Konjufca anulon emërimin e konsullit të Kosovës në Tiranë

Konjufca anulon emërimin e konsullit të Kosovës në Tiranë 0

🕔16:30, 20.Feb 2020

Ministri i Jashtëm Glauk Konjufca anulon emërimin e konsullit të Kosovës në Tiranë. Lajmi bëhet i ditur nga vetë ministri Konjufca nëpërmjet një postimi në Facebook. Postimi i plotë: Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Glauk Konjufca duke

Lexo më shumë
PËR MOSHAT MBI 18 VJEÇ / Detajet e rënda: Ja çfarë ka ndodhur në super-operacionet e fundit të OFL-së

PËR MOSHAT MBI 18 VJEÇ / Detajet e rënda: Ja çfarë ka ndodhur në super-operacionet e fundit të OFL-së 2

🕔16:01, 20.Feb 2020

TIRANË, DURRËS, SUKTH, LAPARDHA etj – Një tjetër super-operacion i suksesshëm policor u zhvillua dje kundër krimit të organizuar, njofton policia e shtetit, me pjesëmarrjen e 50 trupave komando të OFL, 5 furgonave të blinduar, dy diagaçeve, një katërsiluruesi dhe

Lexo më shumë
Soreca: Donacionet, 800 milionë janë hua, ka 9 kushte llogaridhënie

Soreca: Donacionet, 800 milionë janë hua, ka 9 kushte llogaridhënie 9

🕔15:59, 20.Feb 2020

Kreu i delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca, tre ditë më pas nga konferenca e donatorëve në Bruksel, ku u mblodhën 1.15 miliardë euro, në një intervistë për TCH, i përgjigjet pyetjes se nga kjo kjo sasi e madhe

Lexo më shumë
Donacionet, kryeministri i “shqiptarëve përtacë” dhe pak matematikë

Donacionet, kryeministri i “shqiptarëve përtacë” dhe pak matematikë 5

🕔15:58, 20.Feb 2020

Nga Edona Llukaçaj   Donacionet dhe suporti i çfarëdo lloji që shumë vende ofruan për Shqipërinë ishin ngazëllyese dhe mjaft të mirëpritura për vendin tonë. Ideja se bota ndau me ne dhimbjen e tërmetit dhe se ndoshta nuk na ka

Lexo më shumë
Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: Propozimet e PD duhen rishikuar, nuk mund të vëmë në pikëpyetje reformën

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: Propozimet e PD duhen rishikuar, nuk mund të vëmë në pikëpyetje reformën 0

🕔15:37, 20.Feb 2020

Bashkëkryetari i Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka folur rreth takimit të sotëm për Reformën. Ai u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve ku ka sqaruar propozimet e Partisë Demokratike lidhur

Lexo më shumë
“Depresioni i lumtur”, si të kuptoni nëse dikush vuan nga kjo sëmundje

“Depresioni i lumtur”, si të kuptoni nëse dikush vuan nga kjo sëmundje 0

🕔15:24, 20.Feb 2020

Termi “depresion i lumtur” ka të bëjë me shfaqjen e një njeriu para të tjerëve sikur është shumë i lumtur dhe mirë me veten, ndërkohë që vuan përbrenda. Ky lloj depresioni është bërë gjithnjë e më popullor në mbarë botën.

Lexo më shumë
Kamioni me 1.3 ton kokainë kaloi nga Shqipëria, në kushte të plota sigurie dhe konfidencialiteti

Kamioni me 1.3 ton kokainë kaloi nga Shqipëria, në kushte të plota sigurie dhe konfidencialiteti 1

🕔15:08, 20.Feb 2020

Policia e Shtetit Shqiptar ka konfirmuar se kamioni me kokainë ka kaluar përmes Shqipërisë në Maqedoninë e Veriut, në kushte të plota sigurie dhe konfidencialiteti. Në një njoftim, Policia sqaron se  ka kryer me sukses të plotë detyrimet e saj

Lexo më shumë
Humb jetën nga koronavirusi regjisori dhe e gjithë familja e tij, ishin në gjendje karantine në shtëpi

Humb jetën nga koronavirusi regjisori dhe e gjithë familja e tij, ishin në gjendje karantine në shtëpi 0

🕔14:52, 20.Feb 2020

“Lamtumirë atyre që më duan dhe i desha”. Pak para se të vdiste nga koronaviursi regjisori kinez Chang Kai përcolli këtë mesazh miqve dhe djalit të tij me banim në Londër dhe të gjithë të afërmve. Virusi  u transmetua nga

Lexo më shumë
Për herë të parë fletët e votimit do të riciklohen

Për herë të parë fletët e votimit do të riciklohen 0

🕔14:32, 20.Feb 2020

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë nesër vendim për asgjësimin e fletëve të votimit që u përdorën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019. Për herë ta parë, përveç djegies së tyre, merret në konsideratë edhe riciklimi. Ky vendim

Lexo më shumë
Hidhet shorti, caktohen gjyqtarët që do të shqyrtojnë çështjen “Tahiri”

Hidhet shorti, caktohen gjyqtarët që do të shqyrtojnë çështjen “Tahiri” 3

🕔14:26, 20.Feb 2020

Hidhet shorti për caktimin e kolegjit penal të gjyqtarëve që do të shqyrtojnë çështjen “Tahiri”. Referuar interesimit të medias, Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar njofton se shorti ka përcaktuar kolegjin penal. Ky kolegj do

Lexo më shumë