Shqipëria futet sërish në listën gri të pastrimit të parave

Shqipëria futet sërish në listën gri të pastrimit të parave 0

🕔20:29, 21.Feb 2020

Shqipëria rezulton i vetmi shtet europian që është identifikuar në të ashtuquajturën listën gri të pastrimit të parave, që janë nën monitorim të vazhdueshëm nga Task Forca Financiare (FATF) e MONEYVAL, që është një mekanizëm i përhershëm i Këshillit të

Lexo më shumë
I dënuari për vjedhjen e 1200 lekëve u gjet i varur në burg, reagon kreu i ILD: Rasti po hetohet

I dënuari për vjedhjen e 1200 lekëve u gjet i varur në burg, reagon kreu i ILD: Rasti po hetohet 0

🕔19:56, 21.Feb 2020

Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në burgun 313 ku një 43-vjeçar nga Kukësi i arrestuar për vjedhjen e 1200 lekëve të reja i dha fund jetës në kushte të rënduara

Lexo më shumë
Barku i madh nuk tregon mirëqënie, por të ekspozon më shumë ndaj një ataku kardiak

Barku i madh nuk tregon mirëqënie, por të ekspozon më shumë ndaj një ataku kardiak 0

🕔19:54, 21.Feb 2020

Personat të cilët arrijnë të shpëtojnë nga një arrest kardiak, dhe janë mbipeshë, janë më të prirur që të pësojnë një arrest tjetër. Në një studim të publikuar ditën e hënë në Gazetën Evropiane të Kardiologjisë, tregon se të pasurit

Lexo më shumë
Gjykata e Posaçme lë në burg 6 të akuzuarit për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme lë në burg 6 të akuzuarit për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës 0

🕔19:32, 21.Feb 2020

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar ka rikonfirmuar sot masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Gjyqtarja Flora Hajredinaj ka vendosur që Bajram Hajri, Leonard

Lexo më shumë
Meta falenderon ish-ministrin socialist për mbështetjen: 2 marsi për të ardhmen e Shqipërisë

Meta falenderon ish-ministrin socialist për mbështetjen: 2 marsi për të ardhmen e Shqipërisë 0

🕔19:29, 21.Feb 2020

Presidenti, Ilir Meta, ka falenderuar përmes një postimi në facebook ish- deputetin dhe ish-ministrin socialist, juristin e njohur Elmaz Sherifi për mbështetjen publike që i jep kauzës së Presidentit të Republikës, në mbrojtje të Kushtetutës dhe Gjykatës Kushtetuese, si çështje

Lexo më shumë
Durrës, banorët refuzojnë të aplikojnë online: Pallatit t’i bëhet vlerësim i thelluar

Durrës, banorët refuzojnë të aplikojnë online: Pallatit t’i bëhet vlerësim i thelluar 0

🕔19:06, 21.Feb 2020

Banorët e pallatit nr. 8 në lagjen 5 të qytetit të Durrësit refuzojnë të aplikojnë online në zyrat e Bashkisë së Durrësit , pasi sipas tyre pallati nuk është klasifikuar në shkallën e duhur sipas dëmtimit të ka. K ur

Lexo më shumë
Mbetjet toksike në Vlorë, vetëm ai traget ka sjellë 15 ngarkesa?!

Mbetjet toksike në Vlorë, vetëm ai traget ka sjellë 15 ngarkesa?! 3

🕔19:01, 21.Feb 2020

Kapja e sasive të mëdha të amiantit e dhjetëra fuçive me substance të rrezikshme në bordin e një trageti të linjës Brindizi-Vlorë, është pasqyruar shpejt në mediat e vendit fqinj. Duke theksuar faktin që në pranga përfunduan 6 persona, Corriere

Lexo më shumë
Pasaporta false për personat në kërkim, pranga 6 oficerëve grekë

Pasaporta false për personat në kërkim, pranga 6 oficerëve grekë 0

🕔18:47, 21.Feb 2020

Policia greke ka arrestuar 6 oficerë, pasi lëshonin pasaporta e letër-njoftime për kriminelë të dënuar ose të shpallur në kërkim. Operacioni përfundoi pas bashkëpunimit të mirë mes policisë helene dhe autoriteteve konsullore të huaja. Janë akuzuar gjithsej 33 persona, ndërsa

Lexo më shumë
Tentuan të kalonin drogë nga Qafë Bota, pranga doganierit dhe një 23 vjeçareje

Tentuan të kalonin drogë nga Qafë Bota, pranga doganierit dhe një 23 vjeçareje 0

🕔18:28, 21.Feb 2020

Një doganier dhe një 23-vjeçare janë arrestuar në pikën kufitare të Qafë Botës pasi po tentonin të kalonin drogë drejt Greqisë. Doganieri 36-vjeçar Arten Ibrahimi ishte drejtuesi i automjetit që kishte fshehur drogën në bagazh dhe shoqërohej nga 23- vjeçarja

Lexo më shumë
VIDEOLAJM: Me shkopa gome dhe grushte, policët dhunojnë barbarisht qytetarin

VIDEOLAJM: Me shkopa gome dhe grushte, policët dhunojnë barbarisht qytetarin 0

🕔18:12, 21.Feb 2020

Në rrjetet sociale është publikuar një video ku shihet se si dy policë rrahin barbarisht me grushte dhe shkopa gome një qytetar që po bën rezistencë. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Librazhdit dhe shumë dëshmitarë e kanë parë këtë

Lexo më shumë