U përplas nga një makinë dhe u la në rrugë, gjendet i pajetë i riu shqiptar në Torino

U përplas nga një makinë dhe u la në rrugë, gjendet i pajetë i riu shqiptar në Torino 1

🕔11:28, 19.Jan 2020

Një 36-vjeçar shqiptar, me banim në provincën e Cuneo u gjet i vdekur sot, përgjatë rrugës provinciale që të çon nga Stupinigi për në Orbasano, në lokalitetin Stupinigi di Nichelino, shkruan la Reppublica. Franko Gjinaj u gjet i pajetë nga

Lexo më shumë
Po turp nuk keni? Pa Amerikën, nuk do të kishte Shqipëri dhe Kosovë

Po turp nuk keni? Pa Amerikën, nuk do të kishte Shqipëri dhe Kosovë 41

🕔11:21, 19.Jan 2020

Nga Ekrem Bardha   Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar, ku janë angazhuar më shumë se çdo shtet tjetër, për të mirën e përgjithshme, ndërmorën aktin e tyre parapritës, duke eliminuar njërën ndër kokat më agresive

Lexo më shumë
Jovan Jano, autori që “solli” në Shqipëri në mënyrën më të mirë figurat e progresit shoqëror botëror

Jovan Jano, autori që “solli” në Shqipëri në mënyrën më të mirë figurat e progresit shoqëror botëror 6

🕔11:13, 19.Jan 2020

Gani Elezi Jam takuar shpesh me Jovan Janon. Kam parë, kam gjetur te ai një njeri me botë të gjerë, me kulturë, një intelektual eurdit dhe një krijues të një tematike  të veçantë. Më shumë me krijimtarinë e tij jam

Lexo më shumë
Shifrat e INSTAT: Kush është shteti me rekord kërkesash për prodhime “Made in Albania”

Shifrat e INSTAT: Kush është shteti me rekord kërkesash për prodhime “Made in Albania” 6

🕔11:04, 19.Jan 2020

Spanjollët kanë shënuar rekord të kërkesave për prodhimet shqiptare, ku në dhjetor dërgesat u rritën me 115 përqind. Sipas INSTAT rritja më e madhe e importeve është shënuar prej Turqisë. Ndërsa Italia zë vendin e parë sa i përket shkëmbimeve

Lexo më shumë
Hidhet nga ura e “Ali Pashës”, humb jetën i moshuari në Gjirokastër

Hidhet nga ura e “Ali Pashës”, humb jetën i moshuari në Gjirokastër 5

🕔10:41, 19.Jan 2020

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Gjirokastër. Mësohet se një burrë është hedhur nga ura e Ali Pashës në lagjen Dunavat. Burime nga Policia bëjnë me dije se shtetasi i identifikuar si Servet Koçiu, rreth 70

Lexo më shumë
Bashkia e Tiranës lehtëson lëvizjen e mjeteve të transportit publik në rrugën “Dritan Hoxha”

Bashkia e Tiranës lehtëson lëvizjen e mjeteve të transportit publik në rrugën “Dritan Hoxha” 0

🕔10:34, 19.Jan 2020

Bashkia e Tiranës vijon punën për të bërë më të aksesueshme  lëvizjen e mjeteve të transportit publik. Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar fotot nga punimet që po kryhen në rrugën “Dritan Hoxha”, në kryeqytet. “Në dritën

Lexo më shumë
Fuqitë botërore mblidhen në Samitin e Berlinit për çështjen e Libisë

Fuqitë botërore mblidhen në Samitin e Berlinit për çështjen e Libisë 4

🕔10:15, 19.Jan 2020

Palët ndërluftuese të Libisë si dhe përfaqësuesit e fuqive të huaja po mbërrijnë në Berlin për një samit të parashikuar për të diskutuar rreth alternativave që do t’i jepnin fund konfliktit të zgjatur në Afrikën e Veriut, shkruan Anadolu Agency.

Lexo më shumë
FOTO: Masakra e Reçakut, dëshmitë e lëna në fletore nga mjeku shqiptar

FOTO: Masakra e Reçakut, dëshmitë e lëna në fletore nga mjeku shqiptar 7

🕔10:02, 19.Jan 2020

Liderët serbë ende vazhdojnë të mohojnë masakrën e shkaktuar në Reçak. Madje presidenti serb Aleksandar Vuçiç dhe vartësit e tij deklaruan se “masakra e Reçakut është një trillim”. Krahas dëshmisë nga vendi i ngjarjes në ditën e masakrës nga shefi

Lexo më shumë
“Xhevdeti iku, tani kemi Çukurin”

“Xhevdeti iku, tani kemi Çukurin” 6

🕔09:43, 19.Jan 2020

Nga Ilir Levonja Nga dje nuk është më mes nesh një nga yjet e kinemasë shqiptare, Xhevdet Ferri. Çfarë nuk u tha, çfarë nuk u shkruajt. Ai zakoni jonë me bulëri kolektive, pikëllim, rrëfime, postulate…, teknikën e emrit të shkurtër

Lexo më shumë
Macron nën shënjestër, pas sulmit në teatër i vihet zjarri restorantit të tij të preferuar

Macron nën shënjestër, pas sulmit në teatër i vihet zjarri restorantit të tij të preferuar 5

🕔09:42, 19.Jan 2020

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është vënë së fundmi nën shënjestrën e “Jelekëve të Verdhë”. Pas sulmit në teatrin, ku ai po ndiqte një shfaqje me bashkëshorten e tij, pasditen e së shtunës, presidenti francez mësoi për zjarrin e rënë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim