Shërohen 15 persona të sëmurë me koronavirus

Shërohen 15 persona të sëmurë me koronavirus 0

🕔23:52, 31.Mar 2020

15 persona të tjerë të sëmurë me koronavirus janë shëruar, sipas Kryeministrit Rama, i cili e ka postuar lajmin në Facebook. Numri total i të shëruarve ka arritur në 67 persona. Deri më tani në vend ka 243 të infektuarë

Lexo më shumë
Kina po gënjen për numrin e rasteve të reja me koronavirus

Kina po gënjen për numrin e rasteve të reja me koronavirus 0

🕔23:37, 31.Mar 2020

Duket se autoritetet kineze po manipulojnë shifrat e të infektuarve të rinj me koronavirus duke mos raportuar rastet asiptomatike. Sipas Financial Times, Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë nxorri një udhëzim për mënyrën si duhet të raportohen dhe publikohen rastet

Lexo më shumë
Kryebashkiaku i Londrës kërkon ndihmën e klubeve të Premier League

Kryebashkiaku i Londrës kërkon ndihmën e klubeve të Premier League 0

🕔23:32, 31.Mar 2020

Kreu i Bashkisë së Londrës, Sadiq Khan iu ka dërguar një letër 9 klubeve futbolli në kryeqytet ku iu kërkon ndihmë në përballimin e luftës ndaj koronavirusit. Ai iu kërkon klubeve të dy divizioneve kryesore, përfshirë këtu Arsenalin, Chelsea dhe

Lexo më shumë
Covid-19: Kriza kërcënon të shkatërrojë ekonomitë dhe të rrisi pabarazinë në vendet në zhvillim

Covid-19: Kriza kërcënon të shkatërrojë ekonomitë dhe të rrisi pabarazinë në vendet në zhvillim 0

🕔22:56, 31.Mar 2020

Kriza në rritje e shkaktuar nga COVID-19 kërcënon të godasë në mënyrë disproporcionale vendet në zhvillim, jo vetëm si një krizë shëndetësore afatshkurtër, por dhe si një krizë rrënuese sociale dhe ekonomike gjatë muajve dhe viteve në vijim. Humbjet në

Lexo më shumë
90 vjeçarja belge refuzon respiratorin: Pata një jetë të mirë jepjani këtë një të riu

90 vjeçarja belge refuzon respiratorin: Pata një jetë të mirë jepjani këtë një të riu 2

🕔22:39, 31.Mar 2020

Një grua 90 vjeçare e prekur nga koronavirusi në Belgjikë ndërroi jetë pasi me vullnetin e saj refuzoi të përdorte ventilatorin dhe iu kërkoi doktorëve që i qëndronin tek koka që ta përdornin pajisjen për pacientë më të rinj që

Lexo më shumë
Në pension pas 48 vitesh punë, rikthehet në spital, infektohet Kraja

Në pension pas 48 vitesh punë, rikthehet në spital, infektohet Kraja 6

🕔22:17, 31.Mar 2020

Profesor Dhimitër Kraja njihet nga të gjithë kolegët si Doktor Luli. Ai ishte kthyer në Infektiv pasi kishte dalë në pension pas 48 vitesh punë për të ndihmuar kolegët me koronavirusin. Lajmi i infektimit të tij u zbulua nga mediat,

Lexo më shumë
FDA miraton testin dy-minutësh të koronavirusit

FDA miraton testin dy-minutësh të koronavirusit 0

🕔22:03, 31.Mar 2020

FDA, (Administrata e Ushqimit dhe e menaxhimti të ilaçeve) miratoi të martën një test të koronavirusit që nxjerr rezultatet për 2 deri në 10 minuta. Kompania prodhuese është Bodysphere INC. FDA javën e kaluar miratoi edhe testin e prodhuar nga

Lexo më shumë
“Ça thua ti?”, qytetari merr në telefon Ramën dhe i kërkon leje: Dua të dal në malet e Sarandës

“Ça thua ti?”, qytetari merr në telefon Ramën dhe i kërkon leje: Dua të dal në malet e Sarandës 2

🕔21:58, 31.Mar 2020

Kryeministri Edi Rama edhe ditën e sotme ka vazhduar me komunikimin me qytetarët nga telefoni, komunikim të cilin e ka quajtur “Edi jam!” Gjatë ditës së sotme, ndërsa ishte duke sqaruar se policia duke filluar nga nesër, do të ndëshkojë,

Lexo më shumë
“Seksi me partnerë të rinj gjatë koronavirusit është tepër i rrezikshëm!”

“Seksi me partnerë të rinj gjatë koronavirusit është tepër i rrezikshëm!” 1

🕔21:54, 31.Mar 2020

Doktori britanik Alex George, gjithashtu pjesëmarrës në reality show “Love Island”, ka paralajmëruar të gjithë femrat e meshkujt se seksi me partnerë të rinj gjatë koronavirusit është tepër i rrezikshëm. I pyetur nga Newsbeat i BBC se si Covid-19 ndikon

Lexo më shumë
Meta: Duhen më shumë testime mbi koronavirusin

Meta: Duhen më shumë testime mbi koronavirusin 2

🕔21:49, 31.Mar 2020

Në një intervistë për emisionin “Tempora” në Rtv Ora mbi situatën e pandemisë së COVID-19 në vendin tonë, Kreu i Shtetit Ilir Meta kërkoi rritjen e testimeve për të pasur një panoramë më të qartë të situatës. “Edhe Shqipëria është

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim