Në kohë rekord, Kina ndërton spitalin e dytë për trajtimin e koronavirusit

Në kohë rekord, Kina ndërton spitalin e dytë për trajtimin e koronavirusit 0

🕔19:55, 6.Feb 2020

Një tjetër spital për trajtimin e koronavirusit pritet të inagurohet në provincën e Wuhan në Kinë, shkruan Daily Mail. Sipas mediave kineze, kompleksi spitalor përmban rreth 1600 shtretër si dhe në dispozicion të të infektuarve do të vendosen rreth 2000

Lexo më shumë
Veliaj takim me ambasadoren Kim: Investimet e SHBA-së në Shqipëri, mundësi punësimi për shqiptarët dhe amerikanët

Veliaj takim me ambasadoren Kim: Investimet e SHBA-së në Shqipëri, mundësi punësimi për shqiptarët dhe amerikanët 2

🕔19:40, 6.Feb 2020

Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj zhvilloi sot një takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim. Temat kryesore dhe fokusi i këtij takimi ishin investimet amerikane në Shqipëri dhe krijimi i më shumë

Lexo më shumë
Zbulohet data / Rama vizitë në Rusi, ja konflikti që do të negociojë

Zbulohet data / Rama vizitë në Rusi, ja konflikti që do të negociojë 2

🕔19:13, 6.Feb 2020

Në kuadër të kryesimit të OSBE, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë në Rusi. Sipas TCH, duke iu referuar burimeve diplomatike të OSBE në Vienë, kjo vizitë është parashikuar për në datë 26 shkurt. Mbetet e paqartë për

Lexo më shumë
Vizita e parë e Kurtit si kryeministër në Tiranë, do diskutohet për Minishengenin

Vizita e parë e Kurtit si kryeministër në Tiranë, do diskutohet për Minishengenin 0

🕔18:55, 6.Feb 2020

Nisma për Minishengenin Ballkanik ka ftohur së fundmi, marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë. Albin Kurti, përpara se të merrte drejtimin e qeverisë, pati deklaruar se kryeministri Rama duhet të kishte pritur të paktën deri në formimin e Qeverisë së re.

Lexo më shumë
Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme në KPA, Komisioneri Publik: Ka lidhje të afërta me të dënuar

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme në KPA, Komisioneri Publik: Ka lidhje të afërta me të dënuar 0

🕔18:38, 6.Feb 2020

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme Adnan Kosova është përballur në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit me gjetjet e Komisionerit Publik, sipas të cilave prokurori nuk arrin të justifikojë një shumë për blerjen e një apartamenti në Tiranë. Po sipas Komisionit,

Lexo më shumë
“Ka pacientë që vdesin në rrugë”, Rama tregon në OKB çfarë pa në Ukrainë

“Ka pacientë që vdesin në rrugë”, Rama tregon në OKB çfarë pa në Ukrainë 7

🕔18:27, 6.Feb 2020

Kryeministri Rama ka folur në Këshillin e Sigurimit për prioritetet e Shqipërisë në OSBE duke theksuar konfliktin e Ukrainës. Edi Rama tregoi se çfarë pa në Ukrainë duke përmendur faktin se pacientët e sëmurë vdisnin në rrugë, pasi nuk lejohet

Lexo më shumë
Veliaj pret Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Energjinë, bashkëpunim në përdorimin e energjisë së pastër

Veliaj pret Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Energjinë, bashkëpunim në përdorimin e energjisë së pastër 0

🕔18:15, 6.Feb 2020

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Energjinë Fosile, Steven Winberg, me të cilin bisedoi mbi transformimin që ka pësuar kryeqyteti shqiptar vitet e fundit, por edhe ambicien e Tiranës

Lexo më shumë
Testohen katër raste në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë hedh poshtë dyshimet për koronavirusin

Testohen katër raste në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë hedh poshtë dyshimet për koronavirusin 0

🕔18:05, 6.Feb 2020

Katër raste janë testuar në Shqipëri si të dyshuar me koronavirus, por fatmirësisht kanë rezultuar negativ. Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se në vendin tonë nuk ka asnjë rast të prekur me koronavirus dhe rreziku për depërtimin e virusit në

Lexo më shumë
FOTO: Flokët e ngrirë në -22 gradë, kjo është gara e çmendur në Kanada

FOTO: Flokët e ngrirë në -22 gradë, kjo është gara e çmendur në Kanada 0

🕔17:49, 6.Feb 2020

Në Kanada zhvillohet çdo dimër një prej garave të më çuditshme në botë. Gara e flokëve të ngrirë është ideale për pjesëmarrës që shkojnë të pushojnë në një pikë turistike ujërash termale në Yukon të Kanadasë, shkruan The Insider. Ata

Lexo më shumë
Rama në OKB, prezanton prioritetet gjatë kryesimit të OSBE

Rama në OKB, prezanton prioritetet gjatë kryesimit të OSBE 1

🕔17:37, 6.Feb 2020

Gjatë vizitës së tij në SHBA, Kryeministri Edi Rama po prezanton prioritetet e Shqipërisë gjatë 2020 si kryesuese e OSBE. Gjatë fjalës në OKB, kryeministri Rama theksoi se parësore për Shqipërinë gjatë kryesimit të OSBE do të jetë siguria kombëtare,

Lexo më shumë