Momenti emocionues kur një çift të moshuarish takohen pas katër muajsh

Momenti emocionues kur një çift të moshuarish takohen pas katër muajsh 0

🕔21:36, 31.Mar 2020

Vitet kalojnë por dashuria mes disa personave forcohet gjithnjë e më shumë. Këtë ndjenjë njerëzore, e transmetojnë më së miri një çift i moshuar, në Britani, të cilët kishin rreth katër muaj pa u parë. Në videon e bërë virale,

Lexo më shumë
PD çon në SPAK, Olta Xhaçkën

PD çon në SPAK, Olta Xhaçkën 2

🕔21:27, 31.Mar 2020

Partia Demokratike njoftoi sonte në mbrëmje se nesër do të paraqesë një kallëzim penal në SPAK ndaj ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka. Më herët, Enkekejd Alibeaj përmes një konference për shtyp tha se, “një kompani u shpall fituese për tregimin

Lexo më shumë
Qeveria miraton vendimin që i përgjysmon rrogat vetes për 3 muaj

Qeveria miraton vendimin që i përgjysmon rrogat vetes për 3 muaj 4

🕔21:10, 31.Mar 2020

Është botuar sot të Fletoren Zyrtare vendimi që parashikon trajtimin e përkohshëm financiar të anëtarëve të qeverisë. Ky vendim parashikon përgjysmimin e pagave për një sërë funksionarësh si dhe është hequr shpërblimi mujor anëtarët e Bordeve të këshillave Mbikëqyrës të

Lexo më shumë
Pesë pacientë lënë spitalin “Infektiv” e kthehen në shtëpi

Pesë pacientë lënë spitalin “Infektiv” e kthehen në shtëpi 0

🕔21:04, 31.Mar 2020

Pesë pacientë nga Tirana, Fieri dhe Kavaja kanë lënë sot spitalin infektiv të shëruar nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, me anë të një postimi në llogarinë e saj në Facebook. Sipas asaj

Lexo më shumë
BE thirrje vendeve anëtare: Masat e emergjencës ndaj koronavirusit mos kufizojnë demokracinë

BE thirrje vendeve anëtare: Masat e emergjencës ndaj koronavirusit mos kufizojnë demokracinë 2

🕔20:51, 31.Mar 2020

Një paralajmërim ka ardhur së fundmi nga Brukseli drejtuar vendeve të Bashkimit Europian që masat shtrënguese të vendosura nga shumë prej tyre për të luftuar pandeminë e koronavirusit, të mos kufizojnë demokracinë. “Është shumë e rëndësishme që masat e emergjencës

Lexo më shumë
Shpirti i Milanos

Shpirti i Milanos 1

🕔20:42, 31.Mar 2020

Nga Alex Soros Titujt kryesorë të lajmeve janë tmerrues. Mungesë pajisjesh jetike i detyron mjekët të marrin vendime në fushën e betejës se kush jeton dhe kush vdes. Radhë të gjata të njerëzish të sëmurë që presin më kot për

Lexo më shumë
“Ka momente kur gjithçka na duket një ëndërr dhe presim të zgjohemi”

“Ka momente kur gjithçka na duket një ëndërr dhe presim të zgjohemi” 4

🕔20:40, 31.Mar 2020

Entela Resuli / DITA Doktoreshë Adelona Salaj, ka përfunduar studimet e larta për mjekësi në universitetin “La Sapienza” të Romës. Ka kryer specializim në kirurgji të përgjithshme, gjithnjë në “La Sapienza”. Që në dy vitet e fundit të specializimit dhe

Lexo më shumë
A mundet Covid-19 të depërtojë përmes lëkurës drejt e në trup?

A mundet Covid-19 të depërtojë përmes lëkurës drejt e në trup? 0

🕔20:31, 31.Mar 2020

Covid-19 nuk mund të depërtojë përmes lëkurës direkt e në trup (duke përjashtuar këtu plagët në lëkurë të cilat mund të përbëjnë një rrezikshmëri infektimi). Ky është një ndër shqetësimet e shpeshta që po sqarojnë ekspertët e shëndetit publik gjatë

Lexo më shumë
Studentët mësim edhe të shtunave deri në mbyllje të vitit!

Studentët mësim edhe të shtunave deri në mbyllje të vitit! 0

🕔20:20, 31.Mar 2020

Për të zëvendësuar orët e humbura, studentët e Politeknikut do të vijojnë të zhvillojnë mësim edhe ditëve të shtuna. Zhvillimi i mësimit në ditët e pushimit do të vijojë deri në përfundim të vitit akademik. Pas vlerësimit të bërë, drejtuesit

Lexo më shumë
Të mësuarit në kushtet e shtëpisë (Reflektime rreth situatës së pazakontë)

Të mësuarit në kushtet e shtëpisë (Reflektime rreth situatës së pazakontë) 1

🕔20:09, 31.Mar 2020

  Nga Dr. Aida Zhupa Deklarata e Ministres së Arsimit, se viti shkollor nuk do të përsëritet, por do të mbyllet në fund të periudhës së planifikuar, u duk vendimi i duhur dhe zgjidhja më e mirë, për të mos

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim