen prandaj

Lexo më shumë
ALVANOS… Rrëfenjë e jetuar

ALVANOS… Rrëfenjë e jetuar 3

🕔21:53, 18.Jan 2020

Ka ardhë në Greqi në vitin 1991. Ka ardhë atëhere kur lumi i ikanakëve sa vinte e fryhej, sa vinte e përmbytëte brigjet. Po çfarë ka në jetëshkrimin e këtij njeriu të cilit sot jo vetëm i heqin kapelen por

Lexo më shumë
SHËNIM: Nostalgjia e një figuranti

SHËNIM: Nostalgjia e një figuranti 21

🕔21:48, 18.Jan 2020

Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka folur dje në një takim të quajtur akademia solemne “Faleminderit Shqipëri”, mbajtur në Prishtinë me rastin e 21-vjetorit të mikpritjes së Shqipërisë gjatë eksodit të popullit të Kosovës në vitin 1999. Në fjalën e

Lexo më shumë
Në epokën e korrupsionit, dezinformimit dhe autoritarizmit tinzar

Në epokën e korrupsionit, dezinformimit dhe autoritarizmit tinzar

🕔21:33, 18.Jan 2020

Nga Janusz Bugajski   Ekskluzive Dita – Në epokën e korrupsionit, dezinformimit dhe autoritarizmit tinzar ekzistenca e medias së lirë dhe të pavarur është thelbësore për çdo demokraci. Nëse media tradicionale kthehet thjesht në zërin e politikanëve dhe interesave individuale

Lexo më shumë