Financimet, 5 muaj pas konstatimit të shkeljeve asnjë nga 16 partitë nuk rezulton e ndëshkuar nga KQZ sipas ligjit

Financimet, 5 muaj pas konstatimit të shkeljeve asnjë nga 16 partitë nuk rezulton e ndëshkuar nga KQZ sipas ligjit 0

🕔12:47, 21.Feb 2020

Nga Gjergj Erebara   Më 17 Tetor 2019, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëri të ditur në një konferencë për shtyp se nga 36 parti që morën pjesë në zgjedhjet për pushtetin vendor të atij viti, 16 prej tyre injoruan kërkesat

Lexo më shumë
VIDEO / Studenti kritikon Ramën, truprojat e nxjerrin jashtë me forcë

VIDEO / Studenti kritikon Ramën, truprojat e nxjerrin jashtë me forcë 15

🕔12:29, 21.Feb 2020

Ditën e djeshme gjatë ceremonisë së diplomimit të studentëve të mjekësisë, ku ishte i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama, ka ndodhur një incident. Studenti Emiljando Kita nuk ishte dakord me ato që thoshte kryeministri. Pas nje debati ne distance mes

Lexo më shumë
Zbrazja e spitaleve dhe ikja në Gjermani: “Ia kam thënë në fytyrë…”

Zbrazja e spitaleve dhe ikja në Gjermani: “Ia kam thënë në fytyrë…” 1

🕔12:17, 21.Feb 2020

Gjermania ka nevojë urgjente për infermierë e kujdestarë pleqsh. Pa fuqinë punëtore nga jashtë shumë klinika e spitale në Gjermani nuk do të mund të funksiononin. Kanë shkuar shumë por nevoja megjithatë është ende e madhe. Sipas përllogaritjeve të ndryshme

Lexo më shumë
Donacionet, OXFAM: Kujdes, ja çfarë ndodhi me 3 konferencat e mëparshme

Donacionet, OXFAM: Kujdes, ja çfarë ndodhi me 3 konferencat e mëparshme 1

🕔12:09, 21.Feb 2020

Shqipërisë iu premtuan 1.15 miliard euro në Konferencën e Donatorëve të zhvilluar më 17 shkurt në Bruksel, në formën e donacioneve dhe të kredive të buta. Nisur nga shembujt që mbërrijnë nga e shkuara në konferenca të ngjashme, Shqipëria do

Lexo më shumë
Njohja nga Xhamajka, reagon Presidenca e Kosovës: U informuam zyrtarisht nga ambasadorja Çitaku

Njohja nga Xhamajka, reagon Presidenca e Kosovës: U informuam zyrtarisht nga ambasadorja Çitaku 0

🕔11:53, 21.Feb 2020

Ditën e djeshme Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Twitter, njoftoi se shteti i Xhamajkës kishte njohur pavarësinë e Kosovës. Mirëpo një lajm i tillë u përgënjeshtrua sot nga ministrja e Punëve të Jashtme të Xhamajkës, Kamina

Lexo më shumë
Zbulohet antibiotiku i fuqishëm, vret infeksionet rezistente ndaj të gjitha ilaçeve të tjera

Zbulohet antibiotiku i fuqishëm, vret infeksionet rezistente ndaj të gjitha ilaçeve të tjera 0

🕔11:43, 21.Feb 2020

Shkencëtarët kanë zbuluar një antibiotik të ri që mund të vrasë edhe supermikrobet më të vështira, rezistentë ndaj të gjithë ilaçeve të tjerë që njihen deri tani, shkruan Financial Times. Studiuesit në Institutin e Teknologjisë në Masaçusets (MIT) hulumtuan rreth

Lexo më shumë
Mbetje të rrezikshme që groposen në Vlorë? Çfarë u kap në anijen e ndaluar dje dhe versioni i kapitenit

Mbetje të rrezikshme që groposen në Vlorë? Çfarë u kap në anijen e ndaluar dje dhe versioni i kapitenit 0

🕔11:42, 21.Feb 2020

Zbardhen detaje të reja nga transportimi i lëndëve të rrezikshme kancerogjene nga porti i Brindizit në Itali në drejtim të portit të Vlorës në Shqipëri. Gjatë kontrollit të hambarit të tragetit, policia e Vlorës ka arritur të gjejë dhe sekuestrojë

Lexo më shumë
Aksioni kundër bixhozit, arrestohen në Tiranë biznesmeni Gramoz Murataj dhe vëllai i kryetares së KPA-së

Aksioni kundër bixhozit, arrestohen në Tiranë biznesmeni Gramoz Murataj dhe vëllai i kryetares së KPA-së 0

🕔11:31, 21.Feb 2020

Dalin emrat e disa personave të arrestuar nga mega-operacioni i Policisë për goditjen e lojërave të fatit dhe basteve online. OFL-ja, Forcat RENEA, FNSH, Shqiponja dhe Forcat e Rendit kanë zbarkuar në Tiranë, Durrës, Elbasan, Laç, Korçë, Fier, Berat dhe

Lexo më shumë
Reagon AGK / Rama e shtrin në Kosovë luftën e tij kundër mediave

Reagon AGK / Rama e shtrin në Kosovë luftën e tij kundër mediave 5

🕔11:27, 21.Feb 2020

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka kritikuar kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama për një postim në Facebook ku shprehet se pajtohet me një akademik shqiptar, i cili ka akuzuar mediat e Kosovës për përhapje të gjuhës së urrejtjes kundër Shqipërisë.

Lexo më shumë
Rama flet për PPP-të: Janë të rëndësishme, krijojnë iniciativa të reja

Rama flet për PPP-të: Janë të rëndësishme, krijojnë iniciativa të reja 4

🕔11:22, 21.Feb 2020

Kryeministri Edi Rama nga konferenca për inovacionin, ditën e sotme tha se PPP janë të rëndësishme. Sipas tij, ato krijojnë iniciativa të reja dhe kushte të reja. “Unë e di që nëse do të thoja PPP unë menjëherë do të

Lexo më shumë